Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

Nie jestem mamuśką latającą z kwiatami do wszystkich z podziękowaniami…
Jak zazwyczaj w latach ubiegłych odbierałam dzieci na zakończenie roku to zanosiłam raczej skromne bukiety typu polnego 😉 i wysyłałam dzieci z nimi do nauczucielek, które były w danej chwili po południu (czyli de facto dostała jedna nauczycielka z kompletu, bo w każdej grupie są po dwie, jedna rano, druga popołudniu). Teraz w czerwcu kończymy przedszkole i CZUJĘ CHĘĆ PODZIĘKOWANIA wszystkim Paniom czyli w sumie 4 + panie pomoce.
Ale równocześnie na lipiec są zapisani do przedszkola na dyżur. I nie wiem jak to rozwiązać. 30 czerwca ze łzami w oczach (serio, serio:)) dziękować za cudne 3-4 lata moich dzieci pod ich opieką, a 1.07 jak gdyby nic zaprowadzić na dyżur.?Czy czekać do 31.07., ale znowu nie wiem jak te Panie będą podzielone i kto będzie na koniec lipca? I jeżeli 30.06 to zapylać dwa razy do przedszkola – rano i „obskoczyć” pierwszą zmianę i Panie po południu?

Jak to zrobić, żeby wyszło dobrze, bo myślę i coraz mniej jestem pewna tego myślenia. Jak Wy żegnacie przedszkola? Konkretny wiecheć czy wystarczy piękna róża. Dziękują dzieci, wy się dołączacie do podziękowań – czy raczej to Wasze podziękowanie?
I doradźcie w ostatnim problemie – powiedźmy, że kupię te 7 wiechci (w tym dla dyrektorki – cud kobiety) – jak rozwiązać rozdawanie? Gdzieś złożyć wiechcie i zabierać do grup po dwa? Z dwoma bukietami polnymi nie miałam takiego problemu :Wstyd:

19 odpowiedzi na pytanie: Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!

rena12 Dodane ponad rok temu,

a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości – ale ja kwiatom mówie nie

usianka Dodane ponad rok temu,

U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly „coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

finia Dodane ponad rok temu,

u nas dla pań zerówkowych będzie prezent i każde dziecko da po róży każdej z pań… ja planuję jeszcze dodatkowo kwiatek plus laurkę (po lekturze odpowiedzi w wątku) dla pani która w zeszłym roku zajmowała się grupą syna i zasiała w nim pewność siebie i miłość do prac plastycznych 🙂

bertolumia Dodane ponad rok temu,

jak pracowalam w przdszkolu to dostawalam upominki od grupy na uroczystym zakonczeniu roku
jak mialam dyzur-to normalnie dzieci przychodzily, ale na uroczystosci mimo lez i kwiatow mowilysmy im ze jeszcze miesiac bedziemy sie zegnac:))
i caly miesiac mialam sznur dzieci przy kiecce:))

daj na uroczystym pozegnaniu, jezeli takowego nie ma-daj w terminie zakonczenia- nie po dyżurze
dzieciom bedzie przykro jak inni beda dawac kwiaty a twoje nie- bo zostaja jeszcze na lipiec w przedszkolu:))

kotagus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Usianka:U nas będą kwiaty i upominek od calej grupy dla wychowawczyn i dla pomocy. Zdaje sie, ze dzieci tez beda mialy swoj udzial – bedzie chyba album z fotkami dzieci i ich wlasnorecznymi podziekowaniami.
Pomoce z poprzednich lat zawsze dostawaly „coś” na koniec roku szkolnego (rowniez od calej grupy).

Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!

kotagus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez rena12:a muszą to być kwiaty? jako nauczycielka i żona nauczyciela stwierdzam -bez sensu -twoje kwiaty przepadną gdzieś w stosie innych kwiatów bez specjalnego wydźwieku, a później zwiedną, bo sie nie zmieszczą do wazonu- ja wiem, że to tradycja, że tak ładnie, ale zupełnie bez sensu – tak sobie pomyslałam, może niech dzieci narysują paniom laurki, albo kup jakieś drobiazgi, mogą nawet być słodkości – ale ja kwiatom mówie nie

Laurki – fajny pomysł, na pewno wykorzystam.
Kwiatki jednak neutralniejsze od słodyczy, bo Panie zazwyczaj są na wiecznej diecie 😉

usianka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kotagus:Matisiowa grupa nie jest tą oficjalnie kończącą przedszkole (pięciolatki), nie mówiąc juz o grupie Marty. Więc takie pomysły niestety nie wchodzą w grę, a szkoda. Ale laurki super pomysł – wykorzystam!!

Nie bardzo rozumiem :Niepewny: U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

kotagus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Usianka:Nie bardzo rozumiem :Niepewny: U nas co roku byl zrzutkowy upominek i kwiaty dla wychowawczyń i pomocy. Oczywiscie zrzutka dla chętnych, ale chyba bylo to wygodne, bo wszyscy byli chetni 😉 W tym roku zrzutka jest po prostu troche wieksza plus te rękodzieło i album.

Aha, to się nie zrozumiałyśmy. U nas taka „feta” jest na zakończenie zerówki sześciolatków, oficjalne pożegnanie, prezenty, pamiątki w obie strony, że tak powiem. Młodsze grupy nigdy nie praktykowały prezentów. Co zresztą jest zgodne z moim światopoglądem, bo nigdy nie dawałam prezentów sama będąc w szkole i strasznie mnie to wkurzało. Teraz też nie zamierzam. Już nawet te kwiatki to dla mnie spore wyzwanie (nie lubię chodzić, ściskać się , dziękować – rozumiecie, taki dzikus ze mnie :D), lubię – nie lubię, ale czuję potrzebę podziękowania – tym razem. Stąd moje te dziwne pytania 😀

lilavati Dodane ponad rok temu,

U nas będzie oficjalne pożegnanie części grupy odchodzącej do szkoły
Mam tego farta, ze to będzie nas ostatni przed urlopem dzień w przedszkolu i wtedy wręczymy ja i dziecko swoje kwiatki każdej z pań mającej kontakt z grupą (nauczycielki+pomoce)

vieshack Dodane ponad rok temu,

ja bym dała jak już dziecko faktycznie będzie z przedszkola odchodzić, znaczy po dyżurze…
sama nie wiem czy dawać czy nie, nigdy do tej pory z kwiatkami nie biegałam ani ja ani młoda, żadnych zrzutek nie było…
pomyślę jeszcze :Niepewny:

Dodane ponad rok temu,

jutro mamy w p-lu oficjalne zakończenie
Panie (2 nauczycielki + pomoc) dostaną prezenty na ktore skladała sie cała grupa + kwiaty

poniewaz czuję chęc podziękowania osobiście – a dyzur w lipcu ma nasze p-le to Panie dostana ostatniego dnia drobne gesty podziękowania.

pala Dodane ponad rok temu,

U nas w każej grupie (nawet 3 latków) jest oficjalne zakończenie roku szkolnego – tj. występ, dzieci przy okazji prezentują rodzicom czego sie nauczyły itd itp. Wówczas jest okazja do wręczenia kwiatka czy bombonierki obu paniom prowadzącym.
W tym roku, w związku z tym, że kończymy przedszkole, jest skladkowe. Będą prezenty dla Pań prowadzących, od rytmiki, języków, pomocy, dyrektorki itd itp, Oficjalne zakończenie 25 maja, choć wiadomo , że przynajmniej jeszcze tydzień dzieciaki chodzą potem do przedszkola )))
Podczas dyżuru letniego Panie różnie pracują, grupy sa łączone – więc raczej nie ma co liczyć , że wtedy trafi się z podziękowaniami …

nena75 Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kotagus:jak rozwiązać rozdawanie?

my oficjalne zakończenie mamy we wtorek. Wtedy zaniesiemy „coś” jeszcze nie wiem co…;) pani wychowawczyni i paniom dyrektorkom. Tomek będzie chodził do przedszkola jeszcze do końca lipca i wtedy pożegnamy się z resztą pań.

