Problem z przekręcaniem się

Witam

Dziewczyny może poardzicie mi jakiś gabinet rehabilitacyjny w Białymstoku, albo osobę, która przyjdzie do domu porehabilitować mojego synka.
Otóż za tydzień synek kończy 7 m-cy i ani myśli przekręcać się z pleców na brzuch i odwrotnie. Ćwiczymy trochę sami, na brzuchu jak poleży zaraz jest płacz. Już nie wiem co robić. Pediatra mówi, że ma jeszcze czas, ale ja jakoś wolę sprawdzić czy synek rozwija się prawidłowo. Strasznie się martwię, moze ćwiczenia z fachowcem pomogą.
A moze ktoś się orientuje ile się czeka państwowo na rehabilitację maluszka?
Pozdrawiam
Magda

4 odpowiedzi na pytanie: Problem z przekręcaniem się

marcepan Dodane ponad rok temu,

Mój mały też późno zaczął się przekręcać, raczkować i wstawać.
Ja jednak mam ten komfort, że mój kolega skończył rehabilitację dla niemowląt. Muszę powiedzieć, że wystarczyło kilka spotkań a postępy były kolosalne. Watro spotkać się ze specjalistą, ja sama “na czuja” nie umiałam stymulować mojego leniuszka :/

magma Dodane ponad rok temu,

Wiem, właśnie dzisiaj rozpoczęliśmy rehabilitację. Nie jest tanio, ale czego się nie zrobi dla swojego kochanego brządca.
Rehabilitanka stwierdziła u malego słabe napięcie mięsniowe. Ma lezeć na brzuchu jak najwięcej mimo płaczu. I dzisiaj w domu sukces mały polezał pół godzinki i zasnął na brzuchu :). W dzień ma właśnie spać na brzuchu. A więc rehabilitujemy i czekamy na postępy. Podobno za kilka dni polubi leżenie na brzuchu. Zobaczymy :).

A kiedy u Ciebie zaczął mały się przekręcać?

marcepan Dodane ponad rok temu,

Mój mały późno zaczął się przekręcać, miał 8 m-cy.
17 czerwca skończył roczek i nie umiał samodzielnie podnieść się do siedzenia z pozycji leżącej ani też raczkować. Co prawda wychylał się podczas siedzenia do zabawek, czyli można by uznać, że zaczłą przygotowania do raczkowania.
Pierwsze spotkanie z rehabiltantem mieliśmy 24.06 a drugie dzisiaj. No i szok, mój mały od dwóch dni raczkuje
Też u niego sterdzono obniżone napięcie mięśniowe, z resztą za napięcie mięśni miał odjety 1 punkt przy porodzie
Napisz o postępach Twojego bąbla 🙂

magma Dodane ponad rok temu,

Ja już widzę postępy po dwóch dniach rehabilitacji. Leży coraz dłużej na brzuszku i dzisiaj nawet sięgnął po zabawkę tak leżąc. I spał po obiadku ponad 2,5 godziny, co mu się naprawdę bardzo rzadku zdarza, bo zwykle sypia w ciągu dnia po 30 min. Jestem bardzo zadowolona, będziemy póki co chodzić codziennie przez miesiac.
Bede pisała o postępach.

Super, że u Twojego malca też są postępy.

Znasz odpowiedź na pytanie: Problem z przekręcaniem się

Dodaj komentarz

Dla starających się
Bola mnie sutki i brodawki
[email protected] dostałam 11 czerwca trawał jakies 3-4 dni od tego czasu swedzi mnie ciało,sutki i brodawki,czuje że mam je gorące i lewa piers mnie pobolewa nawet jak psikne. Teraz skończyły
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Teraz to ja się synem pochwalę!
Otóż pochwalę się bo mnie duma rozpiera. Mój Kubuś dostał wiele wyróżnień, odznaczeń w ciągu całego roku szkolnego - ale jest coś - co jest jego osobistym sukcesem a ja puchnę
Czytaj dalej