POSIEW MOCZU-pilne!

Czy wiecie może jaka ilość bakterii wyhodowana w moczu jest wielkością dopuszczalną?
Problem jest taki: Zrobiłam mojemu synkowi posiew. Wyszły bakterie w ilości 10 do 3(potęgi)/ml. I pani dr z przychodni przepisała antybiotyk, a następnie skierowała nas do poradni nefrologicznej. My natomiast jeszcze wczoraj pojechaliśmy do naszego pediatry prowadzącego i on z kolei stwierdził, ze ta wielkość nie nadaje się do leczenia farmakologicznego. Wg niego za narmę uważa się 10 do 5/ml. Dodam jeszcze, że jest to bakteria kałowa, która jak wiadomo moze być na skórze u tak małego dziecka.
No i nie wiem kto ma rację. Do tej poradni za bardzo nie chcę jechać, bo ona jest likwidowana i tam robi się wszystko aby było jak najwięcej pacjętów.
Jęzeli robiłyście posiew swoim dzieciaczkom – napiszcie. Będę wdzięczna.
Pozdrawiam.

Magda z Jakubem (ur. 4.07.2002r.)

2 odpowiedzi na pytanie: POSIEW MOCZU-pilne!

madziorek Dodane ponad rok temu,

Re: POSIEW MOCZU-pilne!

u nas było tak samo. radzę jeszcze raz zrobić badanie.

Dodane ponad rok temu,

Re: POSIEW MOCZU-pilne!

Własnie wczoraj poszłam do naszej przychodni do innego lekarza. I na szczęście obędzie się bez antybiotyku, bo najprawdopodobniej mocz był zanieczyszczony. Robimy posiew jeszcze raz. A do tamtej pani dr wiecej nie pójdę. Nawet na chłopski rozum wiadomo, ze bakteria pochodząca od kału jest niemozliwa w drogach moczowych. Widać ktoś się nie douczył…..

Magda z Jakubem (ur. 4.07.2002r.)

Znasz odpowiedź na pytanie: POSIEW MOCZU-pilne!

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Ja na nim , On na mnie!!!
Muszę się komuś wygadać bo chyba jestm walnięta. Dziś był okropny dzień!!! a zaczeło się tak: Rano mój małżonek wpadł do domu w ciągu godzin pracy bo przypomniało mu się że
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
Czy rodziłyście w Instytucie Matki i Dziecka?
Będę rodziła w lutym i zastanawiam się nad wyborem szpitala. Myślę o Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Czy któraś z Was tam rodziła lub ma zamiar i mogłaby się
Czytaj dalej