Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

Kochane, moje dziewczyny od stycznia prawie non stop karary, kaszelki, starsza wielokrotnie początku zapalenia ucha. Ostatnia lekka infekcja skończyła się dwa tyg temu i byłabym szczęśliwa, gdyby nie to, że okryłam u jedej i drugiej powiekszone węzły chłonne…. Obie mają duże podżycheowe- obustronne. Te mnie tak nie martwią, ale poza nimi starsza ma 3 wezelki wyczuwalbe na karku z jedej strony- wielkosci polowy ziarna grochu. Młodsza ma bo obu bokach szyji powiekszone z tym, że po jedej stronie jest to konkretny łańcuszek tzn co cm ziarnko grochu…. Bardzo się martwię, a do lekarza za tydzień. W zwiazku z powyższym mam pytanie czy Wasze dzieci tak mają po nie wielkich infekcjach? Wezly sa ruchome, miękkie, ale zwłaszcza u malej jest ich sporo:( z gory Wam dziękuję.

5 odpowiedzi na pytanie: Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

usianka Dodane ponad rok temu,

Su, mojemu młodszemu (3,5 roku) jakieś 1,5 roku temu powiększyły się węzły na szyi, z tym że u Miłka były to dwie konkretne gulki z tyłu, po obu stronach, a nie jak piszesz ciąg węzłów wielkości ziarenek grochu. Miało to miejsce po lekkim 3-dniowym katarku, nie było żadnego ciągu chorobowego. Poszlismy do pediatry – dała nam skierowanie na badania podstawowe plus usg jamy brzusznej. Robilismy tez badania w kierunku chorób odzwierzęcych. Od razu na pierwszej wizycie przyjęła, że to efekt drobnej infkecji, którym podobno często jest własnie takie powiększenie węzłów, ale zrobiła na wszelki wypadek diagnostyke. W tej chwili Miłoszowi odstaje jeszcze mała górka na szyjce z jednej strony – reszta się wchłonęła.
Jeżeli dziewczyny zachowują się normalnie to pewnie jest to efekt infekcji, ale oczywiscie lepiej sprawdzić.

tigra Dodane ponad rok temu,

Mojemu synkowi powiększył się węzeł, ale po solidnej infekcji z wysoką temperaturą. Po wyzdrowieniu pozostał powiększony. Pediatra skierowała nas do hematologa, która zleciła badania krwi. Wyszły ok. Węzeł został powiększony i wg lekarzy już taki będzie na zawsze.

waldemarrokredyto Dodane ponad rok temu,

Lepiej idź do laryngologa, bo takie gadanie na forum, to tylko strata czasu. Nie znajdziesz tutaj lekarza, a nawet jeśli, to ten nie jest wróżką. Czasem objawy mogą być mylne.
Mój siostrzeniec z takiego czegoś miał pneumokoka, więc sprawa była poważna.

gosik Dodane ponad rok temu,

Su, moje dzieciaki też na szyi z jednej strony maja takie,,łańcuszki” jak to nazwałaś
kiedyś mnie to martwiło, ale mam wrażenie że mają to od zawsze

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

Moja siostra cale życie ma powiększone węzły.przebadana w dzieciństwie wszerz i wzdłuż.diagnoza – taka jej uroda. Jak chciała w szkole wydebic kilka dni zwolnienia to wystarczyło powiedzieć lekarce ze ją gardlo boli i już;-)

Znasz odpowiedź na pytanie: Powiększone wezły chłonne u 2 i 5 latki

Dodaj komentarz

Jedno- i dwulatki
Roczniak nie chce jeść zup :(
Co zrobic by zachecić roczne dzoecko do zjedzenia zupy? Ona nie chce ani jesc zupek.... JEdyne co to tylko do reki kawałek czegoś ja sie martwie bo 3 razy chce
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Czy zastosowałybyście ...
Voltaren na skręconą kostkę u siedmiolatki?...bo nam właśnie chirurg zalecił, a na ulotce pisze, że poniżej 14 roku życia nie stosować.
Czytaj dalej