Pomóżcie małej Oliwce

Kochane forumowiczki.
Mam do Was wielką prośbę – jeśli możecie pomóżcie.
Wiem że Wszystkie z Was mają Wielkie Serca, a jeśli do tego możecie trochę peniążków przeznaczyć na ten cel – bardzo Was proszę o wsparcie.
Mała Oliwka jest córką mojej koleżanki z pracy.
Oliwkę znam od urodzenia i wiem jak wiele serca rodzice wkładają w jej rozwój, leczenie i szczęśliwe dzieciństwo.
Jednak nie zawsze są w stanie dać radę sami.
Zresztą przeczytajcie ten list mamy Oliwki – Małgosi a wszystkiego się dowiecie.

” Nazywam się Oliwia Jakubowicz, mam 3,5 roku i mieszkam w Poznaniu. Choruję na stwardnienie guzowate. Zbieram fundusze na operację mózgu- usunięcia ogniska padaczki w związku z diagnozą postawioną w specjalistycznej klinice neurochirurgii w Niemczech.

Stwardnienie guzowate to rzadka nieuleczalna choroba genetyczna. Ze względu na jej nietypowość często jest ona zbyt późno wykryta lub źle zdiagnozowana.
Przy stwardnieniu guzowatym w organizmie pojawiają się guzki, które mogą przekształcić się w nowotwory o różnym charakterze. Guzki najczęściej umiejscawiają się w nerkach, mózgu, sercu, a także w innych narządach. Choroba nie ujawnia się od razu, w 90% towarzyszy jej epilepsja oporna na leki, która niszczy mózg chorego.

Stwardnienie guzowate zdiagnozowano u mnie w 5-tym miesiącu życia. Jestem leczona w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie oraz w Klinice Neurologii w Poznaniu. W moim mózgu wykryto guzy- stwardnienia, które wpływają negatywnie na niektóre centra mojego rozwoju. Codziennie walczę z napadami padaczki lekoopornej. W chwili obecnej biorę cztery leki w pełnych dawkach, po których częstotliwość ataków uległa zmniejszeniu. Aby nadgonić opóźnienia w rozwoju spowodowane nieustającymi napadami padaczki oraz skutkami ubocznymi leków, które zażywam, muszę brać udział w zajęciach z psychologiem, logopedą oraz poddawać się rehabilitacji sensoryczno-ruchowej. Mój rozwój jest teraz na poziomie 1,5-2 letniego dziecka.

W sierpniu 2007r. przebywałam w klinice w Niemczech. Tam przeprowadzono bardzo dokładny rezonans magnetyczny i monitoring mózgu, który w Polsce jest niemożliwy ze względu na brak specjalistycznego sprzętu. Celem badań było precyzyjne zlokalizowanie ogniska padaczki. Przy skutecznym jego usunięciu poprzez operację mogę się pozbyć napadów i znacznie zmniejszyć ilość przyjmowanych leków, a przede wszystkim uzyskam szansę na lepszy rozwój pozwalający mi stać się w przyszłości samodzielną.

Diagnostyka przedoperacyjna i operacja powinna nastąpić w terminie ok. 6-8m-cy po pierwszym monitoringu, czyli w lutym 2008r. Niestety koszt jej jest ogromny (ok.50 tysięcy euro); moi Rodzice nie posiadają takich środków finansowych.

Wybrałam z Rodzicami właśnie klinikę neurochirurgii w Vogtareuth w Niemczech ze względu na bardzo duże doświadczenie tamtejszych lekarzy, a co najważniejsze na najnowocześniejszy sprzęt, który pozwoli lekarzom przeprowadzić tak trudną i ryzykowną operację z jak najmniejszym ryzykiem dla mnie.

Zwracam się do wszystkich, którzy mogą udzielić mi wsparcia finansowego i dokonać wpłaty na moje konto:

Stow. Chorych na Stw. Guzowate
na leczenie Oliwii Jakubowicz
ul. Morska 53a/1
81-332 Gdynia
PL 52 1440 1026 0000 0000 0658 0246 (EUR)
PL 40 1440 1026 0000 0000 0515 9121 (PLN)

Za każdą wpłatę najmocniej dziękuję. Dzięki ludziom o tak dużych sercach mam szansę na lepsze jutro.
Oliwia z Rodzicami

A to mała Oliwka – która na pewno będzie Wam wdzięczna za okazane serce i pomoc:

Kochane forumowiczki. Jeśli możecie proszę pomóżcie.

Kubuś 04.03.2005

1 odpowiedzi na pytanie: Pomóżcie małej Oliwce

 1. Re: Pomóżcie małej Oliwce

  Asiu,
  smutna historia:((
  Nie mogę za dużo pomoc ale wpłacę tyle ile moge. A ile Im jeszcze brakuje?

  Pozdrawiam:)

  Mateuszek 19.04.2005 Mikołajek 03.07.2007

  Znasz odpowiedź na pytanie: Pomóżcie małej Oliwce

  Dodaj komentarz

  Angina u dwulatka

  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

  Czytaj dalej →

  Mozarella w ciąży

  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

  Czytaj dalej →

  Ile kosztuje żłobek?

  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

  Czytaj dalej →

  Dziewczyny po cc – dreny

  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

  Czytaj dalej →

  Meskie imie miedzynarodowe.

  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

  Czytaj dalej →

  Wielotorbielowatość nerek

  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

  Czytaj dalej →

  Ruchome kolano

  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

  Czytaj dalej →
  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
  Logo
  Enable registration in settings - general