Praca na dwa etaty

Dziewczyny, mam pytanie właściwie kadrowe…
Obecnie od 6lat jestem zatrudniona na czas nieokreslony u jednego pracodawcy. jak wroce, to pewnie sie do szybko zmieni 😉 generalnie to co minute mam inny pomysl na zycie- szukam pracy, ale marze o trzecim dziecku (tylko nieznosze chodzic w ciazy! 😉 ).
Dodatkowo robie z 2niezaleznymi kolegami fuchy. Jaka forma zatrudnienia/umowy bylaby dla mnie oplacalna gdybym “dzis” zaszla w ciaze- chodzi o wysokosc macierzynskiego.
u 1 kolegi to male, jednorazowe zlecenie. u drugiego, ciagla wspolpraca. Rozsadny bylby etat. Praktyccznie moge pracowac na 2etaty, ale czy jest to mozliwe teoretycznie. tzn czy w takiej sytuacji bede miec ew. wyplacane 2zasilki macierzynskie? ile zusu za mnie bedzie musial zaplacic kolega? ile podatku?
o ile u 1kolegi moge zrobic to na czarno, to u 2 nie chce- zbyt atrakcyjna sprawa do mojego “profilu zawodowego” 🙂
Z gory dzieki!

8 odpowiedzi na pytanie: Praca na dwa etaty

fasolada Dodane ponad rok temu,

Nikt nic nie wie, albo nie chce pomóc? 🙁

chilli Dodane ponad rok temu,

Ja zwyczajnie w oslupieniu tkwie nad zlozonoscia tego problemu i sposobem prezentacji kantu.
jak sie otrzasne moze cos z siebie wydusze.

olesia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez chilli:Ja zwyczajnie w oslupieniu tkwie nad zlozonoscia tego problemu i sposobem prezentacji kantu.
jak sie otrzasne moze cos z siebie wydusze.

Co racja to racja 🙂

fasolada Dodane ponad rok temu,

Ale jakiego kantu??? pracuje, zarabiam, “jakos” w zaleznosci od umowy odprowadze podatek. o co chodzi? ze chce miec zatrudnienie umozliwiajace mi w przyszlosci zasilek macierzynski? co w tym dziwnego?

fasolada Dodane ponad rok temu,

Doczytałam, że wystarczy umowa zlecenie z oplacona skladka chorobowa. czy to oznacza, ze jezeli w lutym (tylko na miesiac) podpisze umowe zlecenie na kwote (rzucam, dla latwiej klkulacji) 12tys i w grudniu pojde ma macierzynski, to zus wyplaci mi zasilek w wysokosci 1tys?

olesia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Fasolada:Doczytałam, że wystarczy umowa zlecenie z oplacona skladka chorobowa. czy to oznacza, ze jezeli w lutym (tylko na miesiac) podpisze umowe zlecenie na kwote (rzucam, dla latwiej klkulacji) 12tys i w grudniu pojde ma macierzynski, to zus wyplaci mi zasilek w wysokosci 1tys?

a nie lepiej prawnika od prawa pracy zapytać, a nie snuć tu jakieś dywagacje,

fasolada Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Olesia:a nie lepiej prawnika od prawa pracy zapytać, a nie snuć tu jakieś dywagacje,

Liczyłam, ze ktos cos na ten temat moze mi odpowiedziec…

PROŚBA DO MODA
Jako ze wątek jest pusty, tzn nie zawiera odpowiedzi na zadane przeze mnie w temacie pytanie, bardzo proszę o jego usunięcie. Dziekuje

telimena Dodane ponad rok temu,

Fasolada tu [Zobacz stronę] masz ogólne zasady przyznawania świadczeń z tytułu urlopu macierzyńskiego. Odnosząc się do twojego pytania najważniejsze jest chyba to:

Zasiłek macierzyński przysługuje także pracownicy zatrudnionej na podstawie umowy o pracę na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy, z którą umowa o pracę została przedłużona do dnia porodu. W takim bowiem przypadku urodzenie dziecka ma miejsce w okresie ubezpieczenia.

Z tego wynika że urodzenie dziecka powinno przypadać na czas zatrudnienia a nie zajście w ciążę.

[Zobacz stronę]

tu masz o sposobie obliczania wysokości zasiłku dla osób będących na umowie zleceniu.

Nigdzie nie spotkałam słowa o “podwójnym czy potrójnym” macierzyńskim… ale zgłębiałam temat jakiś czas temu dla celów prywatnych i tym się nie interesowałam… zadzwoń do ZUS i bez dodatkowych opowieści zapytaj jak jest z wypłatą macierzyńskiego jeśli równocześnie pracujesz na etacie i na umowę zlecenie – jak będą liczyć wysokość zasiłku. Liczę że dasz znać jak się coś dowiesz.

Znasz odpowiedź na pytanie: Praca na dwa etaty

Dodaj komentarz

Zdrowie i uroda
kłykciny w ciąży
szukałam ale nic nie znalazłam oprócz [url]https://dziecko-info.rodzice.pl/showthread.php/169208-k%C5%82ykciny-zdementujcie-plotki-prosz%C4%99!!!!!?highlight=k%C5%82ykciny[/url] Kiedyś coś znalazłam w miejscu intymnym po tym jak się zacięłam przy goleniu bo wcześniej o tym nie wiedziałam,no i nie zwróciłam uwagi że coś
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
papcie dla roczniaka
Moje dzieciaki od zawsze po domu chodzą boso, tzn. w skarpetach z ABSem (w tych bez od razu nogi im się rozjeżdżają). W butach nawet na dworze czują się mniej
Czytaj dalej