PRL po obciążeniu

Dziewczyny drąże dalej. Nie znalazłam nigdzie jasnego wytłumaczenia tylko mogę się domyślać.
PRL podstawowe w normie po obciążeniu razy 18, czyli za dużo. Owu była i to potwierdzona USG. Oznacza to, że jest w połowie ok, bo PRL nie zblokowała LH. Jednak uważa się, że może ona blokować wydzielanie przez przysadkę gonadotropin, które blokują wytwarzanie progesteronu. Czy jeżeli progesteron wychodzi wysoko w fazie lutealnej to oznacza to, że nie należy się przejmować PRL po obciążeniu czy należy coś jeszcze zbadać.
Myślę, że nie jestem jedyna z tym problemem.
Metodą byłyby:
– brak stresu
– dużo snu
– brak fisiowania przed ciążowego związanego ze starniami
Żadnego z tych punktów nie jestem w stanie zrealizować.
Mogę zacząć brać coś na zbicie PRL (już na pewno nie tknę bromergonu, bo działał na mnie fatalnie) np noprolacu.
Czy faktycznie magnez + B6 mogą być skuteczne? I czy jest sens zacząć je brać 2 dni po owu. Uratuję jeszcze potencjalna ciążę? A jeśli tak to w jakich dawkach?
Help! 🙂

12 odpowiedzi na pytanie: PRL po obciążeniu

nadii Dodane ponad rok temu,

Paszula Castagnus obniża poziom prolaktyny.

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez nadii:Paszula Castagnus obniża poziom prolaktyny.

Zastanawiałam się nad tym, ale zanim zacznę cokolwiek brać muszę zrozumieć problem i mieć tego uzasadnienie!! Już niczego nie wezmę ot tak. 🙂

nadia1979 Dodane ponad rok temu,

Paszula chodzbym bardzo chciala ale niepotrafię Ci pomóc i nic podpowiedziec bo poprostu zwyczajnie sie na tym nie znam, nawet nie mam pojęcia o czym mówicie o tych PRL po obciążeniu, castagnusy itd…. 🙁

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Nadia1979:Paszula chodzbym bardzo chciala ale niepotrafię Ci pomóc i nic podpowiedziec bo poprostu zwyczajnie sie na tym nie znam, nawet nie mam pojęcia o czym mówicie o tych PRL po obciążeniu, castagnusy itd…. 🙁

PRL to prolaktyna. Badanie można robić podstawowe czyli na czczo a potem zażywa się tabletkę (Metaclopramid) i po godzinie bada się ponownie. Wynik powinien być maks 5krotnie większy niz pierwszy. Jeśli jest więcej to nie dobrze…. albo nawet nie tyle nie dobrze co daje do myślenia.
Metaclopramid działa w organizmie i daje taka reakcję jak stres, emocje (nawet pozytywne)itp. Jeśli kobieta jest narażona na stresy to istnieje ryzyko, że prolaktyna jest co chwilę skacze i może to skutkować brakiem owulacji lub jak przeczytałam niskim poziomem progesteronu. No i takie rzeczy to ja właśnie wiem, ale mam skłonność to grzebania głębiej.
Moja prolaktyna daje mi do myślenia, bo jestem osobą bardzo emocjonalną, wręcz nadpobudliwą czasem i ulegam na co dzień bardzo emocjom. No i może w moim przypadku PRL po obciążeniu znaczenie ma. Przez prawie 16 lat byłam na encortonie .. co prawda było to dawno, ale jednak. Tym bardziej, że przez tak długi okres przyjmowania leku pozostawia on spore spustoszenie. Niby tego po mnie nie widać, ale ta emocjonalność jest….
A castagnus to ziółka, które regulują prolaktynę i są mniej inwazyjne niż bromergon inne leki.
No to wytłumaczyłam trochę!! 🙂

nadia1979 Dodane ponad rok temu,

no to teraz juz troche więcej wiem 🙂 ja tez jestem taką emocjonalną osobą a stresy mam kazdego dnia …

gablysia Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez paszula:. Wynik powinien być maks 5krotnie większy niz pierwszy. Jeśli jest więcej to nie dobrze…. albo nawet nie tyle nie dobrze co daje do myślenia.

Wydaje mi się, ze wynik nie powinien być wyższy jak 10 krotność pierwszego.
Pozdrawiam.

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Gablysia:Wydaje mi się, ze wynik nie powinien być wyższy jak 10 krotność pierwszego.
Pozdrawiam.

