PORÓD W WODZIE

Cześć. Jestem szczęśliwym, przyszłym tatusiem i razem z żoną pilnie obserwujemy to forum. Jedno pytanie CZY KTOŚ RODZIŁ W WODZIE?!?! Bardzo nas interesują informacje na ten temat. Czekamy na odzew!!!

9 odpowiedzi na pytanie: PORÓD W WODZIE

swa Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

Czy naprawdę nikt nie rodził w wodzie? Podobno to takie zdrowe dla dziecka…:(

polozna1 Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

sa rzeczywiscie takie plotki
tak na prawde to zartuje. to co wiem to najlepiej znalezc szpital gdzie mozna tak rodzic i polozna ktora podejmie sie przyjmowania takiego porodu i tam dowiedziec sie szczegolow. takich szpitali w Polsce nie ma zbyt wiele
zycze owocnych poszukiwan

kama-z Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

Witam, tez interesuje mnie ten temat. Rozróznia sie w tej chwili dwa rodzaje: poród w wodzie i do wody.
Przede wszystkim ciąża musi być zdrowa no i wszystko powinno przebiegać bez komplikacji inaczej powrót do trybu normalnego.
Jeżeli chodzi o tem pierwszy rodzaj to stosunkowo dużo szpitali wprowadziło na porodówki wanny, w których można siedzieć w I fazie, natomiast jeżeli chodzi o poród do wody to jest ich bardzo mało – wymagają specjalnie przeszkolonego personelu i odpowiednio przygotowanej sali porodowej.

sisi27 Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

Rzeczywiście chyba mało jest jeszcze szpitali które przyjmują poród do wody. W Gdańsku takim szpitalem na pewno jest Wojewódzki. Byłam tam ostatnio ze szkołą rodzenia i widziałam salę ( ładna) i wysłuchałam “wykładu” położnej na ten temat. Bardzo zachwalała takie porody. Mówiła,.że takie dzieci rodzą się spokojniejsze – lepiej znoszą zmianę środowiska. Do wanny wchodzi się w końcowej fazie porodu. Znieczulenie wyklucza poród do wody. Co do nacięcia krocza to jeśli jest konieczne to je robią. Szczerze mówiąc tyle dobrego mówiła o takim porodzie,że sama zaczęłam się zastanawiać nad rodzeniem w wodzie. No ale cóż zobaczymy – jeszcze trochę czasu mamy.

Sylwia + Dominika

awkaminska Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

nie rodzilam do wody, ale za kazdym razem spedzilam w wannie troche czasu. Przy Kamci do wanny weszlam okolo 14 po przerwaniu juz pecheza i z rozwarciem 4 cm, skurcze staly sie mniej odczuwalne ale skuteczniejsze, po 20/30 minutach bylo juz 6 cm, okolo 15 godziny zaczely sie parte i 20 po 15 zaczelam sie wywlekac z wanny, gdy wkoncu bylam juz poza bylo juz 9cm i o 15,45 zaczelam parcie by o 16 pojawila sie Kamcia.

Nie wiem jak to jest z rodzeniem do wody (w Warszawie sie nie spotkalam), ale znajdzcie szpital, gdzie maja w salkach porodowych wanny bo to totalnie przyspiesza rozwieranie zmniejszajac jednoczesnie bol. (ja rodzilam w Warszawie na Zelaznej w salkach o podwyzszonym standarcie -500zl).

Powodzenia

Agnieszka mama Jagody(09-10-97) i Kamili(03-04-03)

agness-7 Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

Ja swoj porod w wodzie opisze dopiero za jakies 4 tygodnie,jestem zdecydowana tak rodzic o ile nie bedzie jakis komplikacji.Jak wszystko bedzie dobrze to opisze zainterasowanym swoje wrazenia.

Agness i VIKTORIA (06.09.2003)

swa Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

CZEKAMYYYYYY!!!!!!

leszczynka Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

ja mam umówioną swoją położną która zaproponowała mi poród do wody. Sama bardzo popiera takie porody,powiedziała że rodzi sie szybciej,mniej boleśnie i zdrowiej dla dziecka. Można rodzić do wody jesli oczywiscie nie ma żadnych komplikacji i w moim szpitalu podobno pierwiastki nie rodzą w Ten sposób.Ja obawiałam sie takiego porodu,ale po rozmowie z polożną jestem coraz bardziej przekonana.Jeśli wszystko odbędzie sie zgodnie z planem opisze na forum.

LESZCZYNKA I szalona DZIEWCZYNKA 8.10.03

swa Dodane ponad rok temu,

Re: PORÓD W WODZIE

Z niecierpliwością czekamy na relację i życzymy wszystkiego dobrego!

Dag, Witold i ‘wiercipiętka’

Znasz odpowiedź na pytanie: PORÓD W WODZIE

Dodaj komentarz

Wszystko o porodzie
dzikie mięsko - czy ktoś miał?
6 tygodni od porodu podczas wizyty kontrolnej, lekarka powiedziała mi, że w miejscu szwu po nacięciu krocza wyrosło mi jakieś dzikie mięsko. Podobno to nic takiego, i zniknie po rozpoczęciu
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
szwy po nacięciu - jak długo bolą?
Witam wszystkie mamusie, jestem w tej chwili 8 tygodni po porodzie i dalej boli mnie szew po nacięciu krocza. Byłam już na wizycie poporodowej i moja lekarz twierdzi, że szew jest
Czytaj dalej