pulmicort – pilne

Dziewczyny, bardzo proszę o pomoc.
Corka dostała dziś pulmi w dawce 0.250. Nie wzięłam recepty, bo byłam pewna, ze mam w domu. A tu zonk, mam, ale otwarte opakowanie. W ulotce napisali, ze jeżeli ta aluminiowa torebka jest otwarta, to nawet zamnknięte ampułki tracą ważność po 3 miesiącach (od otwarcia torebki). Dziwne to dla mnie, alewidocznie ma to swój powód.
mam jednak pulmicort w jednostkach 0.125. I tu moje pytanie – czy zamiast jednego 0.250 mogę wlać dwie po 0.125? Czy tak się nie robi, czy stężenie jest inne?
Bardzo proszę o szybką odpowiedź, bo za dwie godziny muszę podać lek i nie wiem co wykombinować. (rano podałam tą ampułkę 0.250, ale dopiero potem doczytałam, ze straciła ważność).
Pozdrawiam
ELA

2 odpowiedzi na pytanie: pulmicort – pilne

lilavati Dodane ponad rok temu,

Możesz podac 2×0.125 tylko czas inhalacji się wydłuży – powinno wyjść mniej więcej na to samo
A z tym sreberkiem to chodzi o to by nie było dostępu do światła – nawet jak w czasie dnia ampułke dzielisz to tez warto ją chować w ciemnym – pewnie gdybym ja miała zamknięte ampułki, dobrze zacienione to przypuszczam, że wzięła bym ten lek za ważny bez wahania.

eliz Dodane ponad rok temu,

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Tak zrobiłam 2×0.125. Wysiedziała się bidulka pod maską inhalatora, a wtedy matka odkopała w szufladzie calutkie opakowanie ampułek 0.250 :Wstyd:
Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję 🙂

Znasz odpowiedź na pytanie: pulmicort – pilne?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
lefebryści
Poszukałem na forum i nie widzę takiego tematu. Do dyskusji dam linka (w miarę świeżego) [url]http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/polska-bez-rozwodow-i-niemoralnych-praktyk,1,4939941,kiosk-wiadomosc.html[/url] A z tematem się zetknąłem pośrednio. Moja znajoma poznała chłopaka, który zaczął ją zabierać na takie Msze.
Czytaj dalej
Tematy, których nie znalazłam w forum
Zaginione trampki ;)
Gdzie można kupić trampki, dla dziewczynki rozm. ok 32, koniecznie zawiązywane na sznurówki. Młoda sobie wymarzyła trampki, obleciałyśmy dziś całą Galerię i nigdzie nie ma. W ccc były takie wyższe za kostkę,
Czytaj dalej