problemy ze zgryzem

Ostatnio byłam z moim dzieckiem u lekarza, a pani doktor stwierdziła , że mój synek ma nieprawidłowy zgryz tzn. dwa przednie zęby idą mu do przodu. Nie powiem, trochę się tym zmartwiłam.Lekarz zasugerowała że może to być od smoka(mały w sierpniu kończy 2 lata). Zapytałam ją co mam zrobić w takiej sytuacji.Powiedziała mi że na aparat to jest jeszcze za mały, ale radziła skonsultować się ze stomatologiem. Wybieram się z nim do dentysty, ale może któraś z Was mogłaby coś poradzić??

1 odpowiedzi na pytanie: problemy ze zgryzem

inna2002 Dodane ponad rok temu,

Re: problemy ze zgryzem

Istotnie, jeśli Twój mały do tej pory używa smoka (i to często) to może to mieć wpływ na właśnie taką wadę, ale nie jest to reguła.
Dodam, że czasem same ząbki się „cofną” na swoje miejsce (tak było w moim przypadku), albo będzie potrzebny taki aparat – wyglądem przypomina smoczek – ale Twój mały chyba jest jeszcze na coś takiego zbyt mały. Dobry stomatolog dziecięcy z pewnością Ci coś poradzi.

Znasz odpowiedź na pytanie: problemy ze zgryzem?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Mam z dzieckiem taki problem
WIELKI KRZYK W NAPADZIE ZLOSCI - co robic?
Moj synek (rko i 7 m-cy) jest kochanym, slodziutkim maluchem. Jak wiekszosc dzieci miewa nerwy. Jednak gdy cos pojdzie nie po jego mysli zaczyna sie wydzierac na cale gardlo -
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Co z tym brzusiem???
Tak sie zastanawiam, ponieważ jestem w 13 tygodniu i wiekszośc z Was pisze że jeszcze nic nie widac. Ja mimo iż teraz w sumie jem mniej niż przed ciązą, tylko do
Czytaj dalej