Pytanie o badania hormonalne.

Dobra, dziś z rana mam dwie sprawy do poruszenia.
Błagam Dziewczyny, nie gniewajcie się, że zarzucam Was pytaniami i rozterkami, ale wreszcie mam kogoś, kto zna problem od podszewki i z kim mogę być szczera.

Tu przedstawie pierwszą z nich.

Jak wiele z Was wie, mam zamiar w czerwcu zrobić badanka hormonalne, ale…właśnie, mam jedno ale.

Jakiś czas temu oglądaliśmy z Mężem program zasponsorowany przez klinikę “Novum” (z W-wy). Wiem, że dość dobre są wśród Was opinie o tejże klinice.
I oni tam powiedzieli, że kiedy para nie zachodzi w ciążę, to oni zamiast najpier wysyłać na hormonalne badania panie, to najpierw posyłają panów na badanie “chłopaczków”…i kiedy te są ok, to wtedy zaczynają zajmować się paniami.

Co Wy na to?? Moja gin raczej zasugerowała odwrotną kolejność. Z moim Mężem nie mam na szczęście problemów, zbada się bez żadnych problemów ( a słyszałam, że są panowie, co takie problemy potrafią robić), więc co o tym sądzicie??

W ogóle to nie wiem, czy się do nich osobiście nie przejdziemy, bo tak się składa, że mamy dość blisko teraz ich klinikę, ale to już zupełnie inna sprawa.

Doradźcie z tymi badaniami, proszę.

7 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o badania hormonalne.

joannag Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

to jest tak, że wiekszość twierdzi, że najpierw panowie… tak jest od niedawna i myślę, że to trochę efekt mody….
choć z drugiej strony niech oni też doświadczą badań, stresów itp….
ja zrobiłam tak: zbadałam swoje podstawowe hormony w 3 dc i 20 dc + morfologia i bad. ogólne + usg w II połowie cyklu ( ocena endometrium) + usg piersi… i wszystko wyszło ok, więc teraz sobie szalejemy 🙂 a jak się nie uda w tym miesiącu, to wysyłam męża na badanka – też się zgodził!:)
staramy się od sierpnia ubiegłego roku….
jeśli chodzi o same badanie, to nie musisz mieć skierowania – mąż znaczy:) – ja chodzę do przychodni na Placu 3 Krzyży i właśnie wczoraj moja gin powiedziała, że może warto te badanko chłopaków zrobić – tam u nich można “materiał” przynieść w prezerwatywie z domu, bądź pobrać u nich – zalecenia – 4 dni przed bez współżycia, alkoholu i leków
myślę, że warto przebadać Ciebie i Jego -przynajmniej te podstawowe, w tym przypadku:), badania
pozdrawiam Cię ciepło
ja jeszzce nie wiem jakie tam u nich są ceny, ale myślę,że taniej niż w Novum….. jak chcesz to dam ci namiary
Aśka

agahh Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

To prawda.Zazwyczaj wysylaja panow na badanie nasienia i dziwie sie tej pani doktur, ze ma odmienne zdanie.Kobiety maja wiecej badan i czas trwania tego wszystkiego i po badaniu pana mozna juz wiele powiedziec co nie oznacza, ze ciebie tez nie wezma w obroty jesli u faceta wyjdzie cos nie tak:)

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

A pewnie Aśka, daj namiary w razie co. Na razie, to i u tej mojej babeczki można to zrobić, to znaczy, nie ona sama się tym zajmuje, ale jest tam też inna pani, z którą można się umówić na badanko i wiesz, co? Ja go raczej wyślę. Ale tak, jak napisałam, proszę,podaj mi również namiar na badanie u tej “Twojej”. Z góry dziękuję.

joannag Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

Ogólnopolska Lekarska Przychodnia Specjalistyczna Towarzystwa Rozwoju Rodziny, Pl. Trzech Krzyży 16 ( obok Szpilki, Szpulki) tel. 621-69-29, 625-00-24.
tam robi to badanie jakaś Pani mgr Kadej, Kudej czy coś takiego….
to kiedy wysyłasz chłopa? będzie okazja do porównania badań!:)
ja jak dostanę małpę, czyli po 26 kwietnia i przed 1 maja
pozdr
Aśka

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

Dzięki Asiu !

Ja muszę z nim jeszcze pogadać. Chyba wyślę go niebawem, mam nadzieję, że nie ma jakichś specjalnych kolejek do tego typu badań. Pewnie nie. A ja bym chciała to zrobić zanim ja jednak zrobię badania hormonalne.
Ale pewnie, jak zrobimy, to dam znać.
Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze…
Ja się spodziewam następnej małpy około Wielkanocy, no chyba, że Zajączek przyniesie mi coś w koszyczku, hi hi hi:-)

joannag Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

dobry zajaczek wielkanocny nie jest zły!!!!!!!!! czasem lepszy od św. Mikołaja:)
trzymam kciuki
Aśka

riiba Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o badania hormonalne.

Asiu,
jeszcze jedno, tak mi się skojarzyło. Rozmawiałyśmy o tych badaniach. Z tego, co się orientuję, to mimo, że dla naszych panów nie jest to może najprzyjemniejsze, to chyba lepiej jest, jak się “materiał” pobierze tam u nich, na miejscu, a nie doniesie.
To taka uwaga. Jeszcze raz pozdrówka!

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o badania hormonalne.

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Jak przyszle mamusie dbaja o sprawnosc fizyczna??
Wlasnie ciekawi mnie ile z was cwiczy regularnie i jakiego rodzaju sa to cwiczenia?? ja przed zajsciem uczesczalam na areobik i kilka razy w tyg cwiczylam sama w domciu, a
Czytaj dalej
Dla starających się
Witaminki.
Dobrze, a tu oto sruga sprawa. Ostatnio jedna moja kumpela doradziła mi, żebym sobie łykała witaminy, taki zestaw "Materna". Bo to podobno i dla kobiet starających się i dla tych, co
Czytaj dalej