Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

Piszę w imieniu mojej mamy. Powinnam napisać to w innym kąciku ale tu zagląda was więcej. Jakbyście znały odpowiedź na to pytanie bardzo was proszę o napisanie.
“Odpowiedzcie mi proszę czy,w nowym Kodeksie, jest podany dzień, w którym pracodawca może wręczyć wymówienie? Czy to ostatni dzień m-ca? Czy teraz “na
żywioł”? Bardzo to dla mnie ważne, bo mój pracodawca szukuje zmiany w firmie w związku ze zmianami jej statusu.
Dziękuję – czekam – i trzęsę się”

Daga i Zuziak 21 kwietnia 2003

2 odpowiedzi na pytanie: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

effcia Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

a prosze bardzo:
w przypadku wypowiedzenia istotny jest nie tyle sam moment wreczenia, co sposob obliczania okresu wypowiedzenia. otoz okres wypowiedzenia (w miesiacach) liczony zawsze w pelnych miesiacach – oznacza to, ze nie bieg tego okresu liczymy nie od nastepnego dnia, ale od 1 dnia nastepnego miesiaca. przyklad: niezaleznie od tego czy wypowiedzenie zostanie wreczone 11 sierpnia czy 31 sieprnia – okres wypowieedzenia zaczyna biec od 1 wrzesnia. ale w przypadku wreczenia wypowiedzenia 1 wrzesnia, okres ten liczymy od 1 pazdziernika.
w przypadku zas okresu wypowiedzenia liczonego w tygodniach (umowy terminowe) okres wypowiedzenia jest liczony analogicznie w pelnych tygodniach i zaczyna sie w poniedzialek. czyli jezeli wreczam wypowiedzenie dzis (poniedzialek) okres wypowiedzenia zaczyna biec od przyszlego poniedzialku.

pozdrawiam i…. Nie zycze wypowiedzen!!!

Effcia+ FRANUŚ (11.08.03)

owca Dodane ponad rok temu,

Re: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

Jest dokładnie tak jak Ci napisała Effcia.
Wręczanie wypowiedzeń ostatniego dnia miesiąca albo w piątek jest tylko pewnym “zwyczajem”, żeby skrócić faktyczny okres pozostawania w firmie pracownika, któremu wypowiedziano umowę.
Pozdrawiam i dołączam się do życzeń Effci.
Owca

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie z prawa pracy – pomóżcie…

Dodaj komentarz

Polecam
muzyka dla dzieci
Polecam gorąco płyty Arki Noego. Są rewelacyjne. Mój synek jeszcze nie chodził a już przy tej muzyce tańczył Gosia
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
termometr
Jaki termometr jest najlepszy do mierzenia temperaturki noworodkowi i niemowlakowi???? W smoczku? na czulko? pod paszke? do ucha? do odbytu? Doradzcie jaki kupic? moze macie juz jakies sprawdzone? pozdrawiam Ania i Natalka 26.09.03
Czytaj dalej