Potrzebna porada prawna

Moja mama mieszka od lat siedemdziesiątych w mieszkaniu należącym do zasobów miasta (w skrócie ADM). Otrzymała właśnie pismo z informacją, że ze względu na standard lokalu ulegają zmienia opłaty – oczywiście podwyżka, a dokładnie w cenie za 1 m2 czynszu.
W związku z tym, że argumentacja była dość lakoniczna postanowiłam dowiedzieć się co oznacza standard lokalu. No i się dowiedziałam, że podwyżka podyktowana jest polepszeniem standardu, a dokładnie ujmując tym, że moja mama wodę ciepłą ma dzięki zainstalowanemu w latach siedemdziesiątych junkersowi:Fiu fiu:, a to jest wg ADM polepszenie standardu. Pani powoływała się na jakieś zapisy w ustawach RM i Prezydenta, w których do 2007 roku było dokładnie sprecyzowane co oznacza wyższy standard (w zakresie wody było wyszczególnione, że osoby, które ciepłą wodę mają z miasta płacą normalne opłaty, a ci, którzy muszą sobie wodę podgrzać junkersem czy bojlerem lub nie wiem – grzałką otrzymują zniżkę w wysokości 5%). Od stycznia 2008 roku ustawa już nie precyzuje zapisów o wodzie więc ADM po 3 latach zapis zinterpretował w taki sposób, że podniósł się standard mieszkania i w związku z tym zniżkę zabiera (nigdy jej faktycznie nie widziałam w rachunkach), a do tego podnosi opłaty.
I tu mam pytanie – czy można się od tego odwołać? Na logikę biorąc – przez ponad 30 lat woda w mieszkaniu podgrzewana była junkersem, nigdy ADM nie partycypował w kosztach wymiany czy konserwacji tego urządzenia, nie zrobił ostatnio nic, by ten standard się podniósł, a czynsz podwyższyli. Ustawa podobno weszła w życie ponad 3 lata temu, a im się dziś przypomniało? Pewnie jeszcze powinnam się cieszyć, że nie naliczają opłat wstecz:Hmmm…:

2 odpowiedzi na pytanie: Potrzebna porada prawna

an-ki Dodane ponad rok temu,

zapytaj na [Zobacz stronę] dość szybko odpowiadają

upierzonywaz Dodane ponad rok temu,

RE: poszukuje pomocy prawnej

Hej jeśli potrzeba ci porady prawnej spróbuj skorzystać z portalu [prawniczego]

Znasz odpowiedź na pytanie: Potrzebna porada prawna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Prezenty dla dzieci
Mądry prezent dla 6-latka?
Rzućcie pomysłami. Potrzebuję prezent dla Szy. Nie za bardzo chcę Mu kupować zabawki - bo nimi bawi się przez chwilę. Żadne autka nie wchodzą w rachubę. Grę dostał na urodziny...
Czytaj dalej
Polecam
nocna promocja zabawek-TESCO
[url]http://www.tesco.pl/produkty2/zabawki-noca-taniej/zabawki-hm.php[/url] ;)
Czytaj dalej