recepta na dzidziusia

Witajcie dziewczyny!
Przede wszytskim dzieki że jesteście tu i wiem, że nie jestem sama w moich obawach i troskach dotyczących upragnionej ciąży!
Moze przyda się Wam kilka info na temat planowania ciaży, o to one:
– obliczanie cyklu niepłodnego na początku cyklu – najkrótszy cykl-20 dni. np – cykl ma 31-20=11 tzn. że do 11 dnia od początku cyklu są dni “bezpłodne”
-obliczanie dnia owolacji – od najkrótszego cyklu-18, od najdłuższego – 11. Liczby te wyznaczają dni cyklu, w których możliwe jest poczęcie.
-jajeczkowanie wypada najczęsciej 14-16 dni przed pierwszym dniem cyklu (czyli małpą) i ok. 10-16 dnia cyklu
-plemniki sa zdolne do zapłodnienia od 48-72 godzin (w śluzie typu płodnego nawet 3-5 dni!), a jajo 24 h – dlatego okres, w którym mozliwe jest zapłodnienie trwa tyle, ile żyja plemniki
-najlepiej jest powstrzymać sie od współżycia zaraz po małpie i zacząc około owulacji – to zwiększa szanse.
-Jajeczkowanie przypada po szczycie śluzu typu płodnego – najlepiej więc zacząc przytulanie w trakcie wystąpienia takiego sluzu aż do zniknięcia i powiedzmy dzień-dwa po.

To tyle z moich zapisków. Proponuje za pomocą tych informacji obliczyć dni największej szansy – na nowo w każdym cyklu.
Życzę Wam i sobie powodzenia i oby jak najwięcej kwietniowo-majowych byczków pojawiło sie w przyszłym roku!!!

yoasia

3 odpowiedzi na pytanie: recepta na dzidziusia

 1. Re: recepta na dzidziusia

  mi to marzyła się malenka rybeńka, ale juz po ptakach… ale teraz marzę o słodziutkim baranku (miałabym już dwa w domciu i to by było już totalen spełnienie marzeń). Więc liczę na nowo i mam nadzieję, ze się sprawdzi. A, ile dni po małpie się wstrzymać? moja małpa trwa 7-8 dni, czy wystarczy wstrzymano do 9-10dc? i co ile dni potem można? co 2, czy codziennie. Pozdrówka.
  P. S. powiem szczerze, że znów zazynam misć nadzieję, a to zacyzna być cudowne.

  • Erica-recepta na dzidziusia

   Erica!
   Jesli malpa trwa tak długo – to tak jak piszesz wstrzymaj sie do 10 dc, myslę, zę później to codziennie-to zwiększy szanse. Nie słyszałam, zeby za częste przytulanie czemuś szkodziło:) Trzymaj sie i nie trać nadziei-na pewno sie uda – Twoja imenniczka już się ciesz – działaj, zeby wszytskie Eryki mogły nam sie tu pochawlić dzisiusiem:)
   pozdrawiam Ciue seredcznie! yoasia

   • Re: recepta na dzidziusia

    Ja mam cykle mniej wiecej 28 dni. Ostatnio tylko 26, co mnie zdziwilo, nigdy nie mialam tak krotkiego. 4lipca dokladnie polowa cyklu (14 dzien) przytulalismy sie i bolal mnie lewy jajnik. Na nastepny dzien tez przytulanko. Powiedz mi Erica, czy jeste szansa na dzidzie? Potrzebuje wsparcia. Malpy oczekuje 18 lipca, tak wiec prawie dwa tygodnie musze czekac. Ale juz od soboty czuje, ze piersi zaczynaja mnie bolec.

    Znasz odpowiedź na pytanie: recepta na dzidziusia

    Dodaj komentarz

    Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
    Logo