Czy w dni płodne należy współżyć codziennie czy co drugi dzień?

Rok temu poroniłam w 8 tygodniu ciąży. Lekarz stwierdził, że przyczyna jest nieznana. Zalecił odczekanie pół roku i ponowne staranie się o dziecko. Tak też z mężem zaczęliśmy czynić, gdyż bardzo pragniemy pojawienia się naszego ukochanego potomka.
Zmieniliśmy klimat zgodnie z zaleceniami lekarza. Wyjechaliśmy na urlop do ciepłego kraju. Do dziś jednak, czyli już po około pół roku od ponownego starania się o dziecko, nie zaszłam w ciąże.
Mam wobec tego pytanie nastepujące: może któraś z Was miała podobny problem? Proszę wypowiedzcie się na ten temat: jak często współżyłyście nim udało wam się zajść ponownie w ciąże? Czy według waszych lekarzy lub z waszego doświadczenia powinno się współżyć codziennie w dni płodne, a może co drugi dzień aby plemniki były mocniejsze? A może jeszcze inaczej należy to rozplanować, aby w sposób najkorzystniejszy dopomóc i zwiększyć szanse na nową, jakże oczekiwaną przez nas ciążę?

2 odpowiedzi na pytanie: Czy w dni płodne należy współżyć codziennie czy co drugi dzień?

onka Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy

jak to bylo u mnie…?…po pierwszym poronieniu chcialam jak najszybciej zajsc w ciaze-najlepiej juz w nastepnym cyklu.czytalam tez “fachowe ksiazki” i dowiedzialam sie z nich, ze w pierwszym cyklu po poronieniu(a takze porodzie) kobiety sa “najbardziej plodne”.jednak potrwalo to kilka dobrych miesiecy zanim znowu zaszlam,—co dziwne —-zaden z lekarzy nie zalecal mi odczekania kilku miesiecy(twierdzili, ze nastepna ciaza powinna byc planowana wtedy,kiedy kobieta psychicznie jest na to przygotowana)a bylam od poczatku! wiedzialam, ze tylko nastepna ciaza moze zamazac ten bol…co do reszty Twoich pytan,to nie jestem w stanie na nie odpowiedziec,mysle, ze nie ma na to reguly,to sa sprawy indywidualne kazdej z nas. nie mysl tyle o tym co sie stalo,tylko staraj sie myslec o tym co przed Toba(nudnosci,wielki brzuch,nieprzespane noce,nadwaga:-))

pozdrawiam Cie serdecznie i mysle, ze niedlugo Ci sie uda (Tobie i nam wszystkim:-))

Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy

Ja nie miałam doświadczeń z poronieniem, ale mimo to bardzo długo czekałam na to, żeby zajść w ciążę (około 2 lat w sumie), mam zatem innego rodzaju doświadczenia. Na swoim osobistym przykładzie mogę Ci tylko powiedzieć, że ogromnie ważną rolę odgrywa psychika i podświadomość. Dziś jak myślę o tym jak chciałam zajść w ciążę wcześniej to widzę, że wiele rzeczy mnie wewnętrznie blokowało, chociaż czułam, że chcę mieć dziecko.

Życzę Ci powodzenia
Ewelina z córeczką

Znasz odpowiedź na pytanie: Czy w dni płodne należy współżyć codziennie czy co drugi dzień?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
trzymajcie kciuki!
trzymajcie kciuki jutro od 13-15 bo wtedy mam konsylium lekarskie:) oj jak sie denerwuje ale staram sie myslec ze bedzie wszystko dobrze:) zetta+12.07.2003
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
czy ta waga nie za niska...
Moje drogie, mój maluch nie tyje. Ma 1,5 miesiąca a przytył dopiero pól kilo (nie osiągnął nawet wagi 4 kg). Martwię się, chociaż lekarz twierdzi, że musimy poczekac i że raczej
Czytaj dalej