pytanko???

Witam…Mam takie małe pytanko…Czy ostatni dzien okresu to jest dzień płodny?Bo nigdzie nie moge tego znaleźć a bardzo mi zależy żeby sie upewnić…Jeżeli ktoś mógłby mi pomóc to proszę o odpowiedź.

12 odpowiedzi na pytanie: pytanko???

mamamaksa Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Wszystkie moje kolezanki mowia co innego:) z tego co wiem, pierwsze 5 dni przed sa najbardziej zagrozone, pierwsze 5 po nieplodne, niektorzy twierdza odwrotnie. Zapytaj lekarza,bedziesz spokojniejsza

joassia Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Jak masz akurat w ostatni dzien okresu (albo w okolicach) owulacje, to tak. A co, okres sie spoznia?

11.09.05

ahimsa Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

A moja przyjacióła wlaśnie zaciążyła w ostatni dzień

Mati 2,9l i Jeremi 11.07.07

kaja26 Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

może być, to zależy od cyklu……

pasiasta Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Wszystko jest możliwe, dlatego nie znajdziesz odpowiedzi, to zależy od tego jakie masz cykle, bo może tak być że parę dni po @ będzie owu, a wtedy plemniczki ‘pozyskane’ w ostatni dzień @ mają szanse być nadal żywe.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Pierwsze 5 dni czego?
Okresu?

gruszki Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

To zależy ile dni masz okres i jak długie masz cykle. Jeżeli cykle np. 30 dni a okres 5 dni, to mało prawdopodobne, zeby zaliczyć ostatni dzień do dni płodnych, ale jeżeli cykle np. 23 dni a okres 7 dni, to być może…

Jola i

mamamaksa Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

mowa o okresie:)

lea Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Czyli chodzilo Ci o to, ze pierwsze 5 dni okresu sa najbardziej zagrozone zajsciem w ciaze, a potem 5 dni jest bezpiecznych?
Jest przeciez raczej odwrotnie…. moze to nie jest w 100 % bezpieczny czas i wiele zalezy od dlugosci cyklu, ale im dalej w cykl 😉 tym wlasnie wieksze “zagrozenie”, a nie na jego poczatku. Przeciez im dalej w cykl, tym blizej owulacji i dni plodnych.

mamamaksa Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Nie,chodzilo mi o to, ze 5 dni przed pojawieniem sie okresu sa bezplodne,pierwsze piec po okresie plodne. Jak jest w praktyce juz sama nie jestem pewna, kazdy ma inna teorie na ten temat.

lea Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

Czyli po skonczonym okresie?
Aha… teraz rozumiem, co mialas na mysli 🙂 Nie zalapalam, bo cykl jest mierzony od pierwszego dnia krwawienia – ktore jest u kobiet roznej dlugosci, u jednej 3 u innej 6, dlatego trudno ogolnie powiedziec, ile dni PO krwawieniu maja kobiety owulacje. Bedzie to bardzo indywidualna sprawa.

Na temat plodnosci teoria jest raczej jedna (i trudno miec inna 😉 ) – plodny jest okres okol owulacji, a owulacje mozna miec roznie i nalezy wyczuc, zbadac swoj organizm, by to okreslic.
Tak srednio u kobiety majacej cykle 28 – dniowe owulacja jest okolo 14. dnia cyklu a plodnosc mozna wziac pod uwage od 9., 10. dnia cyklu, przy zywotnych plemnikach. Daloby to srednio m/w 5 dni po krwawieniu, jesli ktos ma okres przez 4 – 5 dni. To co Ty powiedzialas zakladaloby plodnosc od 6. dnia cyklu. Raczej bardzo rzadko spotykane – przy bardzo krotkich cyklach ew. jakichs zaburzeniach. No i zawsze mozliwy jest szczegolny cykl, zachwiania sie zdarzaja z roznych powodow.
Generalnie u zdrowej kobiety plodnosc wyznacza sie nie od konca krwawienia, tylko na ok. 2 tygodni PRZED krwawieniem. Niezaleznie od dlugosci cyklu i dlugosci krwawienia. A to moze byc i 5. dzien cyklu, i 15. i 20. Teoretycznie najczesniej ok. 14 dc i pare dni przedtem (zwazywszy na zywotnosc plemnikow).

mamamaksa Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko???

dzieki za szczegolowe informacje:) nigdy nie umialam sie kalendarzykiem poslugiwac,ale warto wziac pod uwage:)

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanko???

Dodaj komentarz

Dla starających się
Torbiel a ciążą?
Moja koleżanka jest w I trymestrze ciąży i właśnie okazało się , że ma torbiel. I co teraz??? Co jej grozi? czy to zaszkodzi ciąży? [b]Mati 2,9l i Jeremi 11.07.07[/b]
Czytaj dalej
Nasze zdjęcia
Zosik domowy i mamine archiwum:)
miałam pokazać kolejną porcję wsiowych fociaków, ale zamiast tego mam domowe świeżynki i trochę grzebania w archiwum. miłego oglądania:) w ulubionej bluzeczce [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/pink.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/pink2.jpg[/img] z ukochaną clooffką [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/clooffka.jpg[/img] ale o co chodzi? [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/balagan.jpg[/img] uciekam na balkon! [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/balkon.jpg[/img] kąpieluffka [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/kapielowka.jpg[/img] i dzisiejsze upalne... [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue7.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue6.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue5.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue4.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue3.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue2.jpg[/img] [img]http://i97.photobucket.com/albums/l228/ewaslaw/blue1.jpg[/img] buziak od
Czytaj dalej