Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

Dziewczyny,

mam serdeczną prośbę o informacje w zakresie przeciwciał tarczycowych. Mój lekarz zlecił mi wszystkie możliwe badania, ale niestety nie ma wśród nich tych związanych z tarczycą. Chcę je zrobić na własny rachunek, bo słyszałam o pewnym znajomej, że poroniła 2 razy i przyczyną tego była tarczyca. Lepiej więc zbadać wszystko.
Dzwoniłam już do laboratorium, wiem gdzie mogę zrobić te przeciwciała tarczycowe, ale Pani w laboratorium ostrzegła mnie, że są dwa rodzaje tych przeciwciał: jeden to TPO i TG, a drugi to receptory DSH (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazw). Mam się upewić, o które chodzi badanie i dopiero wtedy u nich się pojawić. Czy orientujecie się, które z tych badań sa w naszym przypadku ważne? Będę ogromnie wdzięczna za każdą sugestię.

Serdecznie pozdrawiam

2 odpowiedzi na pytanie: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

iwonan Dodane ponad rok temu,

Re: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

Na [Zobacz stronę] znajdziesz troche info nt tarczycy i przeciwcial. musisz w wyszukiwarce wpisac “tarczyca”.
Z tego co mi sie obilo o oczy to na bocku czesto pojawiaja sie przeciwciala TPO i TG.
Nie wiem czy w czym ci pomoge, ale napisalam to co wiem.

Pozdrawiam.IwonaN

z-kasia1 Dodane ponad rok temu,

Re: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacj

Witaj,
Ja miałam robione TPO ale wg wskazania mojego endokrynologa (bardzo dawno temu miałam leczoną tarczycę i do dziś muszę ją kontrolować – do dziś jest również dobrze, uff). Nie martw sie na zapas i nie denerwuj, jeśli Twoja tarczyca jest ok, to nie widzę specjalnych powodów by wykonywać te badania.
Pozdrawiam,

Kasia

Znasz odpowiedź na pytanie: Przeciwciała tarczycowe – potrzebuję informacji

Dodaj komentarz

Polecam
Pamers Total Care
Kupiłam wczoraj i wstępnie jestem zadowolona - wspomnę, że cena, tzn. promocja mnie przyciągnęła bardzo - duża paczka (68 szt.midi) za 39,99 zł. Założyłam Dominice na noc i rano pupa piękna,
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
W ktorym tygodniu jestem??? Pomocy???
Kochane kobietki! Od jakichs 2 tyg. mam mdlosci, jestem zaspana i zmeczona. Tydzien temu bylam u lekarza, na USG zobaczylam dzidzie w moim brzuszku i bijace jej serduszko (niesamowite przezycie!).
Czytaj dalej