problem z zasypianiem

witam!nasza corka w lipcu skończy 2latka ja obecnie jestem w 6msc ciąży wiec postanowiliśmy z mężem kupić córce łóżko a jej łóżeczko dostanie w spadku jej braciszek.do tej pory córka spała w nocy 12godzin i w dzień 1.5-2godziny.i zawsze zasypiała sama w pokoju przy zgaszonym świetle.od kiedy zmieniliśmy łóżka córka przestała zasypiać na drzemce w dzień a na wieczorne spanie ja lub mąż musimy z nią siedzieć dopóki nie zasnie inaczej płacze i wychodzi z łóżka.od tego czasu też krócej spi w nocy(10godzin).nie wiem czy wrócić do małego łóżeczka z nadzieją że wrócą stare nawyki czy przeczekać ten okres?

21 odpowiedzi na pytanie: problem z zasypianiem

anaa14 Dodane ponad rok temu,

Niech przyzwyczaja się do zmian…jeszcze mnóstwo przed nią 🙂
Przy zasypianiu zamiast Was niech będzie jakiś pluszak 🙂

ernest-w Dodane ponad rok temu,

Przyłączam się do pytania o zasypianie. U nas problem nie jest związany ze zmianą łóżeczka. Córcia ma 1.5 roku i coraz większe problemy z zasypianiem (wolałaby spać z nami, choć nigdy jej do tego nie przyzwyczajaliśmy). Pomóżcie.

aguga117 Dodane ponad rok temu,

Również przyłączam się do pytania, synkowi mojej koleżanki w zasypianiu pomógł trilac, ale to się łączyło z problemami trawiennymi, w każdym razie ona twierdzi, że bardzo się po tym uspokajał.

twinkle45 Dodane ponad rok temu,

Re: Google sites website I3tiqaad gemirrored naar i3tiqaad.maghribee.com

1.5-2godziny.i zawsze zasypiała sama w pokoju przy zgaszonym świetle.od kiedy zmieniliśmy łóżka córka przestała zasypiać na drzemce w dzień a na wieczorne spanie ja lub mąż musimy z nią siedzieć dopóki nie zasnie inaczej płacze i wychodzi z łóżka.od tego czasu też krócej spi w nocy(10godzin).nie wiem czy wrócić do małego łóżeczka z nadzieją że wrócą stare nawyki czy przeczekać ten okres?

adson3492 Dodane ponad rok temu,

Nie, nie nie wyobrażam sobie jakbym miała spać z dwójką. Córka śpi za równo ze mną jak i z mężem. A maluszek w łóżeczku, z resztą córka tez od narodzin spała w łóżeczku tylko jak zaczęła chodzić to zaczęła nocami przychodzić do nas.. iii tak już zostało. Planujemy oczywiście ułożyć ja na swoim łóżku ale na ile się da to zobaczymy

milusiakaja Dodane ponad rok temu,

Z zasypaniem często są problemy, moja znajoma nie mogła odzwyczaić synka i przychodził do nich w nocy chyba do 6lat. Moja Oliwia ma roczek i śpi sama w łóżeczku, u nas zawsze musi być bajka na sen i najważniejsze to stałe godziny, dziecko musi mieć ustalony tryb dnia.

problemywychowawcze931 Dodane ponad rok temu,

Nie powinna Pani zamieniać łóżek. Trzeba zaznajomić córkę z nowym meblem. Może warto zainwestować w nową pościel z ulubioną postacią dziecka. Pokazać, że jest nowe łóżeczko i nowa kołderka, ale są bardzo ładne i na pewno wygodne. Położyć się z dzieckiem w ciągu dnia na chwile. Małymi kroczkami pokazywać, że nowe łóżko to nie straszny potwór z szafy, tylko bardzo ładne, nowe i duże łóżko dla dużej dziewczynki.

irenka29 Dodane ponad rok temu,

Też sugerowałabym aby przyzwyczajały się do zmian jednak nie powinny one nastąpić nagle. Dziewczynka powinna się przyzwyczaić i oswoić.

problemywychowawcze931 Dodane ponad rok temu,

Najważniejsze to nie wszystko na raz, bo dziecko faktycznie się przestraszy i nie będzie chciało już w ogóle samo spać. Powinniśmy przyzwyczajać dziecko do nowych rzeczy i zachodzących zmian.

