Poród przy fenoterolu

Mam małe pytanko.
Czy jest możeliwe, że podczas brania fenetorolu nastąpi poród?
Któraś z Was może tak miała?
Ja się nad tym zastanawiam bo brzusio twardnieje mi bardzo często mimo barania leku, a do tego boli mie kręgosłup w odcinku krzyżowym (dodam że nie forsuję, i leżę albo siedzę wcześniej nie miałam takich dolegliwości) i brzuszek też mnie trochę pobolewa- tak jakby mięśnie bolały.

Dajcie znak czy mam się niepokoić

Paulina i Majeczka 9.X

11 odpowiedzi na pytanie: Poród przy fenoterolu

 1. Re: Poród przy fenoterolu

  Jest mozliwe, ale nie zamartwiaj sie tym.
  Mi np. podczas porodu najlepiej szło popodaniu mi leku, ktory rzekomo mial na noc powstrzymac skurcze… w kazdymrazie i tak skonczylo sie cesarką…
  ale pamietam posta kogos, kto urodzl podczas brania fenoterolu

  • Re: Poród przy fenoterolu

   Odpowiedzcie bo zaczynam sie coraz bardziej denerwowac

   Paulina i Majeczka 9.X

   • Re: Poród przy fenoterolu

    Ja urodziłam jak odstawiłam fenoterol, ale jak jeszcze brałam, to skurcze wcale nie były mniejsze albo wcale. Twardniał mi brzuch i bolał i tak. A kiedy zamierzasz odstawić fenoterol? Bo to pewnie rozwiązanie już niedługo A z tymi bólami krzyżowymi to lepiej spytaj lekarza, choć nie wykluczone, że to Majeczka już się wstawiła w kanał rodny. Jak napierała i układała się główką to mogłaś czuć taki nacisk.

    Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

    • Re: Poród przy fenoterolu

     U mnie było tak przez dwa miesiace, że brzuch mi sie coraz bardziej napinał, ale nie miałam zmienianej dawki fenoterolu i nic nie wskazywało że poród ma nastąpić szybciej. Dopiero po dostawieniu fenoterolu skurcze sie nasiliły i nastepnego dnia urodziłam.
     Ja osobiscie nie słyszałam, żeby ktoś urodził biorąc Fenoterol. Nie martw się to na pewno tylko skurcze przepowiadajace, macica sie ćwiczy przed porodem.
     serdecznie

     Magda i Tymek (ur.17.05.03)

     • Re: Poród przy fenoterolu

      W przyszłym tygodniu 25 wrzesnia, jak skończę 38 tydzień

      Paulina i Majeczka 9.X

      • Re: Poród przy fenoterolu

       Pamiętam jak zbliżał się kres ciąży, a ja wciąż wcinałam fenoterol… ginka zaleciła mi odstawić go w 39, ale bałam się, że może to opóźnić sprawę jak dojdzie już do porodu, więc ją trochę przekabaciłam na wcześniejsze odstawienie, w 37 tyg, a na początku 39 już byłam w szpitalu.

       Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

       • Re: Poród przy fenoterolu

        Ja chyba będę brała tak jak lekarz zalecił. To w końcu jeszcze tylko 10 dni i z tego co się zorientowałam to poród może nastąpić po odstawieniu dość szybko (wiem, że także może to jeszcze trochę potrwać),a ja jeszcze mam mnustwo rzeczy do zrobienia kupić kilka rzeczy dla Majeczki+ całe zakupy “apteczne” zrobić pranie, wyprasować, spakować torbę a jeszcze chcę wyprać wykładzinę w dużym pokoju :-)). Więc widzisz że potrzebuje jeszcze kilku dni.

        Paulina i Majeczka 9.X

        • Re: Poród przy fenoterolu

         no, trochę masz… ale może nie przesadzaj z tą wykładziną, co?

         Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

         • Re: Poród przy fenoterolu

          porozmawialabym o tym z lekarzem… nie chcę Cię niepokoić, ale kieyd bylam w szpitalu lekarz tlumaczył jednej z pacjetek jaka lezala ze mną na patologii, że jesli porod bedzie mial nastapic to zaden lek tego nie powstrzyma… moze u ciebie trzeba bedzie zwiekszyć dawkę tego leku…z drugiej strony juz niedaleko masz do porodu i takie bóle są normalne.. najlpeiej poradzic się lekarza… unikniesz niepotrzebnego stresu…

          trzymam kciuki..wszystko będzie dobrze…

          Weronka z Krzysiaczkiem 9.6.03

          • Re: Poród przy fenoterolu

           Ja urodzilam biorac jeszcze fenoterol. Pojechalam sobie do szpitala na zwykle ktg…i juz zostalam bo sie okazalo, ze mam 2 cm rozwarcia. Nie czulam ani jednego skurczyka…wiec bylam mocno zaskoczona. Ale Ty sie nic nie martw…przeciez zaraz masz termin 🙂


           Marta Macius i Kubus 20/05/2003

           • Re: Poród przy fenoterolu

            Mój mąż chyba wyczuł, że chcę się wziąć za tę wykładzinę dlatego wczoraj jak tylko przyszedł do domku z pracy poinformował mnie że w piątek przyjdzie ekipa od prania dywanów

            Paulina i Majeczka 9.X

            Znasz odpowiedź na pytanie: Poród przy fenoterolu

            Dodaj komentarz

            Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
            Logo