Forum: Karmienie

problemy z karmieniem piersią

Witajcie! jestem mama 1 miesięcznego bobasa. Od początku karmię piersią. jednak w sobotę musiałam mu dac butelkę z mlekiem – co prawda było to moje mleko odciągnięte, ale od tego czasu mały nie najada się moim pokarmem z piersią. Wczoraj zrobiłam taki test- nakarmiłam go piersią i ponieważ dalej było głodny dalam mu swoje mleko odciągnięte z butelki (było to 40 ml). Po tym się najadł i dopiero usnął. Czy możliwe jest, ze stracił ochotę na ciągnięcie mleka z piersi? Błagam, poratujcie w tej sytuacji dobrą radą bo bardzo chciałabym karmić piersią!

4 odpowiedzi na pytanie: problemy z karmieniem piersią

kantalupa Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez awo82:Witajcie! jestem mama 1 miesięcznego bobasa. Od początku karmię piersią. jednak w sobotę musiałam mu dac butelkę z mlekiem – co prawda było to moje mleko odciągnięte, ale od tego czasu mały nie najada się moim pokarmem z piersią. Wczoraj zrobiłam taki test- nakarmiłam go piersią i ponieważ dalej było głodny dalam mu swoje mleko odciągnięte z butelki (było to 40 ml). Po tym się najadł i dopiero usnął. Czy możliwe jest, ze stracił ochotę na ciągnięcie mleka z piersi? Błagam, poratujcie w tej sytuacji dobrą radą bo bardzo chciałabym karmić piersią!

z butelki chyba ciagnie sie latwiej
przede wszytskim rownomiernie cieknie pokarm, wiec sprawa ulatwiona dla dziecka
przy biuscie trzeba sie ciut napracowac, zanim pokarm zacznie ladnie naplywac
moze o to mu chodzi?

tora Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez kantalupa:z butelki chyba ciagnie sie latwiej
przede wszytskim rownomiernie cieknie pokarm, wiec sprawa ulatwiona dla dziecka
przy biuscie trzeba sie ciut napracowac, zanim pokarm zacznie ladnie naplywac
moze o to mu chodzi?

mnie jeszcze do glowy przyszedl kryzys laktacyjny, ktory pojawia sie wlasnie mniej wiecej po miesiacu. wtedy po prostu trzeba malucha czesciej przystawiac, zeby piersi wiecej produkowaly.

devi Dodane ponad rok temu,

A może maluszek potrzebuje twojej bliskości. U nas było tak, że W. do 3 miesiąca dosłownie wisiał na mnie. Bardzo chciałam Go karmić piersią, chodź nie ukrywam że czasem byłam bardzo tym zmęczona. Przybierał prawidłowo więc wiedziałam, że wszystko jest ok. Nasza P. doktor też mówiła, że to minie. Na początku, też nie wiedziałam czy się najada i podałam chyba dwa razy butelkę i po niej zasypiał. Jedak na chwilę bo zaraz chciał cycucha. Bywały takie dni gdy całe przeleżeliśmy w łóżku, bo mały nie chciał się odłączyć
Jeśli to to, to życzę wytrwałości

adrienne Dodane ponad rok temu,

czasami jest tak, że dziecko, które spróbuje mleczka z butleki nie chce już pić z piersi. Może to być również kryzys laktacyjny, tak, jak wspomniałą koleżanka powyżej. Obserwuj synka, sama najlepiej go znasz i wywnioskujesz, o co chodzi 😉 życzę powodzenia.
Ja nie miałam problemów zkarmieniem, mój synek pił i z piersi, i z butelki (np. herbatkę, bo do 5 miesiąca był tylko na cycu)

Znasz odpowiedź na pytanie: problemy z karmieniem piersią

Dodaj komentarz

Szkolniaki
pierwsze kolczyki
Moja prawie 7 latka miesiąc temu przekuła sobie uszy :). Miała założone kolczyki, którymi miała przebijane uszki (zdrowotne). Teraz zbliżają się jej urodzinki i chcieliśmy jej kupić jakieś fajne kolczyki.
Czytaj dalej
Karmienie
problemy z karmieniem piersią-błagam o radę!
Witajcie! jestem mama 1 miesięcznego bobasa. Od początku karmię piersią. jednak w sobotę musiałam mu dac butelkę z mlekiem - co prawda było to moje mleko odciągnięte, ale od tego
Czytaj dalej