Właśnie różne opinie czytałam. Mój poprzedni lekarz też mówił, że razy 10. Ja tak czy siak mam razy 18. Może magnez z B6 rzeczywiście pomoże! 🙂 Niech działa jak placebo…. ale niech działa!! 😀

gablysia Dodane ponad rok temu,

Moje zdanie na temat prolaktyny jest takie, że prolaktyne zbijają leki na prolaktynę. Jeśli nie chcesz brać bromergonu przerzuć się na dostinex (drogi ale dobry) albo norprolac, choc ten ostatni ma ten sam skład co bromergon
Prolaktyna nie tylko blokuje owu. Prolaktyna powoduje poronienia. POza tym… potwierdzenie owu przez usg…. takie coś nie istnieje. Potwierdzeniem owulacji prawidłowej jest tylko i wyłącznie ciąża. Usg potwierdza jedynie płyn w zatoce douglasa, nic więcej. A to nie znaczy jeszcze że była owulacja.

Jaki masz wynik prolaktyny bez obciążenia? I czy masz wyciek z piersi po karmieniu, jeśli karmiłaś.

Moim zdaniem 18 krotnie podwyższoną prolaktynę nie uda ci sie zbić witaminami i magnezem. Musisz brać leki na prolaktynę i tyle.

Pozdrawiam ciepło.

paszulka Dodane ponad rok temu,

Moja prolaktyna podstawowa waha się pomiędzy 9-11 ng/ml.
Wycieków z piersi nigdy nie miałam. Miałam wręcz problem z pokarmem. Gdyby nie moja determinacja to nie karmiłabym Basi wcale.

To co Gablysiu powinnam jeszcze zrobić? Zbijać prolaktynę po obciążeniu tylko czy coś jeszcze? Przez pół roku brałam bromergon i duphaston i nic z tego nie wyszło. Może nie tędy droga? Sama nie wiem…..

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Gablysia:POza tym… potwierdzenie owu przez usg…. takie coś nie istnieje. Potwierdzeniem owulacji prawidłowej jest tylko i wyłącznie ciąża. Usg potwierdza jedynie płyn w zatoce douglasa, nic więcej. A to nie znaczy jeszcze że była owulacja.

Tutaj miałam na myśli, że był ładny pęcherzyk a potem zniknął itp.
Fakt faktem nie widomo czy tam w nim cokolwiek było. Powinnam była zrobic estradiol w dniu owu….
Jutro 17 dc a przy moich cyklach 24 dniowych to czas na badanie progesteronu. Jeśli będzie wysoki to można uznać, że owu była, bo bez owu progesteron nie skacze. Tak mi powiedziała moja ginka.

gablysia Dodane ponad rok temu,

Szamatowicz zawsze powtarzał, ze potwierdzeniem owulacji jest tylko i wylącznie ciąża. Żadne testy progesteronowe, estradiol w okolicy owu (nie w owu, bo wtedy spada) i inne wskaźniki. Są to przypuszczalne dowody na owulację…. ale nie stuprocentowe. Pęcherzyk pęka, robi sie ciałko żółte, produkuje progesteron, a komórka uwolniona, jeśli w ogóle złapana przez macki jajowodu może być niedojrzała, pusta, lub po prostu nie została złapana…..

Uważam, ze jeśli masz prolaktynę za wysoką po obciążeniu, powinnaś brać leki na jej obniżenie, ale wiesz, ja nie lekarz tylko hobbysta :), jeśli jednak wszystko działa jak powinno, czyli pęcherzyki są, pękają, progesteron jest ok, dostajesz suplementy, chłop zdrów, dziecko już jedno macie… to tylko was ratuje cierpliwość.

paszulka Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Gablysia:to tylko was ratuje cierpliwość.

a na cierpliwośc jest jakaś tabletka?? 🙂

No to czekam….. ale progesteron jutro i tak zrobię!!! 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: PRL po obciążeniu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Jedno- i dwulatki
Ciemno zielone kupy?
Jaka może być przyczyna bardzo ciemnych (ciemno zielonych, czasem brunatnych), bardzo śmierdzących kupek u roczniaka? Kuba je normalnie, nic nowego nie wprowadzałam, kupy są koszmarne :( Trochę to już trwa,
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Przeklęte.... dzieła
Czy słyszałyście jakieś historyjki o przeklętych obrazach książkach, filmach....? Historie prawdziwe z dreszczykiem? 1. Przeklęty obraz. Tytuł :The Hands Resist Him Autor: Wiliam Stoneham. Historia : [B]Wokół obrazu Stonehama krąży
Czytaj dalej