pytanie

Witam
Może któras z forumowiczek udzieli mi odpowiedzi otóz jestem w ciąży 🙂 bedę rodzić w styczniu natomiast w pracy mam umowe na czas okreslony do września tego roku i właśnie tu jest problem czy szef musi mi przedłuzyć umowę do dnia porodu i wtedy bedę mogła iść na macierzyński? czy po porodzie od razu może mi nie przedłużyć umowy i wtedy nie pójde nawet na macierzyński (nie dostane pieniędzy:( ).

Aga+niunia

2 odpowiedzi na pytanie: pytanie

ewkap Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie

byłam w podobnej sytuacji. Sprawa wygląda tak: muszą ci przedłużyć umowę jeśli zakończenia tej na czas określony będziesz co najmniej w 3 miesiącu ciąży. Przedłużają ci umowę do dnia porodu a potem dostajesz macierzyński z ZUS-u. Później to jeśli masz możesz jeszcze wykorzystać urlopy wypoczynkowe i wrócić lub nie do pracy. O tym pewnie zadecydujesz jak pojawi się dzidzia.

Ewa i Gabrysia 8 m-cy

aniagol Dodane ponad rok temu,

Re: pytanie

Oczywiście że muszą przedłużyć umowę do dnia porodu i potem urlop macierzyń ski wypłaca ZUS musisz zanieść do ZUSu dokumenty tzn akt urodzenia dziecka, wypełniony druk ZUS 3 o twoich zarobkach i chyba świadectow pracy. Jak przedłużą z tobą umowę do dnia porodu to tak jakbyś żegnała się już z zakładem pracy i wtedy masz wypłacone z zaległy urlop lub jakeś nadgodziny. Ja byłam ostatnio w takiej sytuacji.

Pozdrowienia Ania i Piotr 28.04.2003

Anna

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
pytanie
Witam Może któras z forumowiczek udzieli mi odpowiedzi otóz jestem w ciąży :) bedę rodzić w styczniu natomiast w pracy mam umowe na czas okreslony do września tego roku i
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Neurolog prywatnie w warszawie !!!
Poszukuję dobrego neurologa w Warszawie dla mojego Piotrusia. dziś byliśmy u lekarza i dostał skierowanie. Lekarz poradził Instytut Matki i Dziecka alobo szpital w Dzielkanowie Leśnym. Dodzwoniłam sie tylko do
Czytaj dalej