Potrzebna krew O Rh –

Wklejam meila, którego otrzymał mój mąż z nadzieją, że znajdzie się ktoś, kto zdoła pomóc….

Moi drodzy

Mam do Was osobiste pytanie i prośbę.

Moja żonka jest ciężko chora i przebywa w klinice AM przy ul. Banacha. Dzięki ludzkiej uprzejmości – solidarności udało mi się zebrać kilka jednostek krwi, które pozwoliły na podtrzymanie jej życia po dużym krwotoku. Szpital zdecydował, że konieczny jest natychmiastowy przeszczep wątroby, a wymaga to jeszcze więcej krwi, która jest dość rzadka. Ani szpital, ani bank krwi nie mają tej krwi, musze więc sam znaleźć osoby, które mają grupę krwi O Rh (-) minus, i które mogłyby oddać taką krew w punkcie krwiodawstwa w Warszawie przy ul. Saska 63, na Pradze.

Oddając krew trzeba podać, że jest to krew do dla chorej – Anna Dubaniewicz, leczonej w szpitalu AM Warszawa, przy Banacha. Z punktu krwiodawstwa trzeba wziąć zaświadczenie o oddanej krwi (z informacją dla kogo). Potem te zaświadczenie (lub jego kopię) muszę pokazać w klinice na Banacha.

Dokładny adres : Reginalne Centrum Krwiodawstwa i Kriolecznictwa, 03-945 Warszawa, ul. Saska 63/75
Punkt krwiodastwa jest czynny od 7 do 14 tej. Trzeba wypełnić ankietę i się zarejestrować. Nie trzeba być na czczo. Można krew oddawać w środku dnia. Przy rejestracji trzeba podać nazwisko osoby, dla której oddaje się krew i nazwę szpitala (Anna Dubaniewicz – klinika AM w Warszawie, ul. Banacha).

Potem jest próbne pobranie krwi do przebadania i rozmowa z lekarzem. Potem nastepuje oddanie krwi. Po oddaniu krwi trzeba w rejestracji odebrać zaświadczenie o ddanej krwi, w którym będzie wpisane nazwisko chorego dla którego oddaliśmy krew. Operacja trwa ok. 1 godziny. Tel. do rejestracji na Saskiej 617-49-55.

Istnieje możliwość oddania tej krwi w stacji krwiodawstwa w innym mieście. Po zaznaczeniu, że to krew dla określonej chorej i określonego szpitala trafi ona do kliniki w Warszawie, na Banacha, ale potrzebuję tych zaświadczeń.

Jeśli ktoś z Was ma taką grupę i może oddać krew, proszę o zgłoszenie się do punktu na Saskiej. Proszę o przekazanie zaświadczenia o oddanej krwi. Może być zeskanowane i wysłane na mój adres e’mailowy, lub po prostu do działu księgowości Praktikera. W innych przypadakch proszę o kontakt e’mailowy lub telefoniczny.

Zaświadczenie można też wysłać fax-em bezpośrednio do kliniki AM w Warszawie – tel. 022-599-22-77.

Może znacie kogoś, kto ma taką grupę krwi – prześlijcie daje tą wiadomość.

Pozdrawiam

Grzegorz Dubaniewicz
email : [email][email protected][/email]
Tel. : 602-363-509


akacja i Martka (17 marca 2004)

4 odpowiedzi na pytanie: Potrzebna krew O Rh –

 1. Re: Potrzebna krew O Rh –

  podciągam


  akacja i Martka (17 marca 2004)

  • Re: Potrzebna krew O Rh –

   wspolczuje im bardzo:(niestety ja mam 0 Rh+ 🙁 i nie znam nikogo z 0 Rh- rzeczywiscie rzadka krew

   • Re: Potrzebna krew O Rh –

    a jesli ktos nie jest z Warszawy?

    maja i

    Adaś

    • Re: Potrzebna krew O Rh –

     “Istnieje możliwość oddania tej krwi w stacji krwiodawstwa w innym mieście. Po zaznaczeniu, że to krew dla określonej chorej i określonego szpitala trafi ona do kliniki w Warszawie, na Banacha, ale potrzebuję tych zaświadczeń. ”

     a najlepiej prosze o kontakt na meila

     [email][email protected][/email]


     akacja i Martka (17 marca 2004)

     Znasz odpowiedź na pytanie: Potrzebna krew O Rh –

     Dodaj komentarz

     Mozarella w ciąży

     Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

     Czytaj dalej →

     Ile kosztuje żłobek?

     Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

     Czytaj dalej →

     Dziewczyny po cc – dreny

     Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

     Czytaj dalej →

     Meskie imie miedzynarodowe.

     Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

     Czytaj dalej →

     Wielotorbielowatość nerek

     W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

     Czytaj dalej →

     Ruchome kolano

     Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

     Czytaj dalej →
     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo
     Enable registration in settings - general