przeziernosc karkowa-usg-kto wie??

Czy ktoś z Was wie jakie są prawidłowe wartości tzw. “przezierności karkowej” w usg 12 tygodniowego płodu? Kiedy można mówić o podwyższonej przezierności?

Nie moge dokopac sie do danych-norm. Słyszałam że NT do 2,5 jest w normie. Może wiecie coś wiecej na ten temat?

Jusi i Kwiecinka 🙂 04.04.04

5 odpowiedzi na pytanie: przeziernosc karkowa-usg-kto wie??

ika Dodane ponad rok temu,

Re: przeziernosc karkowa-usg-kto wie??

Tak dopiero co niedawno miałam robiony ten test ( a raczej mój maluszek). Przezierność do 3 mm jest w normie. Powyżej tez nie musi świadczyć o żadnej wadzie, tylko można wykonać testy dla wykluczenia jej. Pozdrawiam serdecznie i prosze się nie martwić ( tak apropo to nasze terminy różnią się tylko o tydzień )

ika z małym słoneczkiem marcowym

jusi Dodane ponad rok temu,

Re: przeziernosc karkowa-usg-kto wie??

Dzieki
Bardzo mi miło ze to tylko tydzień:-)))
Twoje odpowiedz mnie uspokoiła:-))
Pozdrawiam Ciebie i Twoje Marcowe słoneczko

Jusi i Kwiecinka 🙂 04.04.04

Dodane ponad rok temu,

z ciekawosci

Nie obrazcie sie prosze, bo pytam z czystej ciekawosci ale po co robicie te badania? Gdyby okazalo sie ze dziecko ma zespol Downa, usunely byscie ciaze?

Jola i Adrianek (3 latka)

beata74 Dodane ponad rok temu,

Re: z ciekawosci

Ja kiedyś jak jeszcze nie byłam mamą to tak, teraz swiatopogląd bardzo mi sie zmienił i nie zrobiłabym tego. Juz ciąży to do mnie dotarło, ze gdyby dziecko byłoby chore (Down albo coś innego) to bym urodziła.
Zabawne, jak czlowiek sie zmienia:), nieprawdaż?

ika Dodane ponad rok temu,

Re: z ciekawosci

Nie iliano nie usuneła bym ciąży nigdy. To jest moje trzecie podejście do maluszka. Pierwszy raz dotrwałam do drugiego trymestru i zaczynam być dobrej myśli coraz bardziej. Na USG czesto sami wykonują badanie przezierności karkowej ( niekoniecznie pytając o to pacjentkę) może świadczyć ono równiez o genetycznie uszkodzonym serduszku. A jak zapewne wiesz wiele rzeczy można już w czasie życia płodowego maluszka leczyć. Czy to dziwne, że chce mu dac maksymalnie dobry start?
Ciesze się, że badanie to zostało zrobione, jestem dzięki temu spokojniejsza. Ale nie bede szaleć i wykonywac innych badań prenatalnych poza dokładniejszym USG w 5 miesiącu.
A Twojemu synkowi nie badano na USG przezierności karkowej w 12 tygodniu? Przecież to standartowe postępowanie?
Pozdrawim serdecznie

ika z małym słoneczkiem marcowym

Znasz odpowiedź na pytanie: przeziernosc karkowa-usg-kto wie??

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
PRZEZIERNOŚĆ KARKOWA-kto wie?
Czy ktoś z Was wie jakie są prawidłowe wartości tzw. "przezierności karkowej" w usg 12 tygodniowego płodu? Kiedy można mówić o podwyższonej przezierności? Nie moge dokopac sie do danych-norm.
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Czop śluzowy???
Drogie mamusie, Jako osobom doświadczonym, to właśnie Wam zdecydowałam się zadać to pytanie - czy czop śluzowy zawsze musi być podbarwiony krwią? Od trzech dni odchodzi mi "coś", co podejrzewałabym właśnie
Czytaj dalej