położna środowiskowa

Mam troszkę pytań w zwiążku z położnymi srodowiskowymi…jeszcze nie mam dziecka… Nasz szkrabik urodzi się w czerwcu… chodzi o to, że ciążę prowadzi lekarz z prywatnego ośrodka…ośrodek ten ma podpisaną umowę z kasą chorych więc leczenie jest bezpłatne.. Niestety nie ma tu położnej środowiskowej… wcześniej chodziłam do państwowej przychodni i tam położne były… Niestety musiałam zmienic lekarza i przychodnie ze wzgledu na przeprowadzkę… czy teraz kiedy ciążę prowadził inny lekarz mogę po porodzie dzwonić do poprzedniej poradni K i wzywać własnie z tamtąd położną? czy za takie wizyty się płaci? kiedy zamiast położnej wezwać pediatrę?

Weronka (termin 6.06.03)

11 odpowiedzi na pytanie: położna środowiskowa

gwiazda Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

Kiedy ja wychodziłam ze szpitala położna dała mi taką kartkę na której było napisane, kiedu urodziło się dziecko, ile ważyło itp. Kazała mi zanieść tą kartkę do przychodni do której będzie zapisane dziecko. Z tej przychodni przychodziła do nas położna oraz pediatra..
Pozdrawiam

Marta i Anastazja

carma Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

wydaje mi się, że przychodnia ma obowiązek zapewnić Ci położną…

Maja z Natalką (5,5 miesięca) [Zobacz stronę]

patrycjad Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

Położna po porodzie przychodzi z tej przychodni w której zapisane jest Twoje dziecko. To samo tyczy się lekarza, do którego zapiszesz ten przyjdzie.
Patrycjad i Kamilek (01.02.03r.)

Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

U mnie jest tak, ze to szpital informuje polozne srodowiskowe,a one przychodza nastepnego dnia po Twoim wyjsciu.I to ona potem informuje pediatre do ktorego chcesz aby Twoje dziecko bylo zapisane.

Nelly i Hubert:)

aniaaa Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

Położna przychodzi z tej przychodni w której ty masz wybranego lekarza pierwszego kontaktu. Trzeba oczywiscie powiadomić ich o urodzeniu dziecka. Co do pediatry to mozesz wybrać go w dowolnym ośrodku (ja mam w prywatnej przychodni ktora ma podpisaną umowę z kasą chorych).

Aniaaa i Sebcio (17.03.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

a z jakiego miasta jesteś?

Weronka (termin 6.06.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

w mojej przychodni nie ma ani położnej ani pediatry..dziecko będzie zapisane do innej przychodni niż ja i mąż…ech..przydałaby się fura pieniędzy i nie trzeba by wtedy kombinować do jakiego lekarza czy przychodni iść.. zaczynam sie poważnie obawiać jak to będzie kiedy dzidzia się pojawi na świecie…jak zapewnić jej dobrą opiekę lekarską…i niech mi ktoś powie, że centrum miasta jest super… na przedmiesciach gdzie mieszkałam przed ślubem nie miałabym takiego kłopotu 🙁

Weronka (termin 6.06.03)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

Położna przychodzi z przychodni dziecka. Ja tę przychodnię musiałam zgłosić już w szpitalu… a pamiętam, ze do koleżanki z Warszawy położna nie szła bardzo długo a kiedy wybrałą już przychodnie, to przyszła, wiec to jest zawsze skorelowane.

basik Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

Moja corka jest zajerestrowana w prywatnej przychodni, ktora prowadzi opieke pediatryczna na podst umowy z kasa chorych. Po zgloszeniu dziecka przyszla i polozna i pediatra na wizyte patronazowa (tak jak pisza dziewczyny – ta usluga nie jest swiadczona zaleznie od Twojej opieki ginekologiczno polozniczej ale od opieki pediatrycznej). Musisz dokonac wyboru przychodni dla dziecka (a wkrotce i pediatry bo bedziesz chodzic na szczepienia w jedno miejsce – tam zostawisz karte szczepien otrzymana w szpitalu przy wypisie). Mysle ze to jest juz ich glowa by przyslac polozna. Skoro przyjma nowonarodzone dziecie pod opieke to w ramach uslug na “kase chorych” patronaz nalezy Ci sie jak “psu buda”.
Wiec tak: wracasz ze szpitala, rejestrujesz dzieciaczka telefonicznie w dogodnej przychodni pediatrycznej, w ciagu 7 dni przybiega polozna obejrzec Ciebie i dzieciaczka, zaraz potem pediatra. Wczesniej zawsze mozesz wezwac pediatre jak tylko wydaje Ci sie to konieczne.

Basik i Tynia urodzona 3.10.2002

lea Dodane ponad rok temu,

Re: położna środowiskowa

No z tym pediatrą to chyba nie tak. U nas na pewno sam nie przychodzi i mysle ze nie tylko u mnie tak jest. Kary szczepien tez nie wydają u nas w szpitalu.

Dodane ponad rok temu,

dzięki dziewczyny 🙂

Wielkie dzięki dziewczyny…troszkę rozjaśniłyście mi jak to wszystko wygląda…zaczynam sie więc rozglądać za przychodnią dla mojego dzidka i pediatrą… Jeszcze raz wielkie dzięki 🙂

Weronka (termin 6.06.03)

Znasz odpowiedź na pytanie: położna środowiskowa

Dodaj komentarz

Bliźniaki, trojaczki i …
Czy sa tu mamy blizniakow?
Do redakcji wplynela propozycja, zeby utworzyc nowy kacik dla mam blizniakow. Czy sa na naszym Forum takie mamy? Testujemy :-)! PS.A jak jeszcze nie ma, to powiedzcie znanym sobie mamom blizniakow, ze
Czytaj dalej
Bliźniaki, trojaczki i …
Czy bliźniaki w ogóle się razem bawią?
Dziewczyny, napiszcie, jak to u Was jest, bo ja już się zastanawiam, czy moje bliźniaczki to jakieś nietypowe są, czy co. Mają 19 miesięcy i nigdy w swoim życiu, poza
Czytaj dalej