poród a skolioza

Mam duże skrzywienie kręgosłupa i rotację miednicy. Mój lekarz prowadzący nie jest zdecydowany co do sposobu rozwiązania: cc czy natura. A ja chcę to wiedzieć już teraz (21 tydzień). Jakie są wasze doświadczenia???

berna

2 odpowiedzi na pytanie: poród a skolioza

carmella Dodane ponad rok temu,

Re: poród a skolioza

ja nie jestem w ciazy, ale moj ortopeda powiedzial, ze jak tylko bede w ciazy to mam przyjsc i da mi zalecenie cc. Rowniez mam zrotowana miednice, co moze byc powodem duzych trudnosci przy porodzie naturalnym.
poza tym dyskopatia…. jak ja poradzie sobie z taaaaakim brzuchem

Carmella z marzeniami

dorotam Dodane ponad rok temu,

Re: poród a skolioza

Ja mam “tylko” skoliozę – skrzywienie w części szyjnej kręgosłupa, ale nie przeszkadza to urodzić naturalnie. Natomiast w przypadku zrotowanej miednicy sprawa ma się inaczej. Położna na zajęciach w szkole rodzenia mówiła, że to moze być wskazaniem do cc.
W każdym bądź razie idź koniecznie na wizytę do ortopedy. Jego zdanie a nie ginekologa powinno być decydujące. I wydaje mi się, że decyję można podjąć już teraz.

Powodzenia.

Dorota mama Mikołaja (26.09.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: poród a skolioza

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
obwód główki
W trakcie wczorajszej wizyty kontrolnej okazało się że Natlka ma 1,5 cm większy obwód główki niż klatki piersiowej. Pediatra stwierdziła że to pewnie dziedziczne (mam dość dóżą głowę) ale na
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
DIETA PODCZAS KARMIENIA
Już niedlugo urodzę i będę karmiła piersią.Zastanawiam się, co jeść,żeby Mały nie miał kolek?Czy istnieje może jakaś strona z dietami dla matek karmiących? Or&Patryczek 15-08-2003
Czytaj dalej