Pytanie o lek ważne …

Mam takie pytanie chce podać dziecku Pedicetamol (paracetamolum) ale nie wiem czy ma jeszcze jakieś działanie lub czy nie zaszkodzi bo nie zapisałam sobie kiedy otworzyłam ten syrop a pisze na nim że otwarty może być 6 miesięcy przypuszczam że otworzyłam go prawdopodobnie więcej jak 6 miesięcy. Czy ktoś podał po 6 miesiącach może wiecie jakie są skutki czy wogóle ten lek jeszcze działa.

6 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o lek ważne …

aktyde Dodane ponad rok temu,

Powiem tak – w życiu by mi nie przyszło do głowy zastanawiać się czy podać taki lek dziecku Jak widzę że zbliża się koniec tego okresu albo już minęło 6 m-cy od otwarcia – po prostu wyrzucam lek.

Taki lek niekoniecznie może zaszkodzić ale na pewno ma osłabione działanie i skutek podania nie będzie taki jak byśmy chcieli.

Nigdy nie zażywaj, a tym bardziej nie podawaj dziecku,leków po terminie :Nie nie:

marnat Dodane ponad rok temu,

Ja też bym się nawet nie zastanawiała.
Co jakiś czas robię porządki w lekach i wszystkie leki po terminie zawsze oddaje do apteki.
Nie podawaj dziecku tego syropku.

mimbla Dodane ponad rok temu,

Twoje dziecko jest jeszcze malutkie więc na pewno nie ryzykowała bym z przeterminowanym lekiem. Sama dla siebie – osoby dorosłej tak lekki lek jak paracetamol i inne lekkie leki użyła bym nawet jeszcze trochę po terminie. Wyrzucam tylko przeterminowane antybiotyki, silne leki specjalistyczne i te co mi wizualnie nie pasują, typu rozwarstwiają się, śmierdzą. Resztę sama przyjmuję tzn zostawiam do ewentualnego przyjęcia do roku po miniętej dacie.

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

też się nad tym zastanawiam…często jest tak,że lek ma długą ważność ale jest info,że od otwarcia 6 -mcy…. miałam np syrop który miał jeszcze 1,5 r ważności a był otwarty…. i stał… i co z takim fantem zrobić?

aktyde Dodane ponad rok temu,

Zamieszczone przez MONIKACHORZÓW:też się nad tym zastanawiam…często jest tak,że lek ma długą ważność ale jest info,że od otwarcia 6 -mcy…. miałam np syrop który miał jeszcze 1,5 r ważności a był otwarty…. i stał… i co z takim fantem zrobić?

Widocznie coś się tam dzieje z tym syropkiem po otwarciu i dlatego tak są opisane.

Generalnie leki ( tak jak żywność z resztą ) nie psuje się z dnia na dzień.Producent zawsze daje “zapas “.

I jak ja np łyknęłam kiedyś ranigast i po fakcie stwierdziłam że jest m-c po terminie, to nie wpadłam w panikę 😀 Ale dziecku absolutnie bym takiego leku nie podała.

Po za tym dużo zależy od sposobu przechowywania leków.Zauważcie że większość leków powinna być przechowywana w temp max do 25 st .Wystarczy latem kilka dni upału i dooopa..

syla27 Dodane ponad rok temu,

dzieki za odpowiedzi nie podałam tego leku kupiłam Ibum i gorączka spadła…

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o lek ważne …

Dodaj komentarz

Mam z dzieckiem taki problem
Co dajecie dziecku jak już widzicie zapowiadającą sę chorobę?
Witam Dziewczyny - co dajecie dzieciaczkom jak już widzicie że jest jakieś "zmienione" i wyczuwacie chorobę w powietrzu....??? To taki dość specyficzny moment, który zna każda mama. Niby nic ale coś wisi w
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
jakie macie foteliki dla trzylatków
jakich używacie fotelików samochodowych? ja mam taki ale mamy problem że podczas częstych podróży córcia nam zasypia w samochodzie i strasznie leci jej główka. musimy zmienić fotelik na taki z
Czytaj dalej