Proszę o wyjaśnienie wyników

Kochane kompletnie się na tym nie znam i nie wiem co mam myślec o tych wynikach, badzo prosze Was O wyjaśnienie mi czy wszystko jest ok, czy nie.
Z góry serdecznie dziękuje.

Badania były robione w 7 dc.
TSH – 1,29 ulU/ml
FSH – 6,06 mlU/ml
Estradiol -79,0 pmol/L
prolaktyna – 150 mlU/L

6 odpowiedzi na pytanie: Proszę o wyjaśnienie wyników

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

Witam, na wyniku masz napewno normy, ktore są najlepszym sprawdzianem czy wyniki są prawidłowe. Normy czasem są różne dla różńych labów. 7 dc to troche późnawo na robienie takich badań, bo estradiol masz 79, a wcześniej ok 3-5 dc. napewno był niższy i ten wynik z 3 dc byłby wiarygodniejszy.
Prolaktyna ładna, fsh też ładne, a tsh sprawdź sobie na wyniku, bo akurat hormony tarczycowe maja duże rozbieżności,ale twój wynik raczej napewno mieści się w normie.
Pozdrawiam.

Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI

pchla Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

Dziękuje Ci Gablysiu za odpowiedz -z tym normam porównywałam i wydaje mi się ze wszytko jest ładnie oprócz E2. Dobry czas na badania wychodził w sobotę i nie znalazłam laboratorium które w sobote pracuje, dlatego był wybór albo w piatek (4 dc) albo w poniedziałek (7 dc) mój lekarz zdecydował zeby zrobiła w 7 -dlatego badania był w tym dniu robione. Ale fakt niepokoi mnie te E2 bo z tej karteczki to on mieści się w fazie menopałzy :(, nie wiem jak mamo to rozumiec i co o tym myśleć.
Dziekuje jeszcze raz za odpowiedz. Powiem szczerze ,że miałam taka cichą nadzieje, że odpowiedz. Masz bardzo dużą wiedze na te tematy. Pozdrawiam

marti1 Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

E2 nie mieści się w normach bo na wyniku na pewno nie masz norm dla 7dc. Na E2 to jest za późno i na pewno Twoja komórka jajowa już zaczęła w 7dc produkować estradiol ale prawodpodobnie na początku cyklu był niższyi mieściłaś się w normie. Ogólnie wyniki wyglądają na bardzo ok.

Aniołek (8.2003) +..

pchla Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

Serdeczne dzieki :), mam mieć w tym miesiącu monitoring wiec zobaczymy co bedzie 🙂 pozdrawiam

gablysia Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

właśnie, nie zauważyłam ze ten twój estradiol jest w jakiś innych normach.
Estradiolem sie nie martw, musiałabyś go sobie zmierzyć jakieś 2 dni przed owu, i wtedy mogłabyś coś powiedzieć, ja nigdy nie robiłam estradiolu na początku cyklu, bo on i tak o niczym nie świadczy wtedy. Zresztą lepiej mieć niższy estradiol niż wyższy.

Więcej wyjaśnia FSH i LH niż estradiol na początku cyklu, estradiol zaś lepiej około owu.

PZDR:)

Weteranka-3lata za mną-czekam na 2 IUI

pchla Dodane ponad rok temu,

Re: Proszę o wyjaśnienie wyników

Dzieki, czyli moge odetchnac i uważać ze wszystko jest oki?
Jakie badani Twoim zadaniem powinnam jeszcze zrobić? Mój lekarz twierdzi ze nie trzeba robić mężusiowi bo zawsze facet nawet jeśli ma 1 plemniczek może kiedyś zostac tatą. Niezbyt mi sie podoba takie podejscie, ale cóż. Co Twoim zadaniem powinnam ja jeszcze zrobic ze swojej strony? Dziękuje sedrecznie za odpowiedz i mam nadzieje , że Cię nie zanudzam tymi pytaniam. dzięki jeszcze raz :), pozdrawiam serdecznie

Znasz odpowiedź na pytanie: Proszę o wyjaśnienie wyników

Dodaj komentarz

Wiek przedszkolny
JUlka ma refluks
moja mała, jakby nie dość było już problemów, teraz ma refluks. pewnie to pozostałość po naszych szpitalnych przygodach, dużo lezenia, mało ruchu i inna dieta. Cofa jej sie wszystko, nawet przy
Czytaj dalej
Mam z dzieckiem taki problem
1. Nieznosne marudzenie!! 2. Krotki sen.
Wiem, ze dzieci maja lepsze i gorsze dni / godziny / minuty, ale Mateusz ostatnio robi sie nieznosny. Jest potwornie absorbujacy; jeczy, marudzi, zlosci sie, ryczy, ciagle sie czegos domaga.
Czytaj dalej