Problemy z cewką moczową

Chciałam się przywitać. O dzidzię staram się juz pół roku. Niestety na razie bez rezultatów. Od pewnego czasu mam problemy z pęcherzem moczowym, a raczej z cewką moczową. Lekarka to bagatelizuje, bo jej zdaniem to normalne u młodych kobiet. Przeszłam już 3 antybiotyki, chwilowo jest względny spokój, więc zaczęłam starania o dziecko, ale z rozpoczęciem okresu płodnego zaczęlo się lekkie szczypanie cewki. Teraz biorę sobie Urosept, ale zasugerowano mi, żeby może zbadać się na chlamydię, a konkretnie zrobić wymaz z cewki. Czy może któraś z Was miała robiony wymaz z cewki i mogłaby mi powiedzieć, czy pobiera to lekarz, czy wystarczy pielęgniarka w laboratorium?

 Oczywiście mam nadzieję, że tego świństwa nie mam, bo własnie mam za sobą 2 dni intensywnych starań i nie chcę żeby jeżeli do czegoś doszło, coś się stało dziecku przez to swiństwo. 

A. (starająca się)

6 odpowiedzi na pytanie: Problemy z cewką moczową

ere Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

A po co zapisała antybiotyki, skoro sprawę uznała za bagatelną i nie stwierdziła przyczyny ? na zapas? Bo zażycie antybiotyków bagatelne dla organizmu nie jest….Oprócz wymazu warto zrobic normalne badanie moczu i posiew. Może w nerkach jest piasek ( szczawiany) Skoro ból nasila się w okresie płodnym, kiedy większy wyrzut hormonów powoduje poprawę ukrwienia i wiekszą wrażliwość nabłonka to nie można tego wykluczyć. Warto zapytać urologa skoro Twoja lekarka to bagatelizuje.
Badź dociekliwa. to Twoje zdrowie.

eremita

badzia Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

Posiew to sobie zrobiłam sama, lekarka nawet o tym nie pomyślała (bo to jest publiczna słuzba zdrowia, więc oszczędzają). W posiewie wyszła mi bakteria coli, nawet sporo, więc okazało się, że Keflex który dostałam do niczego się nie nadaje. Potem, już zgodnie z wynikami posiewu i antybiogramem dostałam Bactrim forte. Właściwie przeszło, no ale trochę mnie podszczypywało więc nadal jestem na Urosepcie i na razie jest OK. Ale wymaz to chcę zrobić, tylko nie jestem pewna jak to się robi. Poza tym to podobno bolesne…

A. (starająca się)

ere Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

Więcej w tym strachu niż bólu…jak przy zastrzyku. Skoro jest e-coli to zwróć na przyszłość uwagę na 2 sprawy : kierunek ruchu ręki przy higienie ( zawsze do tyłu )
no i…”sztuczki” przy współżyciu 🙂 Urosept OK! a szczawianów w moczu nie ma? Może spróbuj też zmienic podpaski? Może to jest np. uczulenie na środek bielący lub absorbent w używanym typie podpasek? Nieraz proste sprawy komplikują życie… ale kto szuka ten znajdzie ! :):).

eremita

badzia Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

Zmieniłam podpaski (teraz tylko libresse, bo always i inne po pierwsze to mnie obcierały, i do tego jeszcze pachniały). Zmieniłam też i wkładki (tez na Libresse) i zmieniam je dwa razy dziennie. Tak na wszelki wypadek.
A te szczawiny to jakim badaniem się wykrywa, ogólnym badaniem moczu?
Poza tym, to chyba jednak udam się do urologa nie czekając, czy w tym cyklu coś wreszcie udało się wyprodukować. Właśnie dzisiaj znowu czuje szczypanie. Teraz to już samam nie wiem… czasami mam wrażenie, że to efekt takiej bardziej uwrażliwionej łechtaczki, ale z drugiej strony moje poprzednie problemy z pęcherzem to był koszmarny idący w głąb ból przy załatwianiu się, a za pierwszym razem (tzn. 2 miesiące temu) ciągłe parcie na pęcherz. Choć trzeba przyznać, że gorączki nie miałam.

A. (starająca się)

ere Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

Tak w normalnym badaniu moczu stwierdza sie obecność szczawianów. Z urologiem dobry pomysł.!. Idź z wynikami lub przed wizytą zorientuj się telefonicznie jakie by chciał wyniki. Skoro mówisz o parciu na pęcherz tzn jego ściany były podrażnione…być może antybiotykiem a być może np pijesz za duzo napojów gazowanych?, kawy? uzywasz słodzika?
To wszystko drazni bardzo nabłonek pęcherza i cewki moczowej. Tak samo jak kryształki szczawianów. Spróbuj ograniczyć takie produkty….szukaj a znajdziesz :):) przyczynę…..

eremita

badzia Dodane ponad rok temu,

Re: Problemy z cewką moczową

Dzięki,
Napojów gazowanych nie piję, bo mam od nich wzdęcia. słodzika tez nie uzywam. Kawę pije umiarkowanie, 1 -2 kubki dziennie. Rzadko kiedy więcej. Przy czym nie jest to “żywa” kawa, z reguły tylko cappucino.
chyba jednakże zrobie sobie teraz tylko badanie ogólne moczu i z nim i poprzednimi wynikami z posiewów pójdę do urologa. Ten wymaz z cewki zrobię, jak sobie lekarz zażyczy (no bo szczerze mówiąc trochę się tego boję).
W kazdym razie dziękuje za pomoc.

A. (starająca się)

Znasz odpowiedź na pytanie: Problemy z cewką moczową

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
!CHRZEST!
Mam pytanie - Czy mogę ochrzcić moje dziecko mając tylko ślub cywilny? Chodzi mi oto, iż sama nie byłam ochrzczona ale chcę aby mój szkrabek był! Czy ksiądz może mi
Czytaj dalej
Wszystko o porodzie
poród w CZMP w Łodzi - pomocy!!!
Termin porodu mam wyznaczony na kwiecień 2003,w same świeta wielkanocne, tym wieksza moja obawa, że pozostawią mnie z grupka personelu szpitala, na która padło zło pracy w swieta. Szpital, w
Czytaj dalej