Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

Wczoraj usłyszałam, że takie zwolnienie należy się tylko mężowi, którego żona rodziła przez CC… Czy to prawda, czy plotka? Takie zwolnienie może trwać maksymalnie 2 tygodnie? Jest pełnopłatne?

Kamelia i Junior (-ka)
(14.10.2003)

4 odpowiedzi na pytanie: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

lidia0 Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

ja dostałam takie zwolnienie dla męża po CC, ale lekarz który mi je wystawiał powiedział że pzysługuje NIE TYLKO PO CC, podejzewam jednak ze moze byc problem z uzyskaniem takiego zwolnienia jak bedziesz czuła się dobrze (nie bedzie wskazań by takie zwolnienie wystawić), ale jak wiesz to zależy tylko od chęci lekarza.
takie zwolnienie moze trwac 2 tyg. i jest 100% płatne
pozdrawiam

Lidia, Alanek i Dawidek(23.05)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

Tak, jest, jak napisała moja przedmówczyni, tyle ze wielu lekarzy albo o tym nie wie, albo nie chce dawac bo boją się kontroli z ZUSu, wiec warto po prostu zapytac w swoim szpitalu i jesli nie wiedza o tym, poszukac przepisu – najlepiej w ZUSie, bo zwolnienie powinien wystawic lekarz w szpitalu najlepiej;
czytałam posta dziewczyny, ktorej nie chciano dac tego zwolnienia, bo jak to mozliwe, ze ona potrzebuje opieki – gdyby potrzebowała, to by jej jeszcze nie wypisali…. wierutna bzdura, szpital nie jest od opieki… dziecko tez jej wymaga a nie znaczy, ze jest chore….
na tym zwolnieniu powinien byc chyba ten sam kod co na L-4 ciązowym, czyli bodajże B

redford Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

Dołączam sie do zdania dziewczyn, ze zwolnienie sie nalezy bez wzgledu na sposob rodzenia i wypisac moze go od razu szpital przy twoim wypisie. Nie maja zadnej podstawy, zeby ci odmowic. Platny jest 100% i max. mąż moze dostac 14 dni, bo tyle sie nalezy kazdemu w ciagu roku bez wzgledu na to nad kim ma byc ta opieka sprawowana.


Kasia i Maciek 25.04.03

barkus Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

Mój mąż dostał L4- ja byłam po cc- nie wiem czy to sie należy każdemu ( ja uważam, że tak, bo poród to nie jest skaleczenie kolana! ) ale nam wystawiał to lekarz rodzinny, na podstawie mojego wypisu ze szpitala. I u nas było jakos tak dziwnie, że mąż nie dość że dostał normalną pensję od pracodawcy, to jeszcze ZUS mu przysłał kasę za te dni wolne ( wykorzystał tylko 7 dni). B:-)

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie o zwolnienie dla męża na opiekę nad żoną

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
urlop dla meza na opieke
dziewczyny! jak to jest z tym okresem po porodzie, mezowi przyluguje urlop na opieke nad zona - prawda? Od czego to zalezy czy lekarz przypisze urlop czy nie?, od naszego stanu
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
chyba znalazłam sposób na kupkę!
....jakieś 2 miechy temu Iguś przestał robić kupkę kilka razy dziennie i zaczęły sie kilkudniowe przerwy połączone z bólami brzuszka....kończyło sie zwykle na czopku glicerynowym, bo nie mogłam patrzeć jak
Czytaj dalej