Przywrócenie do pracy z powodu zajścia w ciążę

Szanowni Forumowicze,

poprosiłam pracodawcę, by przywrócił mnie do pracy, ponieważ zaszłam w ciążę w czasie dwutygodniowego okresu wypowiedzenia a otrzymane od ginekologa zaświadczenie potwierdziło wiek ciąży. Pracodawca nie odpowiedział na moją prośbę. Poszłam więc do sądu. Myślałam, że to formalność. Jakże się rozczarowałam. Sąd powołał biegłego ginekologa, który orzekł, że zapłodnienie musiało nastąpić najwcześniej następnego dnia po upływie okresu wypowiedzenia. Dodam, że sprawa ciągnęła się dwa lata. W międzyczasie przyszło na świat moje dziecko. Sędzia uznał, że nie może sprzeciwiać się opinii biegłego i wydał dla mnie niekorzystny wyrok. Zostałam całkowicie na lodzie. Nie mogłam podjąć nowej pracy z powodu ciąży. Nie miałam prawa do zasiłku macierzyńskiego. Zostałam ukarana za to, że urodziłam dziecko. Dziwi mnie pewność biegłego. Co robić? Nie mogę pogodzić się z krzywdzącą decyzją sądu.

9 odpowiedzi na pytanie: Przywrócenie do pracy z powodu zajścia w ciążę

doki Dodane ponad rok temu,

Straszne to co piszesz. Jak biegły mógł ustalić wiek ciąży co do jednego dnia?
Miałam podobną sytuację tylko ja wypowiadając umowę byłam już w ciąży, ale o tym nie wiedziałam. Też byłam w sądzie i wygrałam.

telimena Dodane ponad rok temu,

Zawsze możesz spróbować skorzystać z możliwości odwołania się od wyroku. Może złóż wtedy prośbę o wyznaczenie innego biegłego… Trudno tak doradzać – tutaj prawnik by się przydał.

Przykro mi że spotkała Cię taka sytuacja – jednak z jednym nie mogę się zgodzić… Napisałaś że zostałaś “ukarana za to że urodziłaś dziecko” – przecież z Twojego postu wynika że Twoje zwolnienie nie miało nic wspólnego z ciążą – byłaś juz na wypowiedzeniu kiedy w nią zaszłaś – trudno winic pracodawce że zwolnił Cię z powodu ciąży skoro w niej nie byłaś gdy wręczał Ci wypowiedzenie…

arabela-c Dodane ponad rok temu,

Przywrócenie do pracy z powodu zajścia w ciążę

Myślę, że pracodawca nie jest w porządku, bo nie raczył mi odpisać na moją prośbę związaną z przywróceniem do pracy. Nie to jednak miałam na myśli pisząc o tym, że zostałam ukarana za urodzenie dziecka. Zostałam pozbawiona wszelkich praw związanych z macierzyństwem. Jak chociażby prawa do urlopu i zasiłku macierzyńskiego. Nie wspomnę o tym, że zostałam pozbawiona środków na utrzymanie. Rozpoczęcie pracy u nowego pracodawcy zostało wykluczone. Wkurza mnie, że w Polsce można pozbawić kobietę z dnia na dzień środków do życia. Sprawa ciągnęła się dwa lata. Urodziłam, dziecko ma półtora roku. Czy to nie zadziwiające? Sędziemu trudno było wydać wyrok w rozsądnym terminie, na rozprawie pytał mnie o tak intymne szczegóły, było to bardzo przykre. Moja córeczka jest cudowna i dla niej warto było zajść tak niespodziewanie w ciążę 🙂 Apelację już złożyłam. Piszę jednak, aby przeczytać co Państwo myślicie o mojej sprawie. Ogarnia mnie zwątpienie jak pomyślę o kolejnej rozprawie.
____________________________________
Mateusz 08.11.2007, Kornelia 07.12.2010

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Arabela-c: Rozpoczęcie pracy u nowego pracodawcy zostało wykluczone.
Dlaczego?

doki Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Dlaczego?

Dlatego, ze nikt nie zatrudnilby ciezarnej. Proste.

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez DOKI:Dlatego, ze nikt nie zatrudnilby ciezarnej. Proste.
Dlaczego od razu nikt, to nie jest takie proste właśnie – kto nie próbuje ten się nie dowie.

A do autorki – na tym drugim [a może i trzecim?] forum gdzie pytasz są doskonali prawnicy i praktycy prawa pracy

telimena Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Dlaczego od razu nikt, to nie jest takie proste właśnie – kto nie próbuje ten się nie dowie.

A do autorki – na tym drugim [a może i trzecim?] forum gdzie pytasz są doskonali prawnicy i praktycy prawa pracy

Możesz dać namiary na to forum ciekawa jestem jak do tego podeszli prawnicy…

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez telimena:Możesz dać namiary na to forum ciekawa jestem jak do tego podeszli prawnicy…
Jeśli Mod prosi o link, znaczy się mogę zapodać: [Zobacz stronę] 🙂

telimena Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez Pasiasta:Jeśli Mod prosi o link, znaczy się mogę zapodać: [Zobacz stronę] 🙂

Ciekawska koleżanka a nie moderator 😀

Znasz odpowiedź na pytanie: Przywrócenie do pracy z powodu zajścia w ciążę

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
4-miesięczne dziecko- czy nie za długo śpi??
Witam wszystkie Forumowiczki! Moje dziecko za kilka dni kończy 4 miesiące. Jak długo Wasze dzieci spały w nocy w tym wieku? U nas ten czas stopniowo się wydłużał i ogólnie wyglądało to
Czytaj dalej
Szkolniaki
półkolonie we Wrocławiu
Jeśli nie macie pomysłu co zrobić z dzieciakami na wakacje polecam taneczne półkolonie w kawiarni [B]Czerwony Stoliczek na ul. Więziennej 6.[/B] Moja córcia (8lat) uwielbia to miejsce a oferta zajęć jest
Czytaj dalej