Przedszkole-grupa anglojezyczna?

Co myslicie o zapisaniu 2,5 rocznego dziecka do przedszkola do grupy anglojezycznej? Mowia tam po angielku od 8 do 13. Mam troche watpliwosci,na razie Tomek tak srednio mowi ale to jeszcze pol roku i duzo moze sie zmienic. Moze ktoras z Was zapisala dziecko to takie grupy? Mozecie podzielic sie swoja opinia na ten temat? W ogole zastanawiam sie czy 2,5 roczne dziecko nie jest za male na przedszkole? Tomek jest przyjaznie nastawiony do obcych ludzi,szybko sie aklimatyzuje i chce byc coraz bardziej samodzielny, sam sie rozbiera,ubiera,je tylko jeszcze sika w pieluchy ale jestesmy w trakcie oduczania,mysle ze przez pol roku uda nam sie odzwyczaic. Prosze Was o rady i opinie na temat anglojezycznej grupy w przedszkolu.

Justyna i Tomek 9.04.03

4 odpowiedzi na pytanie: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

kura-plemienna Dodane ponad rok temu,

Re: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

Basia idzie do przedszkola we wrześniu.
Hmmm, jak dla mnie to za wcześnie na angielski, dziecko moze czuć sie zagubione….. Oczywiście to tylko moje zdanie. W naszym przedszkolu angielskiego nie ma w grupie 3-latków. Jednak wiem, że Basiuta i tak “liźnie” angielskiego. W szeregi “trzylatków” wkracza z kolegą Mateuszem (synem naszego native speakera ze szkly), który jest anglojęzyczny 🙂

Anka i Basiulec z 17.12.2002

iwi Dodane ponad rok temu,

Re: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

Justynko, ja jestem zdania, ze to chyba trochę za wcześnie jak na 2,5 letnie dziecko, zeby przez 5 godzin było tam gdzie mówią tylko po angielsku. Tomuś jest teraz na etapie poznawania i uczenia się języka polskiego. Nie boisz się, ze moze dojśc do takiej sytuacji, ze Tomek będzie znał określenia jakich przedmiotów po angielsku, a nie będzie wiedział, co znaczą po polsku?
Wg mnie – angielski w przedszkolu – TAK, ale grupa anglojęzyczna, to chyba na razie jeszcze za wczesnie.

Iwcia i Laura dwulatka

mazelka Dodane ponad rok temu,

Re: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

Witaj,

A ja mam inne zdanie – do chyba 3 roku życia dziecko uczy sie mówić – posłanie dziecka do takiego przedszkola sprawi że będzie mówiło od razu w dwóch językach, bez stresu – całkowicie naturalnie. Znam kilkoro dzieci które mieszkają w Anglii lub Szwajcarii i uczą sie w wieku trochę ponad dwa lata dwóch języków- nie czują się zagubione, doskonale wiedzą do kogo i w jakim języku mają się zwracać. Jeżeli przedszkole o którym myślisz jest w Warszawie to podaj mi proszę jakieś namiary bo sama, po rozmowie dodatkowej z psychologiem dziecięcym, jestem zdecydowana na posłanie 2 i pół latki do takiego przedszkola (albo w ogóle do przedszkola anglojęzycznego).

Pozdrawiam

mazelka

joan1000 Dodane ponad rok temu,

Re: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

uwazam, ze rozpoczynanie nauki obcego jezyka w wieku 2,5 roku to przesada. zmieniasz dziecku srodowisko, rozstaje sie ono z toba, uczy sie kontaktu z dziecmi i uczy sie poznawac swoj jezyk. I w ty momencie wsadzasz go jeszcze w srodowisko gdzie ma sie uczyc drugiego jezyka. Troche za duzo wg mnie. Bo to dziecko i tak nie bedzie dwu jezyczne ( takie sa dzieci tylko i wylacznie poslugujace sie drugim jezykiem na rowni ze swoim a nie od..do..). Za duzy stres wg mnie. Dodam, ze moje przekonania sa poparte dluga rozmowa z moja siostra, ktora uczy angielskiego wlasnie male dzieci.

Asia i Patys

Znasz odpowiedź na pytanie: Przedszkole-grupa anglojezyczna?

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
Różowy pokój - gra/ inna gra
https://atlantzone.free.fr/jeu/cadre-jeu Najpierw wstawiłam inny link do gry (różowy pokój), ale okazuje się, że tamta gra to jakiś głupi żart dlatego zmieniłam link. Mam nadzieję, że ta gra będzie ok :) [i][b]Kasia mama Pawełka[/b][/i][i]Edited
Czytaj dalej