estera31 Dodane ponad rok temu,

Wiem coś o tym. Tak samo musieliśmy przyzwyczaić naszą małą do nowego pokoju i w końcu jej własnego łóżka. Ale wydaje mi się, że nawet taki dużo daje no i oczywiście jakaś bajkowa kołdra…jakoś powoli zaczęła spać sama.

problemywychowawcze931 Dodane ponad rok temu,

To tak zwana metoda małych kroczków. Umożliwi dziecku unikać stresu związanego z dużymi zmianami, który może wywołać, strach i niepokój. Metoda małych kroczków to dobry sposób na wprowadzanie małych zmian takich jak właśnie nowa pościel czy materac, prowadzących do dużych efektów. Wprowadzając małe zmiany dziecko nie odczuje ich w krótkim czasie co mogło by je przytłoczyć, a w dłuższym możemy zyskać bardzo dużo.

saszestw Dodane ponad rok temu,

Super ten pomysł z nową pościelą, z ulubioną postacią – chyba sama to wykorzystam:) Dziękuję:)

problemywychowania244 Dodane ponad rok temu,

Dwuletnie dziecko to absolutny niewolnik rytuałów. Pomocne w nauce zasypania będzie ustalenie stałego porządku wieczoru. Powtarzalność wprowadza w życie dziecka ład i poczucie bezpieczeństwa. Nie należy z tego rezygnować. Jedyne co możecie Państwo zrobić to uprościć czynności związane z kąpielą, przebieraniem się w pidżamkę, kładzeniem się do łóżka. Konieczna jest też cierpliwość z Państwa strony. Mówcie do córeczki spokojnie, serdecznie, bez poirytowania. Bądźcie po prostu w pobliżu …

mankiel Dodane ponad rok temu,

A może przytulanka? Ewentualnie jak piszą poprzednicy – stopniowe zmiany 😉

maria08 Dodane ponad rok temu,

Problem z zasyspainiem to Ja miałam, licze baranów nie pomogło;_(, więc zakupiłam w internetowej aptece Ziko dermo tabletki na zasypianie. Strona Ziko bardzo czytelna i świetne opisy:-)

mamaracjonalna Dodane ponad rok temu,

Może zostawić ją na razie w starym łóżeczku, ale wstawić nowe do pokoiku i pozwolić, żeby się sama zaznajomiła w swoim tempie. Jednocześnie opowiadać, że w nowym, większym będzie jej się spało wygodniej, ponieważ nie jest już maluszkiem, tak jak wspominali przedmówcy.

amanda01 Dodane ponad rok temu,

Moja córeczka póki co jest jeszcze mała i śpi ze mną i z mężem, ale powoli chcemy ją przyzwyczajać, żeby spała już w swoim łóżeczku. Jak ją w nim zostawiam to czekam z nią aż zaśnie, jak podrośnie to mam nadzieję nie będzie marudziła że sama śpi 🙂

ania0030 Dodane ponad rok temu,

Jak słusznie zauważył ProblemyWychowawcze931 – dla dzieci to duża zmiana, dlatego też powinny mieć szansę by przygotować się na jej nadejście, oswoić się z nowym łóżkiem, mieć możliwość wybrania pościeli bądź przytulanek, które będą towarzyszyły podczas zasypiania. W tym ważnym momencie potrzebują przede wszystkim bliskości rodzica i stałości podczas wieczornego przygotowywania się do snu oraz konsekwencji.

karolina225 Dodane ponad rok temu,

;d;d;d

karolina225 Dodane ponad rok temu,

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

karolina225 Dodane ponad rok temu,

……….. !!!!!!!!!!! ;dddddddddddddd

Znasz odpowiedź na pytanie: problem z zasypianiem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecam
psycholog dziecięcy Kraków
Proszę poleccie mi kogoś kto lubi swoją pracę ;-) dobrze by było gdyby współpracował bądź znał się na neurologii. Bardzo dziękuję za pomoc
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Katowice - warsztaty dla mam z dziećmi - wstęp wolny!
W tym roku, 31 maja i 1 czerwca ponownie organizujemy cykl warsztatów kulturalno-edukacyjnych "Rozkwitające". Dla mam z dziećmi mamy następujące propozycje: [B] ,,Sztuka Zabawy" - Warsztaty Kreatywne dla Dużych i Małych![/B] Chcesz obudzić
Czytaj dalej