Jak długo wyskakują krosty przy ospie?

Niby córka choruje na ospę jako druga, więc coś powinnam mieć już jakieś doświadczenia. Jednak syn miał pierwszego dnia wysyp 6 krostek, na drugi dzień doszło następne 6, na trzeci jeszcze z 10 i po chorobie…

Tymczasem córce pierwsze krostki wyszły 25 grudnia. Wczoraj wydawało mi się, że już nie ma miejsca na ciele bez krostki, ale dzisiaj rano okazało się, że się myliłam… Doszły krosty na poduszkach stóp, na ustach, w gardle i we włosach… Wysypy ma 2 razy dziennie – nad ranem i po południu.

Jak długo jeszcze to może trwać? Czy wiecie, jak długo wyskakują krosty przy ospie?

113 odpowiedzi na pytanie: Jak długo wyskakują krosty przy ospie?

kodo Dodane ponad rok temu,

Nie pocieszę, mój K. też miał taki straszny wysyp, krosty dosłownie wszędzie
pojawiały się przez 4 dni, potem długo utrzymywały,
na szczęście nie drapał ich
oprócz smarowania Pudrodermem dostałam też receptę na Heviran

końca wysypu życzę i lekkiego przechodzenia przez ospę !

corel Dodane ponad rok temu,

Ja również nie pocieszę, u mnie oboje wysypywało ok. 4-5dni. Krostki były wszędzie nawet na spodniej częsci stóp,pamiętam,że ważne jest by zadnego ze strupków nie zapackać zbyt grubo pudrodermem bo jak zbyt mocno zaschnie to po pierwsze nie widać co się pod nim dzieje, a po drugie przy odpadaniu strupek może zedrzeć trochę skóry i zostanie blizna,
wiem, że to trudny czas, ale na pocieszenie przechodzi się przez to tylko raz,
pozdrawiam.

marzena-28 Dodane ponad rok temu,

U mnie 2 corki a tez dwa rozne przypadki. Jedna kilka chrosteczek przez ok. tydzien i po chorobie. Druga niemal wszedzie, nawet tych intymnych. O uszach, głowie juz nie wspomne. nie drapala, dzielnie znoila smarowanie 3 razy dziennie. wyschly i po 2 tygodniach poszla do przedszkola, ale znaki ok. miesiaca…..

monikachorzow Dodane ponad rok temu,

U mojego syna krost przybywało w błyskawicznym tempie w kilku wysypach i w największym nasileniu naliczyłam ich przeszło 400. Miał je wszędzie, gdzie tylko się dało… Krosty wysypywało przez około 1,5 tyg. Do tego syn miał 40 st. gorączki… Fatalnie zniósł tę ospę, ale różnie to bywa, bo koleżanki córka miała ospę 4 dni i w sumie max. 30 kropek i zero temperatury… To, ile dni wysypuje ospa może różnić się w zależności od dziecka.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Krosty wysypywało przez około 1,5 tyg. Do tego syn miał 40 st. gorączki…

Moja córka gorączkę ma tylko wtedy, gdy ją sypie – przez jakąś godzinę, potem spada…
Ale i tak jest nieciekawie…

joa133 Dodane ponad rok temu,

Przez ile dni wysypują krosty przy ospie? U moich dzieci były 3 wysypy. Ospa trwała w sumie ze 3 tygodnie. Córka zachorowała 8.07, a syn równo w 2 tygodnie po niej i chorował do 8.08.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Nie chcę zapeszyć, ale wczoraj już bez gorączki, bez wysypu, a nawet część krost (takie które zdążyliśmy posmarować zanim jeszcze się rozwinęły) zniknęła. Może już będzie dobrze i krosty przestaną wysypywać?

kodo Dodane ponad rok temu,

Ja wolę już nie pamiętać tej ilości krost przy ospie u mojego dziecka. Były dosłownie wszędzie. I ta temperatura… Moje dziecko zawsze choruje ekstremalnie: silne objawy, bardzo wysoka gorączka, więc nie jest dobrym przykładem do porównywania.

kas Dodane ponad rok temu,

Ja wczoraj zlokalizowałam pierwsze krosty u synka. Dziś lekarka potwierdziła ospę. Ma wysyp nowych krost na brzuchu, plecach i jedną we włosach. Zobaczymy co będzie dalej.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Ja wczoraj zlokalizowałam pierwsze krosty u synka. Dziś lekarka potwierdziła ospę. Ma wysyp nowych krost na brzuchu, plecach i jedną we włosach. Zobaczymy co będzie dalej.

