Pytanie o INVITRO

Witam wszystkich!
Do niedawan wypowiadałam sie na forum dla strających się ale po 3 ech latach prób trzeba spojrzeć prawdzie w oczy.
Miałam już kilka stymulowanych cykli, 4-ery inseminacje i nadal nic choć z badań wynika że nic nam nie jest.
Od następnego cyklu czyli około połowy października zaczynamy stymulację do INVITRO.
Proszę zatem o głosy tych z was, które też się do tego przygotowuja bąź są już po. Może doradzicie jakie badania trzeba robić i jak to przejść.
Mój gin jest ok ale zawsza jest możliwość, że o czymś zapomniał

Pozdrawiam

5 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o INVITRO

kathrin78 Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o INVITRO

Dziubas, my również będziemy mieć IVF. Wszystkiego dokładniej dowiemy się we wtorek. Choć w sumie nie podjęliśmy decyzji co do kliniki (do wyboru mamy dwie, ta którą odwiedzimy we wtorek jest bliżej i lepiej byłoby mi dojeżdzać, jednak ta dalej jest bardziej znana i pracuje tam więcej fachowców – niestety z terminami u nich kiepsko).
Tak więc w tym temacie jestem całkiem zielona, ale mam nadzieję, że w miarę upływu czasu będziemy mogły sobie wzajmnie pomóc w naszych rozterkach.
Czy mieliście jakieś dodatkowe badania w związku z przygotowaniami do IVF?

[Zobacz stronę]

dziubas Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o INVITRO

Tak dodatkowo musiałam zbadać przeciwciała różyczki, cytomegalii i toxoplazmozy no i oczywiście standartowo chłopczyki mężusia. U mie jak do inseminacji przedewszystkim obserwacja cyklu

agahh Dodane ponad rok temu,

cos na pocieszenie

Znalazlam taka o to zmianke,ktora i mnie troszke podniosla na duchu choc u nas to jak wiecie jeszcze nic nie wiadomo.

Sztuczne zapłodnienie jest najskuteczniejszym sposobem uzyskanie dziecka – takie wyniki badań przedstawiono na łamach najnowszego “New Scientista”.
W najlepszych klinikach ginekologiczno-położniczych bezpłodne pary mają większą szansę na zajście w ciążę w ciągu jednego cyklu niż osoby płodne i normalnie współżyjące. Jedna z australijskich klinik ogłosiła, że notuje 36 procent udanych zajść w ciążę w pojedynczym cyklu, brytyjskie i amerykańskie kliniki informują nawet o 40-procentowej skuteczności.
Tymczasem regularnie współżyjące pary, mimo że ich starania zwykle kończą się sukcesem, mają tylko 25 procent szans na zajście w ciążę w każdym miesiącu.
Wzrost skuteczności sztucznego zapłodnienia wynika z wprowadzanych wciąż udoskonaleń istniejących metod, np. doskonalszej kontroli temperatury jajeczek i embrionów.
Zjawiskiem towarzyszącym leczeniu niepłodności jest zwiększony odsetek bliźniąt i wieloraczków

dziubas Dodane ponad rok temu,

Re: cos na pocieszenie

Niestety to tylko teoria bo sama znam dziewczynę, której sie nie udało. Ale ja wierzę, że ze mną będzie ineczej i już.

A jeżeli chodzi o bliźniaki to naprawdę nie mam nic przeciwko, wręcz przeciwnie jest to moje marzenie.

betsi Dodane ponad rok temu,

Re: cos na pocieszenie

Wiesz dlaczego bliźniaki?
Po pobraniu od kobiety komorek jajowych dodaje się plemniki partnera i to jest zapłodnienie in vitro. gdy plemniki w nasieniu są zbyt słabe, szuka sie pod mikroskopem chociaz jednego silnego i wtedy to on dostaje najważniejsze zadanie! Nakłuwa się komórkę jajową i umieszcza się go w jej środku. To jest mikromanipulacja. I tak powstają zarodki. Zazwyczaj umieszcza się w kobiecie dwa, i dlatego często rodzą się bliźniaki. Reszta zarodków jest mrożona na wszelki wypadek.

Proszę o kciuki, aby w tym cyklu się udało!
Betsi

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o INVITRO

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Ból brzucha a ziółka - doradźcie!
Od wczoraj bardzo boli mnie brzuch. Nie jest to chyba nic związanego z ciążą bo ból odczuwam wyżej (żołądek?), wydaje mi się, że może być spowodowany jakąś niestrawnością bo wczoraj
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
Zupa na śniadanie
Moje dziecko bardzo cyckowe dziś nie chciało mojego cycusia! Juz pisze o co chodzi. Sebastian jadł kilka razy w nocy...dziś ku memu zdziwieniu zjadł tylko raz i na dodatek mało.
Czytaj dalej