Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym ?

Właśnie wróciłam od lekarza i bardzo się zmartwiłam.
Diagnoza brzmiala “łożysko brzegiem pokrywa ujście wewnętrzne”. No i mnóstwo zakazów w związku z tym – zakaz dźwigania czegokolwiek, kategoryczny zakaz sexu i co najgorsze zakaz noszenia Kubisia. No ale jak tu 10 miesięcznemu skarbowi wytłumaczyć, że mama nie może go wziąć na ręce??????
Dziewczyny powiedzcie mi jaka jest realna szansa na to, że to łożysko sę jeszcze jakoś przesunie, jakie duże są zagrożenia i czy te zakazy to do końca ciąży? (kończę dopiero 14 tydzień). W poprzedniej ciąży nie miałam żadnych problemów stąd moja kompletna niewiedza w tym zakresie.

Piszcie co wiecie proszę. Będę wdzięczna za wszelkie informacje bo naprawdę się martwię.

Pozdrawiam gorąco

Cass, Kubi (8.12.2003) i Kurczaczek (kwiecień 2005)

6 odpowiedzi na pytanie: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym ?

daga25 Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym?

Są ooogromne szanse, że podejdzie do góry:)) Mi się usadowiło dobrze dopiero koło 24 tyg. a wcześniej też częściowo pokrywało szyjkę. jeszcze w 18 tyg. dochodziło do szyjki, a potem siup i już jest wysoko. Jak tylko zacznie macica rosnąć, a z nią brzuszek, to podejdzie do góry.
Nie denerwuj się więc, a zalecenia lekarza lepiej wziąć sobie do serca. Mi takich zakazów lekarz nie dał i nosiłam Zuzę. Na szczęście jest ok.

Daga, Zuza 17m i Kubuś “Aba” 29tc

cass Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym?

🙂 troszkę mi lepiej od razu

dziękuję :):):)

bajka Dodane ponad rok temu,

Nie martw się!

W dwóch ciążach tak miałam. 14 tydzień to jeszcze bardzo wczesna ciąża, a macica mocno zacznie się rozciągać dopiero ok. 20 tygodnia. Jeśli nachodzi tylko brzegiem, to prawie na 100% pójdzie w górę po 20 tygodniu. A tymczasem lepiej uważać i faktycznie nie dźwigaj, żeby nic się nie odkleiło. I uważaj na skurcze, może powinnaś brać No-spę, ja miałam takie właśnie zalecenie. Ale będzie dobrze, zobaczysz. Trzymam kciuki i pozdrawiam.

Bajka

blueanna Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym?

do 25tc a czesto nawet i pozniej lozysko moze sie przesuwac i roznorodnie ksztaltowac… wiec tak jak napisaly poprzedniczki – istnieje b. duze prawdopodobienstwo ze wraz ze wzrostem macicy podejdzie do gory. Zalecenia lekarza lepiej nie lekcewazyc – lepiej dmuchac na zimne 🙂
a jesli chodzi o noszenie Kubiego – to faktycznie lepiej zrezygnowac – moze zamiast tego zaproponuj dziecku wspolne polozenie sie i poprzytulanie?
pozdrowienia i duzo zdrowka !

Ania+Gordan Dorian (05.10.2004)

cass Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym?

Dzięki dziewczyny za słowa otuchy. Jesteście kochane 🙂

raz-dwa Dodane ponad rok temu,

Re: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym?

Potwierdzam slowa Dagi i innych dziewczyn. Ja tez tak mialam. I tez sie podniosło. I tez zakaz seksu ;)….
Głowa do gory 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: Pomocy! Co wiecie o łożysku przodującym ?

Dodaj komentarz

Dla starających się
nici z tego, @ przyszła :(
niestety przyszła @, regularnie jak w zegareczku, o tyle dobrze, że nie dawała niepotrzebnych nadzieji, teraz trzeba mieć nadzieję na następny cykl. trzymam kciuki za Was wszystkie
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
Ulewanie
Moja 2,5 m-czna Ala często ulewa pokarm, nawet jak jej się porządnie odbije po jedzeniu, za jakiś czas ulewa. Czasami kilka razy między posiłkami, a przy przewijaniu to już na
Czytaj dalej