promieniowanie x

witam wszystkie przyszłe mumuśki. Mam 26 lat i od pewnego czasu jestem na tej cudownej stronie, jednakże dziś piszę pierwszy raz i mam nadzieję, że ktoś odpisze na moje pytanie, które mnie niepokoi. Jak prawie każda z was również będę miala malutką kruszynkę. Obecnie jestem w dziesiątym tygodniu ciąży. Jak na razie wszystko jest ok, chociaż to moja druga ciąża, pierwszą poroniłam w piętnastym tygodniu. Niepokoi mnie to, iż pracuję w biurze i często muszę kserować dokumenty. Chociaż ksero znajduje się w całkiem innym pomieszczeniu to i tak boję się iż ksero może mieć bardzo szkodliwy wpływ na płod. Czy któraś z was miala również taki problem?

aniay

5 odpowiedzi na pytanie: promieniowanie x

justynaw Dodane ponad rok temu,

Re: promieniowanie x

Ja co prawda nie mam takiego problemu, ale nie wydaje mi się, żeby nowoczesne sprzęty miały szkodliwe dawki promieniowania. Gorsze od xera są podobno tył i boki monitorów komputerowych. Myślę, że nie musisz się martwić.

aniay Dodane ponad rok temu,

Re: promieniowanie x

dziękuje ci bardzo za tę informację. Po prostu przy ostatniej wizycie u lekarza zapomnialam o go o to zapytać. Coż się dziwić – pierwszy raz usłyszałam jak mojej dzidzi bije serduszko to o wszystko co chcialam zapytać zapomniałam. A pro po szkodliwości boków komputera to akurat w promieniu 50 cm stoi właśnnie przede mną, pracuje na nim koleżanka. Chyba pomyślę o małym przemeblowaniu.

aniay

justynaw Dodane ponad rok temu,

Re: promieniowanie x

Koniecznie. No i pamietaj, że w zasadzie maksimum czasu przed komputerem to 4 godziny chociaż teraz monitory nie są takie groźne, gorsze jest siedzenie w bezruchu przez dłuższy czas. Życzę Ci udanej ciąży i zdrowego dzidziusia. Ja już jestem prawie na finiszu.

romans Dodane ponad rok temu,

Re: promieniowanie x

Troche wyjasnien technicznych
Ksero jako takie nie emituje promieniowania przenikliwego(szyba ogranicza większośc promieniowania ultrafilotowego) Bardzie szkodliwy jest gaz (jezeli sie nie myle to ozon) ktory wydziela sie z ksera. Tak troche technicznych spraw

kasialek Dodane ponad rok temu,

Re: promieniowanie x

Dokładnie tak! Ozon to straszne paskudztwo. Ja dotychczas miałam ksero u siebie w pokoju, ale jak tylko dowiedziałam się, ze jestem w ciąży, szybko się go pozbyłam. Może kopiarki najnowszej generacji mają na tyle dobre filtry, że ozon tak się nie wydziela, ale w mojej, dosyć już starej, przy większej ilości kopii wyraźnie czuć było ten specyficzny zapach. Także, jak możesz, to ograniczaj konatakt z tą machiną i unikaj pomieszczenia w którym ona stoi.

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: promieniowanie x?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
Omdlenie
Cześć dziewczęta !!!!! Dawno się nie odzywałam bo miałam multum nauki no i te przygotowania do( ślubu to juz w sobotę ).Ale się denerwuje!!!! A teraz wam opowiem co mi się stało
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Pomocy - wodniste plamy
Od jakiegoś czasu miewam na bieliżnie mokre plamki, czasem z "białym dodatkiem". Strasznie się boję czy to nie sączą się wody płodowe. Jestem w 16 tyg. i straciłam już 2
Czytaj dalej