fresz Dodane ponad rok temu,

U nas w przedszkolu zakończenie jest 17 czerwca, mimo iz przedszkole czynne jest do 9 lipca. Zawsze jest tak samo, nawet jak starszy chodził…nikt się nie składa, a rodzice sami kupuja kwiatki i wtedy jest większy wydatek, bo mój zawsze ma kwiatki dla dyrektorki, oraz dwóch wychowawców. Jaby była zrzuta pewnie wyszło by taniej :):):) Raz zapomniałam o kwiatach, jeszcze jak starszy chodził do przedszkola, po zakończeniu szybko sie wymknęliśmy i już – trudno zdarza się :):):)

efik Dodane ponad rok temu,

u nas zakończenie zerówki jets jutro
składaliśmy się całą grupą na kwiaty + prezent dla naszej pani agnieszki, kwiaty same dostanie dyrektorka (właścicielka) przedszkola.
składamy się co roku na skromne podziękowania od całej grupy
w tym roku bardziej okazale bo to już pożegnanie ostateczne

punkcik Dodane ponad rok temu,

U nas nie ma ogólnych składek i też miałam dylemat kiedy podziękować za cały rok opieki. Zdecydowałam, że ostatniego dnia czerwca, bo 31 lipca mogą być przypadkowe panie, które na co dzień nie mają kontaktu z naszymi łobuzami 😉

Ja mam bzika na punkcie tortów ostatnio, więc piekę trzy torty: panie Dominika, panie Marcela i dyrektorka. No i może po jednym kwiatku jeszcze.

torty będą w kształcie serca, styl angielski, napis: „serce za serca”

kotagus Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez punkcik:U nas nie ma ogólnych składek i też miałam dylemat kiedy podziękować za cały rok opieki. Zdecydowałam, że ostatniego dnia czerwca, bo 31 lipca mogą być przypadkowe panie, które na co dzień nie mają kontaktu z naszymi łobuzami 😉

Ja mam bzika na punkcie tortów ostatnio, więc piekę trzy torty: panie Dominika, panie Marcela i dyrektorka. No i może po jednym kwiatku jeszcze.

torty będą w kształcie serca, styl angielski, napis: „serce za serca”

Ooo, tak samo postanowiłam 🙂
Tylko zamiast tortów (cudowny pomysł!!) będą wielkie paki Merci. Albo Serce Wedlowskie. Zobaczę co uda mi się kupić. Z tym, że czekoladek nie dam Dyrektor, bo jednak jakoś głupio (?) – Jej dam duży bukiet kwiatów, innym Paniom po róży.

bejka Dodane ponad rok temu,

u nas wszystko ( wspólna składka ) było na ostatnią chwilę i tak też moim zdaniem wyszło.
Ponieważ czuję potrzebę to też się wybieram z małym co nieco do wybranych :Hyhy: pod koniec tygodnia

dotina Dodane ponad rok temu,

u nas była zrzutka ale nie pytaj na co bo nie wiem.
my do przedszkola dojeżdżamy a matki ugadały sie na zebraniu w szkole.

w naszym p-lu tyllko są zawsze starszaki odchodzące do szkoły żegnane. reszta normalnie „idzie” na wakacje.

w poniedziałek mielismy zakonczenie roku katechetycznego. msza w kościółku i rozdanie dyplomików. kupiłam katechetce kwiatki bo Kuby juz nie będzie uczyła i sie z nim juz nie spotka, a uczyła go 2 lata. w sumie z naszej grupy było może z 5-6 bukietów na 25 dzieci.

jutro mamy uroczyste zakończenie p-la i zobaczę co tam mamuśki z trójki wymyśliły…

Znasz odpowiedź na pytanie: Pożegnanie przedszkola, kwiaty, dyżur wakacyjny – jak to zrobić?!?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
dziwna wysypka typu kaszka na ciele:(
od miesiąca borykam sie z problemem skórnym córci wysypka wygląda jak kaszka i jest koloru skory, golym okiem jej nie widac-jedynie czuc pod reką sa to skupiska krostek na nozkach, raczkach i
Czytaj dalej