Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

Nie jestem mamuśką latającą z kwiatami do wszystkich z podziękowaniami…
Jak zazwyczaj w latach ubiegłych odbierałam dzieci na zakończenie roku to zanosiłam raczej skromne bukiety typu polnego 😉 i wysyłałam dzieci z nimi do nauczucielek, które były w danej chwili po południu (czyli de facto dostała jedna nauczycielka z kompletu, bo w każdej grupie są po dwie, jedna rano, druga popołudniu). Teraz w czerwcu kończymy przedszkole i CZUJĘ CHĘĆ PODZIĘKOWANIA wszystkim Paniom czyli w sumie 4 + panie pomoce.
Ale równocześnie na lipiec są zapisani do przedszkola na dyżur. I nie wiem jak to rozwiązać. 30 czerwca ze łzami w oczach (serio, serio:)) dziękować za cudne 3-4 lata moich dzieci pod ich opieką, a 1.07 jak gdyby nic zaprowadzić na dyżur.?Czy czekać do 31.07., ale znowu nie wiem jak te Panie będą podzielone i kto będzie na koniec lipca? I jeżeli 30.06 to zapylać dwa razy do przedszkola – rano i “obskoczyć” pierwszą zmianę i Panie po południu?

Jak to zrobić, żeby wyszło dobrze, bo myślę i coraz mniej jestem pewna tego myślenia. Jak Wy żegnacie przedszkola? Konkretny wiecheć czy wystarczy piękna róża. Dziękują dzieci, wy się dołączacie do podziękowań – czy raczej to Wasze podziękowanie?
I doradźcie w ostatnim problemie – powiedźmy, że kupię te 7 wiechci (w tym dla dyrektorki – cud kobiety) – jak rozwiązać rozdawanie? Gdzieś złożyć wiechcie i zabierać do grup po dwa? Z dwoma bukietami polnymi nie miałam takiego problemu

19 odpowiedzi na pytanie: Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

 1. a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości - ale ja kwiatom mówie nie

  • U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
   Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly “coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

   • u nas dla pań zerówkowych będzie prezent i każde dziecko da po róży każdej z pań… ja planuję jeszcze dodatkowo kwiatek plus laurkę (po lekturze odpowiedzi w wątku) dla pani która w zeszłym roku zajmowała się grupą syna i zasiała w nim pewność siebie i miłość do prac plastycznych 🙂

    • jak pracowalam w przdszkolu to dostawalam upominki od grupy na uroczystym zakonczeniu roku
     jak mialam dyzur-to normalnie dzieci przychodzily, ale na uroczystosci mimo lez i kwiatow mowilysmy im ze jeszcze miesiac bedziemy sie zegnac:))
     i caly miesiac mialam sznur dzieci przy kiecce:))

     daj na uroczystym pozegnaniu, jezeli takowego nie ma-daj w terminie zakonczenia- nie po dyżurze
     dzieciom bedzie przykro jak inni beda dawac kwiaty a twoje nie- bo zostaja jeszcze na lipiec w przedszkolu:))

     • Zamieszczone przez Usianka
      U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
      Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly “coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

      Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!

      • Zamieszczone przez rena12
       a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości - ale ja kwiatom mówie nie

       Laurki – fajny pomysł, na pewno wykorzystam.
       Kwiatki jednak neutralniejsze od słodyczy, bo Panie zazwyczaj są na wiecznej diecie 😉

       • Zamieszczone przez kotagus
        Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!

        Nie bardzo rozumiem U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

        • Zamieszczone przez Usianka
         Nie bardzo rozumiem U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

         Aha, to się nie zrozumiałyśmy. U nas taka “feta” jest na zakończenie zerówki sześciolatków, oficjalne pożegnanie, prezenty, pamiątki w obie strony, że tak powiem. Młodsze grupy nigdy nie praktykowały prezentów. Co zresztą jest zgodne z moim światopoglądem, bo nigdy nie dawałam prezentów sama będąc w szkole i strasznie mnie to wkurzało. Teraz też nie zamierzam. Już nawet te kwiatki to dla mnie spore wyzwanie (nie lubię chodzić, ściskać się, dziękować – rozumiecie, taki dzikus ze mnie :D), lubię – nie lubię, ale czuję potrzebę podziękowania – tym razem. Stąd moje te dziwne pytania 😀

         • U nas będzie oficjalne pożegnanie części grupy odchodzącej do szkoły
          Mam tego farta, ze to będzie nas ostatni przed urlopem dzień w przedszkolu i wtedy wręczymy ja i dziecko swoje kwiatki każdej z pań mającej kontakt z grupą (nauczycielki+pomoce)

          • ja bym dała jak już dziecko faktycznie będzie z przedszkola odchodzić, znaczy po dyżurze…
           sama nie wiem czy dawać czy nie, nigdy do tej pory z kwiatkami nie biegałam ani ja ani młoda, żadnych zrzutek nie było…
           pomyślę jeszcze

           • jutro mamy w p-lu oficjalne zakończenie
            Panie (2 nauczycielki + pomoc) dostaną prezenty na ktore skladała sie cała grupa + kwiaty

            poniewaz czuję chęc podziękowania osobiście – a dyzur w lipcu ma nasze p-le to Panie dostana ostatniego dnia drobne gesty podziękowania.

