Przysposobienie dziecka,od czego zaczac??

Mój mąż chcę przysposobić Natalie.Jest zgoda biologicznego ojca. Moje pytania: jakie dokumenty mój mąż powinien wypełnić, gdzie je złożyć?

3 odpowiedzi na pytanie: Przysposobienie dziecka,od czego zaczac??

 1. Sąd Rodzinny – tam udaj sie po info.

  • mam pytanie,czy jest możliwe przysposobienie dziecka bez zgody biologicznego ojca? sprawa wyglada tak:mam corke z poprzedniego związku,ale jej ojciec oprocz tego że regularnie placi alimenty,nie ma żadnego innego wkładu w wychowanie corki.od kad wyszlam za maz biologiczny ojciec cały czas nachodzi nas w domu,awanturuje sie,mówi ze utrudniamy mu kontakt z corka co nie jest prawda,poniewarz moj maz zawsze zgadzal sie na to aby corka spotykala sie ze swoim ojcem,a nawet namawial ja kiedy ona nie chciala. Niestety corka obecnie nie chce wogole sluchac o swoim biologicznym ojcu,boi sie go i ciagle prosi zeby on nie przychodzil.wspomne jeszcze o tym ze biologiczny ojciec zawsze przychodzi “w odwiedziny” do corki wieczorem kiedy corka zwykle lezy juz w lozeczku. Awanturuje sie.przysyła sms-y z grosbami.kiedy dowiedzial sie ze spodziewamy sie z męzem dziecka,powiedzial corce, ze jak urodzi sie jej braciszek to ja przestane ja kochac i wyrzuce ja z domu…corka budzi sie w nocy z placzem mowiac ze niechce isc do taty P.codziennie kiedy zawozimy ja z mezem do przedszkola prosi zebysmy nie mowili tacie P, ze jest w przedszkolu bo ona nie chce zeby ja zabrał.coreczka uwaza za swojego tate mojego męża,kocha go bardzo.moj mąz chciałby ją przysposobic,równiez dlatego, ze w tej chwili nawet idac z nia do lekarza nie ma prawa zadecydowac o zadnym nawet najdrobniejszym zabiegu.to moj maz opiekuje sie corka kiedy ja jestem w pracy,odbiera ja z przedszkola, zajmuje sie kiedy jest chora.bardzo prosze o pomoc.

   • Zamieszczone przez anna1982
    mam pytanie,czy jest możliwe przysposobienie dziecka bez zgody biologicznego ojca? sprawa wyglada tak:mam corke z poprzedniego związku,ale jej ojciec oprocz tego że regularnie placi alimenty,nie ma żadnego innego wkładu w wychowanie corki.od kad wyszlam za maz biologiczny ojciec cały czas nachodzi nas w domu,awanturuje sie,mówi ze utrudniamy mu kontakt z corka co nie jest prawda,poniewarz moj maz zawsze zgadzal sie na to aby corka spotykala sie ze swoim ojcem,a nawet namawial ja kiedy ona nie chciala. Niestety corka obecnie nie chce wogole sluchac o swoim biologicznym ojcu,boi sie go i ciagle prosi zeby on nie przychodzil.wspomne jeszcze o tym ze biologiczny ojciec zawsze przychodzi “w odwiedziny” do corki wieczorem kiedy corka zwykle lezy juz w lozeczku. Awanturuje sie.przysyła sms-y z grosbami.kiedy dowiedzial sie ze spodziewamy sie z męzem dziecka,powiedzial corce, ze jak urodzi sie jej braciszek to ja przestane ja kochac i wyrzuce ja z domu…corka budzi sie w nocy z placzem mowiac ze niechce isc do taty P.codziennie kiedy zawozimy ja z mezem do przedszkola prosi zebysmy nie mowili tacie P, ze jest w przedszkolu bo ona nie chce zeby ja zabrał.coreczka uwaza za swojego tate mojego męża,kocha go bardzo.moj mąz chciałby ją przysposobic,równiez dlatego, ze w tej chwili nawet idac z nia do lekarza nie ma prawa zadecydowac o zadnym nawet najdrobniejszym zabiegu.to moj maz opiekuje sie corka kiedy ja jestem w pracy,odbiera ja z przedszkola, zajmuje sie kiedy jest chora.bardzo prosze o pomoc.

    najprościej mówiąc dopóki ojciec biologiczny nie jest pozbawiony praw rodzicielskich ( co może zrobić tylko sąd rodzinny w odpowiednim postepowaniu) to Twój obecny mąż nic nie może bo według prawa nie może zaistnieć sytuacja w której do dziecka mają prawo więcej niż dwie osoby czyli Ty jako matka i ojciec

    Znasz odpowiedź na pytanie: Przysposobienie dziecka,od czego zaczac??

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo