Pytanie dot. szczekającego psa w nocy

Czy ktoś wie, jakie konsekwencje mogą grozić właścicielowi psa, który ma kojec na ogrodzie i zdarza mu się – jak to psu- szczekać w nocy?
nie żeby jakieś nocne ciągłe ujadanie ale czasem się zdarza szczekać psu przez 10- 15 minut.
mieszkamy przy lesie co wiąże się z tym, że często słychać zwierzęta chodzace po nim. Pies jak to pies reaguje instynktownie.

wiem, że jednemu z sąsiadów to przeszkadza i próbował zgłosić sprawe w strazy miejskiej. nie wiem, czy już to zrobił ale wolę być przygotowana.
bo z drugiej strony patrząc- co mam zrobić- psa na noc zakneblować???

17 odpowiedzi na pytanie: Pytanie dot. szczekającego psa w nocy

 1. myślę, że niewiele Ci grozi…
  my mamy dzialkę pod lasem i non stop na zmiane psy ujadają i myślę, że albo należy się do tego przyzwyczaić, albo wyprowadzić:)

  • Zamieszczone przez bruni
   myślę, że niewiele Ci grozi…
   my mamy dzialkę pod lasem i non stop na zmiane psy ujadają i myślę, że albo należy się do tego przyzwyczaić, albo wyprowadzić:)

   też tak myslę

   • ja mieszkam w bloku i mieliśmy psa pod blokiem na parkingu, który co noc ujadał (wiadomo pies stróżujący) i parking był dzierżawiony od spółdzielni i lokatorzy napisali pismo i pies z parkingu musiał sobie pójsć, ale tak na własnym terenie to chyba nic Wam nie grozi;) i chyba powinni być ludzie do tego przyzwyczajeni

    • Zamieszczone przez kaja26
     😉 i chyba powinni być ludzie do tego przyzwyczajeni

     może i powinni
     Ci ludzie wprowadzili się niedawno- jako jedni z ostatnich i ciagle do wszystkich maja pretensje
     my i inni mieszkamy już ponad 4 lata i jakoś nikt wcześniej się nie żalił- zresztą nie my jedyni mamy psa

     • nic nie moga zrobic

      • Pies byłby dziwny, gdyby nie szczekał.
       Gdy jeździmy na działkę (w okolicy są i domki letniskowe i całoroczne), to jak jeden zacznie szczekać, to za chwile jest cały chór – choć ja “miastowa” jestem, to wydaje mi się to rzeczą naturalną 😉

       • jak mnie “cieszą” ci ludzie, którzy wynoszą się na zaciszne łono “wiejskie” i zwierzęta im przeszkadzają
        psy mają to do siebie, że czasem szczekać muszą

        • Iza, myślę że Wam nic nie grozi – pies jest od pilnowania posesji – to jak ma swoje obowiązki wypełniać?
         U nas (na wsi, nie u nas w domu) zdarzyły się dwie kary za to, że ktoś miał psa luzem po podwórku biegającego, a na furtce nie było stosownej tabliczki. No to akurat logiczne. Ale że pies w nocy szczeka?
         Jak Ci sąsiedzi zwrócą uwagę, to powiedz grzecznie, że masz psa stróżującego i po to mu jeść dajesz, by w nocy Was pilnował i alarmował szczekaniem jak coś się dzieje…

         • A niby po co Ci nieszczekający pies w kojcu na posesji? Żeby ładnie wyglądał? To chyba logiczne ze powinien szczekać!

          • Zamieszczone przez Vala
           jak mnie “cieszą” ci ludzie, którzy wynoszą się na zaciszne łono “wiejskie” i zwierzęta im przeszkadzają
           psy mają to do siebie, że czasem szczekać muszą

           No na wsi to musi, że szczeka;))))))

           ps. mój mąż mnie też długo uświadamiał jak marzyłam o “ciszy na wsi”

           • Zamieszczone przez ahimsa
            No na wsi to musi, że szczeka;))))))

            ps. mój mąż mnie też długo uświadamiał jak marzyłam o “ciszy na wsi”

            chociaż na wsi nie miałabyś nad głową wyjącego całymi nocami i dniami pudla (czy co to tam było)…jestem w stanie zrozumieć twoją irytację w tym temacie, bo miałam takiego wyjca nad sobą

            jak to się skończyło?

            • Nasz dzisiaj ujadał całą noc. Aż sami mieliśmy go dość.

             • 1.

              Gdy pies zakłóca spokój

              Sąsiedzi skarżą się, że mój pies wyje, gdy zostaje sam w domu. Czy grożą mi jakieś konsekwencje?

              Wyjący pies, zbyt głośno puszczana muzyka, hałaśliwy remont mieszkania to bezdyskusyjnie uciążliwe sąsiedztwo. Zgodnie z art. 144 kodeksu cywilnego „właściciel nieruchomości powinien przy wykonywaniu swego prawa powstrzymywać się od działań, które by zakłócały korzystanie z nieruchomości sąsiednich ponad przeciętną miarę, wynikającą ze społeczno-gospodarczego przeznaczenia nieruchomości i stosunków miejscowych”. Czy z powodu tak okazywanej tęsknoty naszego psa możemy zostać ukarani? Tak, jeśli zostanie to uznane za zakłócanie spokoju. Zgodnie z art. 51 par. 1. kodeksu wykroczeń: „Kto krzykiem, hałasem, alarmem lub innym wybrykiem zakłóca spokój, porządek publiczny, spoczynek nocny albo wywołuje zgorszenie w miejscu publicznym, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny”.

