poradniki…..

Cześć Dziewczyny…..

Mam mały problem, poszukuje dobrej książki o pielęgnacji niemowląt,(kiedy wprowadzać inne pokarmy, co w poszczególnych miesiącach życia potrzebuje i potrafi noworodek itp.)
Na rynku jest wiele propozycji i ciężko mi wybrać najlepszą….Proszę o pomoc.?
Ada

8 odpowiedzi na pytanie: poradniki…..

marchewkowa Dodane ponad rok temu,

O niemowlętach nie miałam żadnej książki. Miałam to forum 😉
z częściej polecanych tutaj pojawiał się “język niemowląt” ( w [Zobacz stronę] można kupić za 9,90zł)

kama28 Dodane ponad rok temu,

ja korzystałam z “małe dziecko” pani zdzienickiej:[Zobacz stronę]
bardzo dużo skorzystałam, książka podzielona na poszczególne miesiące, w każdym opis tego co dziecko mniej więcej powinno już opanować, na co możemy już sobie pozwolić, jak postępować w różnych sytuacjach, np. przy gorączce itd. na końcu ksiązki są rozdzaiły dotyczące szczepień, alergii, zdrowego odżywiania itp. przy początku każdego miesiąca jest kilka rycin dziecka w danym okresie rozwoju, poza tym chyba układ zębów i siatki centylowe. żadnych ilustracji.
to co mi się podobało najbardziej to bardzo zdrowe podejście, delikatne dawanie do zrozumienia czego matka nie powinna raczej robić; np. umieszczać dziecko w chodziku, panikować w chorobie dziecka czy dawać maluchowi słodycze. w większosci zgadzałam się z tą panią i do książki zaglądałam bez przerwy. sporo porad w stylu: jak szybko nauczyc dziecko schodzić “nogami” z kanapy i takie tam.
nie korzystałam za to z przepisów na jedzenie, nie mam takiego zwyczaju i to ominęłam, jest w osobnym rozdziale. a w poszczególnych miesiącach o żywieniu nie jest za dużo.

książkę polecam, nie polecam za to “amerykańskich” poradników, często nie przystają do naszych realiów.

dorotka1 Dodane ponad rok temu,

o pielegnacji mialam jakis poradnik pawla zawitkowskiego
o rozwoju : rozwoj psychiczny dziecka od 0 do 10lat
wszystko w jednym w pierwszy rok zycia dziecka
o problmach z wychowaniem w jezyk niemowlat

we wszystkim to forum – a wszystko razem przez przymruzone oko bo i ksiazki i rady mam sa oparte na jakichs doswiadczeniach czy obserwacjach indywidualnych wiec wszystko okraszalam spora doza wlasnej intuicji i rad zaufanego pediatry

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

pokarmy: zalecenia IMiDz (do znalezienia w sieci, albo gazetki dzieciowe często drukują)
umiejętności: książeczka zdrowia – tam powinnaś mieć tabelkę + pediatra
Od czasu do czasu sięgam do Spock’a – z niektórymi rzeczami się nie zgadzam, ale np. choroby dziecięce ma genialnie opisane. I bez paniki.
Wątpiliwości na bieżąco – DI

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Ja korzystam niezmiennie z mojej trylogii- teraz “Pierwszy rok życia dziecka“- takie gruube knigi. Jest jeszcze “W oczekiwaniu na dziecko” i “Drugi i trzeci rok życia dziecka”

daga-j23 Dodane ponad rok temu,

Można wziąć pod uwagę, że w szpitalu po urodzeniu dziecka dostaje się (chyba w każdym?) dwa pudełka z próbkami, ulotkami, poradnikami o dzieciach więc jest co poczytać, np. broszura Pampersa jest bardzo dokładna, jak kąpać dziecko, jak przewijać, takie podstawowe wiadomości można tam znaleźć, nawet porady o spacerach, katarze, skórce, pielęgnacji, no sporo.

scales Dodane ponad rok temu,

“Pierwszy rok życia dziecka” i “Co nieco o rozwoju dziecka”Pawła Zawitkowskiego

dariac Dodane ponad rok temu,

Dziecko zakupy i my

Bezpłatny katalog produktów bezpiecznych dla mamy i dziecka polecam warto.
[Zobacz stronę]

Znasz odpowiedź na pytanie: poradniki…..?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
Budzi sie w nocy z krzykiem....
Tak jak w temacie...Kacperek juz trzecia noc budzi sie z krzykiem, placzem..gdy probuje do niego podejsc i go przytulic krzyczy, aby go zostawic w spokoju, bije, kopie.Jestem przerazona jego zachowaniem
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Mój mąż ma pośbę (ja też);)
założył bloga [url]www.kobbal.blogspot.com[/url] i zgłosił go do konkursu Blog Roku. To blog zdjęciowy, serdecznie na niego zapraszam! Jesli Wam się spodoba, to poproszę w imieniu mojego Męża o wysłanie smsa na
Czytaj dalej