półpasiec u babci a dzidzia?

dziewczyny,teściowa mi zachorowała na półpasiec… a opiekuje sie basikem… czy to jest zarazliwe- czytałam w jednym miejscu ze niezbyt a w drugim ze tak… macie jakies rady??? moze opiekować sie basią?
pap i basik 8.9.03

4 odpowiedzi na pytanie: półpasiec u babci a dzidzia?

kmw Dodane ponad rok temu,

Re: półpasiec u babci a dzidzia?

Nie wiem na 100 % ale krotko po tym jak moj tata zachorowal na polpasiec ja dostalam ospe (pozno po mialam 18 lat). Nie wiem jak z malymi dziecmi? Jesli mialaby sie zarazic to chyba juz to sie stalo. Nie wiem. Nie chce Cie wprowadzac w blad. Najlepiej zadzwon do lekarza.


Karina i Kubus <10.06.2004>

klucha Dodane ponad rok temu,

Re: półpasiec u babci a dzidzia?

jest zarażliwe ale w pierwszej fazie półpaścia wtedy kiedy jeszcze jest niewidoczny, tak mi powiedziała lekarka, bo miałam taką samą sytuację, wiec jeżeli twoja miałaby zarazić się od babci to już po ptakach, nie uchronisz izolując ją już na takim etaie choroby. Tyle tylko że dzieci jak sie zarażą chorują na ospę. Moja się nie zaraziła.

Izka i Zuzia (12.V.02)

basiogroszek Dodane ponad rok temu,

Re: półpasiec u babci a dzidzia?

Mój mąż był chory 3 tygodnie temu. Półpasiec u niego miał dość łagodny przebieg. Kąpał małego, normalnie z nim przebywał. Wiedzieliśmy, że od kontaktów nie da się uchronić. Staś jak na razie nie ma ospy (bo to ospą mógły się zarazić).


Basia ze Stasinkiem (02.07.03)

Dodane ponad rok temu,

Re: półpasiec u babci a dzidzia?

okres zakaźności to 1 dzień przed i 6 dni po wystąpieniu wysypki tj do przyschnięcia wszystkich pęcherzyków w strupki. Okres przysychania strupków nie jest zaraźliwy.

Żabka

Znasz odpowiedź na pytanie: półpasiec u babci a dzidzia?

Dodaj komentarz

Tematy, których nie znalazłam w forum
LYCKSELE sofa z Ikea
do posiadeczek takiej sofy lub podobnej z Ikei czy jesteście zadowolone czy moze odradzacie zakup, https://www.ikea.com/webapp/wcs/stores/servlet/CategoryDisplay? catalogId=10101&storeId=19&categoryId=10161&langId=-27&parentCats=10103*10158*10161&cattype=sub Kaska i Mikołaj 18.09.03
Czytaj dalej
Dla starających się
jestem zalamana
Hej Dziewczyny, dwa tygodnie chorowalam, zaraz po wielkiej radosci zlapal mnie jakis wirus, przez cztery dni mialam goraczke i musialam juz brac paracetamol na zbicie temperatury. Teraz robilam po chorobie
Czytaj dalej