Prawo pracy

Dziewczyny jest wśród Was ktoś, kto zna sie na prawie pracy?

Dotychczas zatrudnialiśmy w naszej firmie osoby z nami współpracujące na umowe-zlecenie, ale rozważamy wprowadzenie stałych etatów. Jednak jest to taka praca, że boimy się aby nas nie wykorzystano i chciałąbym aby ktos rozwiał moje wątpliwosci albo coś zasugerował.

Szczegóły na priva.

Będę bardzo wdzięczna z jakąkolwiek pomoc.

Pzdr

Sławek 20.05.2005

4 odpowiedzi na pytanie: Prawo pracy

truskawa11 Dodane ponad rok temu,

Re: Prawo pracy

O jakim wykorzystaniu mówisz?
Poczytaj tu:

Mój mąż w związku z charakterem swojej pracy miał także podpisany weksel in blanco – jako zabezpieczenie ewentualnych strat jakie mogłaby firma ponieść, gdyby okazał się niezbyt sumiennym pracownikiem.

Truskawa i Córcia

aleini Dodane ponad rok temu,

Re: Prawo pracy

Serdecznie dzięki za informacje.
Chodzi mi główinie o to, aby sobie nagle pracownik nie postanowił wykorzystać L4 ja rozumiem chorobę tydzień czy dwa, ale znam przypadki, które wykorzystywały L4 tak długo jak się dało przynosząc lewe zaświadczenia. W tej pracy pracownik musi być obecny i jakiekolwiek zastępstwo wiąże się z dodatkowymi kosztami czyli zatrudnieniem nowej osoby np. na umowę-zlecenie i zapłacenie jej dodatkowych pieniędzy. No i przecież nie potrącisz z pensji pracownika na L4 bo chyba prawnie byłoby to niemożliwe a płacić za pracownika na L4 i za tego który go zastępuje to problem. Idealnie właśnie byłoby jakby można było z pensji pracownika etatowego pobrać sumę, która będzie równać się wynagrodzeniu tego, który chorego zastąpi przez ileś tam dni.

Nie wiem tylko czy formalnie istnieje taka możliwość …

Pzdr

Sławek 20.05.2005

truskawa11 Dodane ponad rok temu,

Re: Prawo pracy

A więc tak – proponuję Tobie podzielić wynagrodzenie na kwotę stałą i dodatek frekwencyjny płatny w całości tylko i wyłącznie, gdy pracownik jest w pracy. Dodatek ten odbierasz w momencie pójścia pracownika na L4.
Kolejna sprawa – jako pracodawca ponosisz koszty związane z wypłacaniem wynagrodzenia pracownikowi przebywającemu na L4 przez pierwsze 33 dni chorobowego. Po tym okresie wypłatę wynagrodzeń (zasiłku chorobowego) przejmuje ZUS, a Ciebie już pracownik nie interesuje – jego wypłata.
I ostatnia rzecz – jako pracodawca, w przypadku, gdy podejrzewasz, że zwolnienia lekarskie są fikcyjne, masz prawo zgłosić swoje obawy do ZUS – u i delikwent z bardzo dużym prawdopodobieństwem trafia na komisję lekarską w ZUS – ie

Truskawa i Córcia

aleini Dodane ponad rok temu,

Re: Prawo pracy

Stokrotne dzięki za pomoc :)))

Pozdrawiam 🙂

Sławek 20.05.2005

Znasz odpowiedź na pytanie: Prawo pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
Mały Odkrywca
Zapraszam na stronę Mały Odkrywca, która jest skierowana do rodziców i nauczycieli, którzy aktywnie poszukują pomysłów na pracę z dzieckiem. Tutaj znajdziesz działy, takie jak: Pedagogika Marii Montessori, Rozwój Małych
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Gdzie nad Bałtyk z 3-latkiem?
Czy znacie jakieś fajne sprawdzone miejsce, może któraś już była lub znajomi polecali, na letnie wczasy z dzieckiem? Nie interesuje mnie raczej hotel, może jakiś pensjonacik lub
Czytaj dalej