Problem z ZUS-em ???

Witam !
Dziewczyny napiszcie mi czy będąc na chorobowym w czasie ciąży, któraś z Was miała może wezwanie na orzecznictwo lekarskie w Zusie.?
We wrześniu kończy mi sie zasiłek i musiałam napisac podanie o przedłuzenie,mój Gin podpisał sie pod tym podaniem, dołączył dowody leczenia i dzis zawiozłam to wszystko do ZUSu, a tam pani z milutkim usmiechem poinformowała mnie ze za ok.3 tyg. dostane wezwanie do orzecznika -lekarza z Zusu. To znaczy ze co????
…że będzie mnie badał jakis konował,czy co???
O co tu chodzi? Któras z Was spotkała sie moze z taka sytuacją? Czy mozliwe jest że odbiora mi prawo do zasiłku w 7 mc.ciąży???
Pozdrawiam Anja i Lukas z 07.11.03

8 odpowiedzi na pytanie: Problem z ZUS-em ???

monikavi Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

U mnie przedłużenie odbywało się zaocznie tzn. nikt mnie nie wzywał i nie badał a decyzję o przedłużeniu przesłali pocztą.

Monika i Mateuszek ur. 27.06.2003

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

U mnie odbyło się to podobnie. Żadnych problemów. Przysłali tylko decyzję o przedłużeniu zasiłku chorobowego.

Bożenka i Kruszynka (02.11)

jersay Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

No to skąd dzisiaj taki tekst tej babki w Zusie “… No wszystko dobrze i za 3 tyg.dostanie pani wezwanie na orzecznictwo ”
…własnie tym sie martwie,bo moim zdaniem powinno sie to odbyć tak jak u Was.

bozenkan Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

Może się babce coś popiórkało albo nie zauważyła że jesteś w ciąży hihihi ! Nie martw się. W żadnym wypadku nie odbiorą ci zasiłku.

Bożenka i Kruszynka (02.11)

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

Ja byłam wzywana i była to czysta formalnosc. Pani doktor orzecznik zapytała mnie ile waze i jakie mam cisnienie oraz co mi dolega ze jestem na zwolnieniu, po czym wypisała mi zaswiadczenie o przedłuzeniu prawa do zasiłku.

Basia z Jagódką (28.06.2003)

martra Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

Mnie również przesłali orzeczenie pocztą czekałam jakies 3 tyg. Nie byłam wezwana na jakieś dodatkowe badania. Przecież to była by jakaś bzdura żeby jeszcze badał dodatkowo jakis obcy lekarz skoro miał napisane czarno na białym przez mojego gina ze jestem w ciąży, więc nie martw się nie będziesz badana :))

pozdrawiam.
Marta z Emilkiem 12/09/03

maggi Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

WITAM, JA WŁASNIE TO PRZERABIAM,Z TYM ZE MUSZĘ IM DOSTARCZYC JESZCZE MOJĄ KARTĘ LECZENIA, BO ZŁOŻYŁAM TYLKO WNIOSEK, MI GINKA NAPISAŁA ZE NIE MOGĘ STAWIC SIĘ NA KOMISJĘ BO MUSZĘ LEŻEĆ, NAJLEPIEJ MYSLĘ ZEBY SIE TAM NIE POKAZYWAC OSOBIŚCIE, TEZ SIĘ TROCHE PRZEJEŁAM ALE Z TEGO CO MÓWIĄ DZIEWCZYNY I MOJA GINKA TO NIE MA CZYM SIE PRZEJMOWAĆ!, POZDRAWIAM, MAGGI I CÓRCIA 10.10.03

MAGGI

kotagus Dodane ponad rok temu,

Re: Problem z ZUS-em???

A bardzo “lewe” jest to zwolnienie?
Pytam, bo wiem, że zwolnienia mogą być np. “na nerwy”, bo np. atmosfera w pracy nie taka. I wtedy twój lekarz musi trochę “pościemniać” dla orzecznika jak nie ma ewidentnych wskazań lekarskich typu odklejanie łożyska czy coś. I wtedy jest obawa, że na jakieś pytanie orzecznika nie odpowiesz wystarczająco wiarygodnie, co może być powodem odrzucenia podania o przedłużenie zasiłku. Słyszałam o takim przypadku. Ale twój lekarz może cię do rozmowy z orzecznikiam odpowiednio przygotować. Więc- bez obaw- wie co robi dając ci ciągłe zwolnienia.

Pozdrawiam.

Kotagus i…

lutowy Dzidziuś

Znasz odpowiedź na pytanie: Problem z ZUS-em ???

Dodaj komentarz

Dla starających się
czy mozliwe...?
Czy możliwe jest by ovu wystąpiło w 8 dc??? Wszytkie moje obserwacje mojego organizmu na to wskazuja sluz niby plodny, temp tez jakby na to wskazuje ale nei wiem czy to nie
Czytaj dalej
Polecam
teletubisie i PATI
Mój synek 20 minut jest jak zahipnotyzowany, je obiad !!!!! A do Pati informacja zawsze jak śpiewa PATI PATI to on śpiewa z tubiśkami a ja myslę o Tobie i forum
Czytaj dalej