Przydomowa oczyszczalnia sciekow

jak w tytule-czy ktos ma? jak to wyglada w praktyce? mam do wyboru oczyszczalnie lub kanalizacje

9 odpowiedzi na pytanie: Przydomowa oczyszczalnia sciekow

 1. My mamy użytkujemy 6 lat, też mieliśmy wybór ale POŚ a szambo.. więc w zasadzie nie było wyboru;)
  Bardzo sobie chwalimy, problem mieliśmy tylko raz – wody gruntowe były krytycznie wysoko, ale teren taki, cóż począć.

  • My nie mielismy wyboru…działka przy rzeczce… Nie ma opcji na pozwolenie.

   Moja mam ma i sobie chwali. Ma jakiś taki system, że okresowo zasila oczyszczalnię jakimiś bakteriami, nie używa też domestosów..

   • Pasiasta, a co robicie z woda? boje sie, ze grunty tego wszystkiego nie przyjma (choc luzne), a nie mamy gdzie odprowadzic…

    • mamusiapaulinki Dodane ponad rok temu,

     Zamieszczone przez Fasolada
     Pasiasta, a co robicie z woda? boje sie, ze grunty tego wszystkiego nie przyjma (choc luzne), a nie mamy gdzie odprowadzic…

     Spokojnie, grunt da radę.
     My też mamy oczyszczalnię. Raz w miesiącu wrzucamy bakterie. I faktycznie ograniczyłam do min “ostre” detergenty. Domestos raz w miesiącu. A na co dzień detergenty Frosch:)

     • Zamieszczone przez Fasolada
      Pasiasta, a co robicie z woda? boje sie, ze grunty tego wszystkiego nie przyjma (choc luzne), a nie mamy gdzie odprowadzic…

      Rozsączamy, są 4 dreny poprowadzone. To nie jest gwałtowny proces więc grunt odbierze, no chyba że trafi się ekstremum jak u nas [wtedy nam wybiło w kratkach, sprzątaliśmy do rana, maaaasakra:( tylko wody gruntowe z przodu działki podeszły na 40cm, a a tyłu działki woda stała w trawie szok jakiś!].
      Zasilamy oczyszczalnię 1x w tygodniu bakteriami. Jak jest antybiotyk to musimy na nowo zasiedlić, ale to nie problem. Używamy w większości detergentów biodegradowalnych [Frosh cała seria sie nadaje – więc jest czym myć łazienkę, WC i czym myć naczynia, W5 Eco z Lidla jest też, i jest jeszcze coś co w Realu kupuje ale nazwy nie pamiętam]. Piorę w normalnych środkach, a raz na około 2 tygodnie myję nasze 2 WCty silnym środkiem do toalet. Nie powinno być zawieszek w toaletach bo z każdym spłukaniem wybija się bakterie i POŚ słabo wydala.
      Co jakiś czas trzeba wyczyścić filtr [to PM działka;)] no i zamówić gruszkę do wywiezienia osadu [my 2x wywoziliśmy czyli wychodzi średnio co 3 lata].

      • Dzieki dziewczyny- postanowilam, ze zawolam jakas firme instalujaca oczyszczalnie i sie okarze czy jest to realne na naszej dzialce. moge podlaczyc sie do kanalizacji, ale w ekspolatacji to drogie jak diabli! za sciaki paci sie u nas 110% tego co za wode. jezeli łacznie placimy teraz 150zł miesiecznie to jakies 80zł miesiecznie byloby mniej. a rodzina sie rozrasta 😉 do tego odpada kwestia podlewania ogrodka. domyslam sie, ze oczyszczalnia znacznie tansza w uzytkowaniu?

       • mamusiapaulinki Dodane ponad rok temu,

        Zamieszczone przez Fasolada
        Dzieki dziewczyny- postanowilam, ze zawolam jakas firme instalujaca oczyszczalnie i sie okarze czy jest to realne na naszej dzialce. moge podlaczyc sie do kanalizacji, ale w ekspolatacji to drogie jak diabli! za sciaki paci sie u nas 110% tego co za wode. jezeli łacznie placimy teraz 150zł miesiecznie to jakies 80zł miesiecznie byloby mniej. a rodzina sie rozrasta 😉 do tego odpada kwestia podlewania ogrodka. domyslam sie, ze oczyszczalnia znacznie tansza w uzytkowaniu?

        No oprócz opłaty za instalacje to u nas koszt ok 100 na pół roku za bakterie. No i raz na jakiś czas wywóz osadu.
        A dowiadywałaś się w gminie/powiecie czy możesz mieć oczyszczalnię? Bo my musieliśmy mieć zaświadczenie, że nie ma u nas kanalizacji i nie ma w planach jej pociągnięcia. A z tego co rozumiem masz możliwość podłączenia się do kanalizacji….

        • mam alternatywe, bo zupelnie nieopatrznie zrobiłam przekret 🙂 miasto jest w pełni skanalizowane, ale moja działka jest w głębi. przekonałam miłego pana, aby wydał mi warunki ufaja, ze sasiad sie zgodzi. sasiad w rezultaie odmowił. w sytuaji kiedy z przyzym niezalezny nie moge dopelni warunków- mam robi jak mi wygodnie. a do kanalizaji moge sie podłazy bo drugi sasiad sie zgodził 🙂
         ps.przepraszam za brakujae literki- os mi wpadlo do klawiatury :/

         • Zamieszczone przez Fasolada
          do tego odpada kwestia podlewania ogrodka

          Aaaa to zależy od oczyszczalni.

          Znasz odpowiedź na pytanie: Przydomowa oczyszczalnia sciekow

          Dodaj komentarz

          Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
          Logo