Jak leczysz ospę? Mi kazali smarować gencjaną, a jak będzie bardzo swędzieć to pudrożelem (czy jakoś tak), ale z tym ponoć trzeba uważać, bo można zakazić…

Syn antyświądowo dostał do picia wapno. Córka, jako że konkretnie jest zsypana jeszcze dodatkowo hydroxyzynę…

P.S. przeciwgorączkowo przy ospie Nurofenu nie można – to ponoć “odkrycie” z ostatnich miesięcy.

bep Dodane ponad rok temu,

Mi kazali smarować gencjaną, a jak będzie bardzo swędzieć to pudrożelem (czy jakoś tak), ale z tym ponoć trzeba uważać, bo można zakazić…

Ja bym została przy gencjanie. To co miałam po pudrodermie to masakra. Starsza lekarka ostrzegała, ale nie wierzyłam. Jak dziecko miała kilka krost wielkich jak nie wiem co i do tego podebranych ropą, to się wystraszyłam. Był piękny, fioletowy, męczył się długo bez większej gorączki… Dobrze, że synowie mieli obaj za jednym zamachem.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Ja bym została przy gencjanie.

No właśnie widzę, że pod gencjaną to nawet niektóre krosty nie wychodzą tylko od razu się zasuszają.
Ale młodą strasznie swędzi i dlatego od czasu do czasu te najbardziej wredne krosty smaruję jej tym białym też…

gabrycha Dodane ponad rok temu,

Nie chcę zapeszyć, ale wczoraj już bez gorączki, bez wysypu, a nawet część krost (takie które zdążyliśmy posmarować zanim jeszcze się rozwinęły) zniknęła. Może już będzie dobrze i krosty przestaną wysypywać?

My przechodziliśmy ospę ponad miesiąc temu. Najpierw starszak a potem maluch. Pediatra mówiła nam, że największy wysyp ospy trwa 5 dni.
Smarowaliśmy tylko gencjaną. Maluch przeszedł ospę zdecydowanie gorzej niż starsze dziecko.

eiffla Dodane ponad rok temu,

U nas wysypywało starszego syna (3 lata) około tygodnia. Nawet w oczach miał krostki biedaczek (wylewy krwawe w białkach), bo na powiekach oczywiście też. Straszne to było: nie drapał, gorączkował długo ponad 38 stopni. Mały (1 miesiąc) poza ok. 30 krostkami na ciele nie miał żadnych oznak choroby. Ospę mieliśmy 2 lata temu i na szczęście mamy to już za sobą.

gusia260 Dodane ponad rok temu,

Moja córka miała mało krostek, ale za to prawie 3 tygodnie się utrzymywały, kilka w końcu zdrapała i ma teraz małe blizny po nich.

kas Dodane ponad rok temu,

Syn wygląda jak biedronka z fioletowymi kropkami. Strasznie tego dużo. Jak długo mogą wyskakiwać krosty przy ospie? Jeśli do poniedziałku cały czas będzie ich przybywać, to chyba pójdę do lekarza po jakiś przeciwwirusowy.

qr-chuck Dodane ponad rok temu,

Jak długo mogą wyskakiwać krosty przy ospie? Jeśli do poniedziałku cały czas będzie ich przybywać, to chyba pójdę do lekarza po jakiś przeciwwirusowy.

Podobno dobrze jest podawać Heviran przez pierwsze 2 doby. U nas ospa wysypywała przez 5 dni, a teraz w oczach giną te krosty.

kas Dodane ponad rok temu,

Dzięki, to może faktycznie odpuszczę. Słaby moment, bo on już przed tą ospą był chory, miał zapalenie ucha, zatok, no i teraz ospę. Jedno po drugim. Po chorobie będzie słabiutki…

gabrycha Dodane ponad rok temu,

Słaby moment, bo on już przed tą ospą był chory, miał zapalenie ucha, zatok, no i teraz ospę. Jedno po drugim. Po chorobie będzie słabiutki…

Niestety po ospie spada odporność. Starszak przed ospą był chory, już wychodziliśmy do przedszkola po dwóch tygodniach w domu, patrzę krosty. Po ospie był tylko tydzień w przedszkolu i znowu chory. Od jutra wracamy…

paszulka Dodane ponad rok temu,

Pytacie przez ile dni wyskakują krosty przy ospie? My już męczymy się z ospą od dwóch tygodni! Nowe krostki pojawiały się jeszcze po tygodniu od pierwszego wysypu. Teraz wciąż mamy sporo kropek… Pewnie skóra musi się zregenerować, ale strupków zostało może 10. Jeszcze tydzień siedzimy w domu.

Znasz odpowiedź na pytanie: Jak długo wyskakują krosty przy ospie?

Dodaj komentarz

Oczekując na dziecko
Ruchy dziecka nisko w dole brzucha
Trochę jestem przestraszona, bo zaczęłam czuć ruchy dziecka nisko, w dole brzucha. Dosłownie prawie w pochwie! Tak 5 cm poniżej początku włosów łonowych. Ciężko mi to opisać dokładnie, ale tak
Czytaj dalej
Szkolniaki
Oceny w klasach 1-3? Literowe, punktowe, pieczątki?
Ciekawi mnie temat, jako mamę i może w przyszłości nauczycielkę klas I-III, jak u Was w szkołach wyglądają oceny? Czy są to punkty, czy pieczątki, a może oceny literowe? U
Czytaj dalej