              Tyle teoria. W praktyce powinniśmy zacząć od sprawdzenia, czy rzeczywiście dochodzi do zakłócania porządku „ponad przeciętną miarę”. Nie chodzi jednak o dokonanie formalnego pomiaru hałasu. Rozmowa z sąsiadami pozwoli na zweryfikowanie, czy nasz pies zakłóca spokój i komu najbardziej to przeszkadza. Warto też samemu ponasłuchiwać pod drzwiami… Jeśli zostaniemy przekonani o istnieniu problemu, pozostaje nam się zastanowić, jak zaradzić psiemu nawykowi. Może się okazać pomocne skorzystanie z usług szkoleniowca lub osoby, która zabierze naszego czworonoga na dodatkowy spacer. Dopóki nie rozwiążemy problemu, doraźnie może pomóc wyciszenie drzwi wejściowych.

              Zdarza się jednak, że przyczyną sąsiedzkiego konfliktu nie jest pies, lecz nadwrażliwość sąsiada. Jeśli więc jesteśmy przekonani, że zachowanie naszego psa mieści się w przyzwoitych ramach, brońmy swoich racji. Trzymanie psa w mieszkaniu jest przecież legalne. Podstawą ukarania grzywną powinno być obiektywnie stwierdzone zakłócenie spokoju. Mamy prawo odmówić przyjęcia mandatu – wtedy sprawę rozstrzygnie sąd.

              2.

              Masz psa, jesteś za niego odpowiedzialny!!
              data publikacji: 2009-02-12 15:00
              Masz psa, jesteś za niego odpowiedzialny!!Kolejne dwie sprawy dotyczące czworonogów, policjanci skierują do Sądu Grodzkiego. Ich właściciele odpowiedzą za zakłócanie ciszy nocnej, w drugim przypadku za nie zachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.
              Wczorajszej nocy, około 4.50, policjanci zostali powiadomieni przez mieszkańca “osiedla domków” pod Strzemięcinem, że przez całą noc / okazało się, że którąś z kolei / szczeka pies sąsiadów. Budzi małe dzieci i zakłóca spokój pozostałym mieszkańcom. Rozmowy z właścicielem psa nie przyniosły skutku i zdesperowany grudziądzanin postanowił prosić o pomoc policjantów. Mundurowi chcieli porozmawiać z właścicielem psa – niestety nikt nie otworzył im drzwi. Teraz prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie.

              Za zakłócanie spokoju i spoczynku nocnego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

              W środę, oficera dyżurnego powiadomił mieszkaniec jednej z wsi pod Grudziądzem, że na drodze biega bez kagańca pies rasy Bernardyn. Wbiega on wprost pod nadjeżdżające pojazdy. Nie można było skontaktować się z właścicielem psa. W tej sprawie policjanci przeprowadzą czynności.

              Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 250zł alko karze nagany.

              • Byłam kiedyś na wakacjach na szwajcarskiej wsi. Nie było tam ani jednego szczekajacego psa. Tzn nie widzialam w ogole psów. Błoga cisza.

               • Zamieszczone przez magdzik22
                Iza, myślę że Wam nic nie grozi – pies jest od pilnowania posesji – to jak ma swoje obowiązki wypełniać?
                U nas (na wsi, nie u nas w domu) zdarzyły się dwie kary za to, że ktoś miał psa luzem po podwórku biegającego, a na furtce nie było stosownej tabliczki. No to akurat logiczne. Ale że pies w nocy szczeka?
                Jak Ci sąsiedzi zwrócą uwagę, to powiedz grzecznie, że masz psa stróżującego i po to mu jeść dajesz, by w nocy Was pilnował i alarmował szczekaniem jak coś się dzieje…

                z innej beczki

                super zdjecie w podpisie!

                • Zamieszczone przez ahimsa
                 No na wsi to musi, że szczeka;))))))

                 ps. mój mąż mnie też długo uświadamiał jak marzyłam o “ciszy na wsi”

                 Moi rodzice co prawda nie mieszkają na wsi ale w małej miejscowości i na ich osiedlu każdy ma psa. Kiedyś mi to nie przeszkadzało ale jak przyjeżdzam do nich czasami, to śpię góra do 6-ej bo psiaki zaczynają szczekać a jak zaszczeja jeden to po nim wszystkie dają koncert. Taki urok tego miejsca da się do tego przyzwyczaić. Myślę, że klopot jest wtedy i można z tym próbowac coś robić jeśli pies np wyje z bólu czy np dlatego, że jest zamknięty nonstop w kojcu i ujada. Wtedy pewnie można coś zrobić i pójść na skargę. Na zwykle szczekanie psa nie ma rady, chociaż podobno w niektórych krajach podcina się struny głosowe

                 • Zamieszczone przez DOROTA27
                  z innej beczki

                  super zdjecie w podpisie!

                  Dziękuję 🙂

                  Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie dot. szczekającego psa w nocy

                  Dodaj komentarz

                  Angina u dwulatka

                  Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                  Czytaj dalej →

                  Mozarella w ciąży

                  Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                  Czytaj dalej →

                  Ile kosztuje żłobek?

                  Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                  Czytaj dalej →

                  Dziewczyny po cc – dreny

                  Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                  Czytaj dalej →

                  Meskie imie miedzynarodowe.

                  Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                  Czytaj dalej →

                  Wielotorbielowatość nerek

                  W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                  Czytaj dalej →

                  Ruchome kolano

                  Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                  Czytaj dalej →
                  Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                  Logo
                  Enable registration in settings - general