Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

Czy możecie mi powiedzieć czy to normalna reakcja na tą szczepionkę?
Wczoraj (w końcu!!!) Miś został zaszczepiony od gruźlicy. Wczoraj był czerwony ślad, ale dziś się znacznie powiększył – jest 2cm czerwony placek. Rączka go chyba nie boli.
Jak to ma się dalej goić? Najpierw ma się zagoić a potem znowu “rozbabrać”??? Tak?
Uspokojcie skołowaną matkę…

3 odpowiedzi na pytanie: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

 1. Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

  Przez jakiś czas od szczepienia była u nas biała kropka. Tak jakby w miejscu szczepienia pojawiła się ropa. Póżniej zrobił się “strupek”. Wszystko trwało około miesiąca. No i została blizna, więc nie trzeba było szczepić drugi raz.
  Agnieszka i Kasia 07.08.2003

  • Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

   My co prawda jesteśmy jeszcze przed szczepieniem (to pierwsze się prawdopodobnie nie udało, bo nie ma blizny więc niedługo szczepimy), ale z tego co wiem to prawidłową reakcją jest to, co opisujesz – ranka wręcz musi ropieć i się “babrać” i ślad po szczepieniu musi być dość duży. Przy takiej reakcji masz 100% pewności, że szczepionka została podana prawidłowo i dziecko nabrało odporności. Jak długo może trwać ropienie i babranie się – nie mam pojęcia. Sama już się boję tego szczepienia – mam wrażenie, że mniejsze dziecko łagodniej to znosi niż większe, ale czas pokaże.

   Duża buźka

   Gacka i Julka 01.03.2004

   • Re: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

    Kamila-wszystko jest ok, ma tak być jak piszesz. U Mata babrało się ponad miesiąc, tak, że nawet kolejne szczepienie miał przesunięte.


    Marta i Mat 26.10.2003

    Znasz odpowiedź na pytanie: Ranka po szczepieniu na GRUŹLICĘ – pilne!

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo