Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

Kochane, moje dziewczyny od stycznia prawie non stop karary, kaszelki, starsza wielokrotnie początku zapalenia ucha. Ostatnia lekka infekcja skończyła się dwa tyg temu i byłabym szczęśliwa, gdyby nie to, że okryłam u jedej i drugiej powiekszone węzły chłonne…. Obie mają duże podżycheowe- obustronne. Te mnie tak nie martwią, ale poza nimi starsza ma 3 wezelki wyczuwalbe na karku z jedej strony- wielkosci polowy ziarna grochu. Młodsza ma bo obu bokach szyji powiekszone z tym, że po jedej stronie jest to konkretny łańcuszek tzn co cm ziarnko grochu…. Bardzo się martwię, a do lekarza za tydzień. W zwiazku z powyższym mam pytanie czy Wasze dzieci tak mają po nie wielkich infekcjach? Wezly sa ruchome, miękkie, ale zwłaszcza u malej jest ich sporo:( z gory Wam dziękuję.

5 odpowiedzi na pytanie: Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

 1. Su, mojemu młodszemu (3,5 roku) jakieś 1,5 roku temu powiększyły się węzły na szyi, z tym że u Miłka były to dwie konkretne gulki z tyłu, po obu stronach, a nie jak piszesz ciąg węzłów wielkości ziarenek grochu. Miało to miejsce po lekkim 3-dniowym katarku, nie było żadnego ciągu chorobowego. Poszlismy do pediatry – dała nam skierowanie na badania podstawowe plus usg jamy brzusznej. Robilismy tez badania w kierunku chorób odzwierzęcych. Od razu na pierwszej wizycie przyjęła, że to efekt drobnej infkecji, którym podobno często jest własnie takie powiększenie węzłów, ale zrobiła na wszelki wypadek diagnostyke. W tej chwili Miłoszowi odstaje jeszcze mała górka na szyjce z jednej strony – reszta się wchłonęła.
  Jeżeli dziewczyny zachowują się normalnie to pewnie jest to efekt infekcji, ale oczywiscie lepiej sprawdzić.

  • Mojemu synkowi powiększył się węzeł, ale po solidnej infekcji z wysoką temperaturą. Po wyzdrowieniu pozostał powiększony. Pediatra skierowała nas do hematologa, która zleciła badania krwi. Wyszły ok. Węzeł został powiększony i wg lekarzy już taki będzie na zawsze.

   • waldemarrokredyto Dodane ponad rok temu,

    Lepiej idź do laryngologa, bo takie gadanie na forum, to tylko strata czasu. Nie znajdziesz tutaj lekarza, a nawet jeśli, to ten nie jest wróżką. Czasem objawy mogą być mylne.
    Mój siostrzeniec z takiego czegoś miał pneumokoka, więc sprawa była poważna.

    • Su, moje dzieciaki też na szyi z jednej strony maja takie,,łańcuszki” jak to nazwałaś
     kiedyś mnie to martwiło, ale mam wrażenie że mają to od zawsze

     • Moja siostra cale życie ma powiększone węzły.przebadana w dzieciństwie wszerz i wzdłuż.diagnoza – taka jej uroda. Jak chciała w szkole wydebic kilka dni zwolnienia to wystarczyło powiedzieć lekarce ze ją gardlo boli i już;-)

      Znasz odpowiedź na pytanie: Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

      Dodaj komentarz

      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
      Logo