przedłużenie wypłaty zasiłku z ZUSu

Od czerwca jestem na zwolnieniu. Ponieważ w listpadzie mija 6 miesięcy, księgowa kazała mi złożyć w ZUSie wniosek w sprawie przedłuzenia okresu wypłaty zasiłku chorobowego. Wczoraj wysłałam mojego mężczyznę do gin i ona tam napisała że w pierwszym trymestrze było zagrożenie poronieniem a teraz zagrożenie przedwczesnym porodem. I teraz się boję, czy to wystarczy? Czy orzecznik za każdym razem wzywa? Czy coś jeszcze dołączyć czy poczekać aż sami będą chcieli czegoś więcej? Jeśli któraś miała podobna sytuację to proszę o wypowiedzi bo po co mam Maluszka narażać na stresy. Czy zdażyło się Wam że orzecznik nie uznał wniosku? Z góry dzięki i pozdrawiam.

Justyna z Marcepanem i Kruszynką (24.01.04)

2 odpowiedzi na pytanie: przedłużenie wypłaty zasiłku z ZUSu

monisp Dodane ponad rok temu,

Re: przedłużenie wypłaty zasiłku z ZUSu

Witaj
Jestem w podobnej sytuacji, tez dostałam taki druk z kadr, ale do lekarza ide dopiero w sobotę!Nie wiem czy taki druk należy złożyć osobiście czy można wysłąć pocztą? A ponadto czy mogę go złożyć w miejscowości w której pracuję i mam tymczasowe zameldowanie, czy musze tam gdzie mam stały meldunek???? Proszę o pomoc jeśli ktoś był w podobnej sytuacji. Boję cie trochę co to bedzie dalej, bo słyszałam o nagminnym zabieraniu zasiłków chorobowych! Okropne!
Pozdrawiam i licze na Was
monisp

jagoda Dodane ponad rok temu,

Re: przedłużenie wypłaty zasiłku z ZUSu

Dziewczynay, nic się nie martwcie ja mam to już za sobą i była to czysta formalność.
Ten druk trzeba złożyć przed upływem 6 miesiecy chorobowego, kadry powinny go wam dostarczyć nawet na 2 m-ce wcześniej. Druk wypełnia lekarz prowadzący i powienien dołączyć tez opis leczenia, czyli np. ksero waszej kartoteki (nie karty ciąży). Tam na dole tego druku jest napisane, że nalezy dołączyć dokumenty leczenia.
Ja wprawdzie nie miałam tych dokumentów(kartoteki) i lekarz orzecznik w ZUS trochę się skrzywił ale i tak od ręki dostałam zaświadczenie o przedłużeniu wypłaty zasiłku.
Jesli lekarz napisze wam, że macie nakaz leżenia to raczej nie powinni was osobiście wzywać do ZUS, ale jeśli jednak wezwą to też nie tragedia- ja byłam.
Druk wypełniony przez lekarza wraz z dokumentacją nalezy wysłac do zus odpowiedniego według miejsca zamieszkania ciężarnej ( a nie zameldowania, czy też siedziby pracodawcy).
Powodzenia,

Basia z Jagódką (28.06.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: przedłużenie wypłaty zasiłku z ZUSu

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Uczulenie
Moja Kajka od wczoraj ma na brzuszku i troszkę na buźce uczulenie. Dziś była położna i kazała mi ją w kali wykąpać, dziś 2 razy i posmarować maścią.Jak do jutra
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Niemowle i spanie
Moja maleńka córka przez 2 tygodnie po powrocie ze szpitala grzecznie spała w łóżeczku budząc się co 3 godziny na karmienie. Niestety od 3 dni gdy próbuję ją odłożyć do
Czytaj dalej