Praca guwernantki co sądzicie?

Witam.
Czy zawód guwernera ma przyszłość?
Mam talent do języków, lubię sport i interesuję się sztuką, historią i archeologią, mam podejście do dzieci.
Myślicie że znaleźli by się rodzice, którzy chcieliby zaszczepić w dzieciach zamiłowanie do pływania, tenisa, albo posłać do szkoły dwujęzycznej lub plastycznej? Czy trzeba mieć jakieś specjalne papiery i uprawnienia żeby być guwernerem? Jak Wy się na to zapatrujecie? Wiem że są kursy w Polsce, uczą nawet przez internet i wysyłaja kursantów za granicę, więc można sobie troche zwiedzić świata i podszlifowac język.. Nie jest to jakaś bardzo popularna praca więc i pensja powinna byc przyzwoita =)
Korzystalibyście z usług guwernera?

8 odpowiedzi na pytanie: Praca guwernantki co sądzicie?

 1. Napisz jakiego rodzaju praca miała to by być. Co rozumiesz pod słowem “guwernantka”. Ja tylko znam ten zawód z filmów, więc ciężko jest się odnieść.

  • hmmmm w 21 wieku guwernantka??? a co ze szkołą?

   teraz to chyba opiekunka/niania

   • Jak najbardziej- coraz bardziej popularna staje sie edukacja domowa.
    monika guwernantka jako opiekunka “jest na rynku”. ale to…troche inny poziom… jej wyksztalcenia i zarobkow.

    • Rozumiem że niania to nie guwernantka i do czego innego “służy” ale rozumiem też że istnieje obowiązek szkolny i co guwernantka miałaby robić? Zastępować szkołę? Uczyć dziecko w domu? A co z w/w obowiązkiem..
     szkoła to nie tylko nauka i zainteresowania ale też umiejetnosc dogadania sie i współżycie z rówieśnikami czego żaden nauczyciel w domu nie nauczy….dlatego napisałam ze wg mnie to przeżytek….

     • W Polsce jest dopuszczalna Edukacja Domowa. Wowczas dziecko nie musi chodzic do szkoly, jest uczone w domu natomiast co roku ma zdać egzamin potwierdzajcay jego umiejętności. Kwestia zdolnosci spolecznych jest odrebna, i sama się z Toba akurat tu zgadzam. Co nie zmienia faktu, że coraz więcej rodziców decyduje się na edukacje domowa! 🙂 polecam film “alfabet” 🙂

      • Ale guwernantka mieszka w domu razem z rodziną u których dziećmi się opiekuje?

       • kamila-baranska Dodane ponad rok temu,

        Szkoła szkołą, ale guwernantka jest jakby członkiem rodziny. Zajmuje się opieką i uczeniem po szkole. Dlatego musi być odpowiednio wykształcona, mieć nienaganne maniery, znać dobrze język i miec szeroką wiedzę by móc przekazywac ją dziecku. Jesli ktoś ma dziecko które interesuje sie baletem to zatrudni np. guwernantkę z angielskim, francuskim byłą baletnicę.. Jeśli czyjeś dziecko lubi sport to rodzice szukaja sportowca który ma jakieś wyniki, medale i wie cos na temat danego sportu.. Zwykła opiekunka musi sie zająć dzieckiem nie musi go uczyć, nie musi rozwijac jego pasji.. Guwernantka owszem. Moze to dobry pomysł żeby ten zawód wrócił do łask..

        • Moim zdaniem na rynku jest miejsce na tego typu usługi i choć jest to temat dosyć niszowy to może być całkiem dobrze opłacalny i przynosić sporo satysfakcji zawodowej. Jeśli mieszkasz w większym mieście, to śmiało możesz próbować, bo nie oszukujmy się, trzeba trafić na rodziców z odpowiednio pojemnym portfelem.

         Znasz odpowiedź na pytanie: Praca guwernantki co sądzicie?

         Dodaj komentarz

         Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
         Logo