Forum: Karmienie

powrót do pracy i karmienie piesią

Witam wszystkich
niedługo wracam do pracy. Moja Marysia będzie wtedy mieć skończone 6 miesięcy. Chiałabym skorzystać z przysługującego mi prawa do dwóch półgodzinnych przerw na karmienie lub jednej godzinnej. Czy powinnam udowodnić w jakiś sposób (np zaświadczenie od pediatry) pracodawcy że karmię piersią, czy wystarczy tylko moje oświadczenie? Prosze napiszcie jak to się odbywało w waszych zakładach pracy.

Pozdrawiam
Mysia (17.01.2006) & Marta

3 odpowiedzi na pytanie: powrót do pracy i karmienie piesią

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy i karmienie piesią

Ja dostarczyłam papierek wypisany przez pediatrę – chyba na recepcie;-) po czasie odwołałam ustnie … muszę Ci tu napisać, że pomomo tego wychodziłam z pracy normalnie, albo nawet później, a dostawałam po premii, w końcu wycofałam wszystko – siedziałam tyle samo, a pręmię dostawałam…

Dora 08.08.04+…
tinyurl.com/czufo

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy i karmienie piesią

Ja powiedziałam mojemu szefowi, że karmię. Umówiliśmy się, że do 1,5 roku będę wychodzić godzinę wcześniej (u mnie 1/2 godz. przerwy nie miałyby sensu) niezależnie czy będę karmić czy nie (szef ma 2 małych dzieci więc wie co biega). Załatwiliśmy to „na gębę” – nie wiem, czy to tak powinno się odbywać, ale działało :-D.

Pozdrawiam,
Anka i Aśka (29.04.04)

anetka1976 Dodane ponad rok temu,

Re: powrót do pracy i karmienie piesią

Witam:)
wyczytałam to w Kodeksie pracy, co do wniosku nic nie było napisane, lub może ja nie doczytałam, ale słyszałam że wystarczy zaświadczenie od pediatry.
pozdrawiam

Art. 187.

§ 1. Pracownica karmiąca dziecko piersią ma prawo do dwóch półgodzinnych przerw w pracy wliczanych do czasu pracy. Pracownica karmiąca więcej niż jedno dziecko ma prawo do dwóch przerw w pracy, po 45 minut każda. Przerwy na karmienie mogą być na wniosek pracownicy udzielane łącznie.

§ 2. Pracownicy zatrudnionej przez czas krótszy niż 4 godziny dziennie przerwy na karmienie nie przysługują. Jeżeli czas pracy pracownicy nie przekracza 6 godzin dziennie, przysługuje jej jedna przerwa na karmienie.

Aneta i mój wrześniowy skarb

Znasz odpowiedź na pytanie: powrót do pracy i karmienie piesią?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Namiary na Grzybowo - RATUNKU!!!
Dziewczyny ratunku! Pytałam kiedyś o jakieś namiary na wakacje nad morzem, dostałam, między innymi, kontakt do jakiegoś miejsca w Grzybowie. Spodobało się nam, zarezerwowaliśmy i zapłaciliśmy zaliczkę. Ale teraz nie wiemy
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Echo serca.
Powinnam zrobić echo serca. Położna zasugerowała, że by się przydało. Mam wypadanie płatka zastawki. Ostatnie echo robiłam - wstyd- 6 lat temu...Właściwie radzę sobie z arytmią i kołataniami samodzielnie-można przywyknąć
Czytaj dalej