pytanko

ja się chciałam zapytać Was moje kochane, czy kontakt z osobą (MOJA SIOSTRA)która była szczepiona na różyczkę ma wpływ ma dzidzię we wczenej ciąży spotkałam się z nią w dniu kiedy miała szczepienie?
Pozdrawiam

Agnieszka (termin 08.07.2003)

5 odpowiedzi na pytanie: pytanko

karo2 Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko

Problem jest wtedy kiedy kobieta w ciąży nie chorowała na różyczkę w dzieciństwie i zachoruje będąc w ciązy. Jeżeli chorowałaś albo i nie ale teraz sie nie zaraziłaś to nie ma niebezpieczeństwa!

pozdrawiam

karola
🙂 11.01.2003

Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko

Z tego co wiem tylko kontakt z osobą mającą różyczkę ma wpływ. Ale tylko w 3 trymestrze, kiedy wykształcają się najważniejsze organy. Wtedy jest ryzyko że dziecko urodzi się głuche lub ślepe. Styczność z osobą zaszczepioną nie ma znaczenia.
Nie robiłaś jeszcze badania na przeciwciała?

Pozdrawiam
Ewa (termin: 10.07.2003)

goha Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko

Możesz się nie martwić, nie ma absolutnie żadnego wpływu.

Pozdrawiam
GOHA i Dareczek
14. 04. 2003

agus-25 Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko

Nie wiem co masz na myśli, bo z tego co zrozumiałam to masz na myśli chyba, czy kontakt z Twoją siostrą która była szczepiona, ale nie chorowała może Ci zaszkodzić. Bo jeżeli tak to nie masz się czym przejmować, bo szczepienie polega na wstrzyknięciu zatenuowanych (czyli zabitych wirusów) do organizmu lub samych otoczek wirusowych, więc nie masz prawa się zarazić w żaden sposób. Gdyby tak było to by ludzi nie szczepili, bo by mogli roznosić wirusy i zarażać.

Agus i chłopaczek (20.03.2003)

agnieszka24 Dodane ponad rok temu,

Re: pytanko

dziękuję Wam za odpowiedzi !

Agnieszka (termin 08.07.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: pytanko

Dodaj komentarz

Noworodek, niemowlę
wyjący pies- do pluto
przepraszam, że tak późno odpowiadam. mogą być 2 przyczyny wycia psa pozostawionego w domu 1. tęskni 2. nudzi się. wersja druga dosyć łatwa do rozwiązania, trochę trudu z nauką nie wycia z powodu rozstania. ale
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
od kiedy mata ???
kiedy własciwie dziecko zaczyna interesowac sie mata i wszystkim co na niej sie znajduje(własnie co tam dokładnie jest) i czy naprawde warto ją kupic...?????? Dagmara i Oliwia
Czytaj dalej