prolaktyna

Czy ktoś z was wie coś na temat prolaktyny? Robiłam badania i okazało się, że mam jej trochę za dużo.Czy może to być przeszkodą w zajściu w ciążę?

4 odpowiedzi na pytanie: prolaktyna

asiaw Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna

Ja też mam za wysokš prolaktynę i biorę parlodel (wszelkie leki z bromokryptynš obnizajš prolaktynę). Prolaktyna może blokować jajeczkowanie, ale podobno nie musi. Jak wysokš masz? AsiaW.

Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna

Sama mam trochę podwyższoną prolaktynę. Z tego co wiem jej zbyt wysoki poziom może blokować jajeczkowanie albo też doprowadzać do poronienia.
Załączam informację, którą otrzymałam do pani doktor na [Zobacz stronę] :
„Prolaktyna to hormon wydzielany podczas ciązy i laktacji (dzięki niemu pojawia
sie w piersiach pokarm) ale też pod wpływem stresu , wysiłku fizycznego,
pewnych leków, w niedoczynności tarczycy. Jej nadmiar może się objawiac bólami
piersi, mlekotokiem lub torbielami sutków. Może także hamować owulację lub
powodowac poronien9ia. Leczenie farmakologiczne, skuteczne. ”

Pozdro, Joasia

anika Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna

Zbyt wysoka prolaktyna może być przyczyna niepłodności lub poronień. Może blokować owulację.
Chcę Was jednak ostrzec, że przyjmowanie bromergonu lub innego leku na jej obniżenie może nic nie dać, jeśli prolaktyna jest podwyższona wtórnie przez niedoczynność tarczycy.
Sama przez lata miałam podwyższoną prolaktynę (ok. 20 – 30% ponad górną granicę normy), brałam bromergon, cierpliwie znosiłam wszystkie skutki uboczne, ciąży wciąż nie było, mijały miesiące, lata, a prolaktyna ledwie mieściła się w normie pomimo dużej dawki leków. Zmieniłam w tym czasie kilka razy ginekologa z nadzieją, ze któryś znajdzie przyczynę, wszyscy przepisywali mi bromergon.
W maju tego roku trafiłam do lekarza, który już po pierwszym wywiadzie podejrzewał niedoczynność tarczycy – potwierdziły to badania hormonalne – zbyt wysokie TSH. Stopniowo odstawiałam bromergon, zaczęłam przyjmować hormony tarczycowe i po kilkumiesięcznej przerwie znowu możemy zacząć starać się o dziecko. Wymiernych efektów nie widać, ale minął dopiero jeden cykl.
Trochę się rozpisałam, ale chcę Was przestrzec. Jeśli leczycie się u lekarza, który przy podwyższonej prolaktynie nie zlecił Wam badanie poziomu TSH to ZMIEŃCIE LEKARZA, lub przynajmiej same zróbcie sobie to badanie i jeśli wyjdzie ponad normę to zwrócie się do fachowca. Ja staciłam kilka lat ponieważ zaufałam konowałom:((

Dodane ponad rok temu,

Re: prolaktyna

Anika! Dzięki za przestrogę! Ja na szczęście TSH mam na prawidłowym poziomie. Pozdro i życzę zdrowia,Joasia

Pozdro, Joasia

Znasz odpowiedź na pytanie: prolaktyna?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Leczenie niepłodności
dziewczynki kochane
Dostałam clostylbegyt między 5 a 9 d.c. ale chciałabym sie najpierw dowiedzieć jakie sš wasze doœwiadczenia z tym lekiem? Co on daje? Skutki uboczne? Dzięki AsiaW
Czytaj dalej
Leczenie niepłodności
Mala, jak tam test???
Czesc Mala, Pisalas ze dzis ten dzien... Jak poszlo??? Jezeli jeszcze nie zrobilas to trzymam kciuki, a jak zrobilas to trzymam jeszcze mocniej Pozdrowienia Maggi EDD 4/24/2002
Czytaj dalej