            • U nas w każej grupie (nawet 3 latków) jest oficjalne zakończenie roku szkolnego – tj. występ, dzieci przy okazji prezentują rodzicom czego sie nauczyły itd itp. Wówczas jest okazja do wręczenia kwiatka czy bombonierki obu paniom prowadzącym.
             W tym roku, w związku z tym, że kończymy przedszkole, jest skladkowe. Będą prezenty dla Pań prowadzących, od rytmiki, języków, pomocy, dyrektorki itd itp, Oficjalne zakończenie 25 maja, choć wiadomo, że przynajmniej jeszcze tydzień dzieciaki chodzą potem do przedszkola )))
             Podczas dyżuru letniego Panie różnie pracują, grupy sa łączone – więc raczej nie ma co liczyć, że wtedy trafi się z podziękowaniami…

             • Zamieszczone przez kotagus
              jak rozwiązać rozdawanie?

              my oficjalne zakończenie mamy we wtorek. Wtedy zaniesiemy “coś” jeszcze nie wiem co…;) pani wychowawczyni i paniom dyrektorkom. Tomek będzie chodził do przedszkola jeszcze do końca lipca i wtedy pożegnamy się z resztą pań.

              • U nas w przedszkolu zakończenie jest 17 czerwca, mimo iz przedszkole czynne jest do 9 lipca. Zawsze jest tak samo, nawet jak starszy chodził… Nikt się nie składa, a rodzice sami kupuja kwiatki i wtedy jest większy wydatek, bo mój zawsze ma kwiatki dla dyrektorki, oraz dwóch wychowawców. Jaby była zrzuta pewnie wyszło by taniej :):):) Raz zapomniałam o kwiatach, jeszcze jak starszy chodził do przedszkola, po zakończeniu szybko sie wymknęliśmy i już – trudno zdarza się :):):)

               • u nas zakończenie zerówki jets jutro
                składaliśmy się całą grupą na kwiaty + prezent dla naszej pani agnieszki, kwiaty same dostanie dyrektorka (właścicielka) przedszkola.
                składamy się co roku na skromne podziękowania od całej grupy
                w tym roku bardziej okazale bo to już pożegnanie ostateczne

                • U nas nie ma ogólnych składek i też miałam dylemat kiedy podziękować za cały rok opieki. Zdecydowałam, że ostatniego dnia czerwca, bo 31 lipca mogą być przypadkowe panie, które na co dzień nie mają kontaktu z naszymi łobuzami 😉

                 Ja mam bzika na punkcie tortów ostatnio, więc piekę trzy torty: panie Dominika, panie Marcela i dyrektorka. No i może po jednym kwiatku jeszcze.

                 torty będą w kształcie serca, styl angielski, napis: “serce za serca”

                 • Zamieszczone przez punkcik
                  U nas nie ma ogólnych składek i też miałam dylemat kiedy podziękować za cały rok opieki. Zdecydowałam, że ostatniego dnia czerwca, bo 31 lipca mogą być przypadkowe panie, które na co dzień nie mają kontaktu z naszymi łobuzami 😉

                  Ja mam bzika na punkcie tortów ostatnio, więc piekę trzy torty: panie Dominika, panie Marcela i dyrektorka. No i może po jednym kwiatku jeszcze.

                  torty będą w kształcie serca, styl angielski, napis: “serce za serca”

                  Ooo, tak samo postanowiłam 🙂
                  Tylko zamiast tortów (cudowny pomysł!!) będą wielkie paki Merci. Albo Serce Wedlowskie. Zobaczę co uda mi się kupić. Z tym, że czekoladek nie dam Dyrektor, bo jednak jakoś głupio (?) – Jej dam duży bukiet kwiatów, innym Paniom po róży.

                  • u nas wszystko ( wspólna składka ) było na ostatnią chwilę i tak też moim zdaniem wyszło.
                   Ponieważ czuję potrzebę to też się wybieram z małym co nieco do wybranych pod koniec tygodnia

                   • u nas była zrzutka ale nie pytaj na co bo nie wiem.
                    my do przedszkola dojeżdżamy a matki ugadały sie na zebraniu w szkole.

                    w naszym p-lu tyllko są zawsze starszaki odchodzące do szkoły żegnane. reszta normalnie “idzie” na wakacje.

                    w poniedziałek mielismy zakonczenie roku katechetycznego. msza w kościółku i rozdanie dyplomików. kupiłam katechetce kwiatki bo Kuby juz nie będzie uczyła i sie z nim juz nie spotka, a uczyła go 2 lata. w sumie z naszej grupy było może z 5-6 bukietów na 25 dzieci.

                    jutro mamy uroczyste zakończenie p-la i zobaczę co tam mamuśki z trójki wymyśliły…

                    Znasz odpowiedź na pytanie: Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

                    Dodaj komentarz

                    Angina u dwulatka

                    Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                    Czytaj dalej →

                    Mozarella w ciąży

                    Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                    Czytaj dalej →

                    Ile kosztuje żłobek?

                    Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                    Czytaj dalej →

                    Dziewczyny po cc – dreny

                    Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                    Czytaj dalej →

                    Meskie imie miedzynarodowe.

                    Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                    Czytaj dalej →

                    Wielotorbielowatość nerek

                    W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                    Czytaj dalej →

                    Ruchome kolano

                    Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                    Czytaj dalej →
                    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                    Logo
                    Enable registration in settings - general