Forum: Karmienie

Relaktacja – próbować?

Mam prośbę. Czy mozecie mi doradzić jaką decyzję podjąć? Trzy tygodnie temu przeszliśmy na nutramigen – przez pół roku karmiłam synka piersią będąc na diecie a może raczej na dietach eliminacyjnych. Ciągle kombinowałam z różnymi produktami. Jadłam przez kilka tygodni tylko kilka produktów ale to i tak nic nie zmieniało. Krzyś ciagle wysypany – czasem mocniej czasem słabiej. No i ciągle kupki ze śluzem. Alergolog zalecił całkowite odstawienie – przede wszystkim ze względu na moją chudość. I żebym się wreszcie przestała zadręczać dietą. Na początku Nutramigenowania nastapila powolna poprawa – tak wolniutko przez jakis tydzien coraz bardziej wygladzała się skórka. Niestesty kupki nadal brzydkie a do tego zrobiły się zielone, śmierdzące i prawie po każdym karmieniu. Ale skórka się wygładzała a mały zaczął spokojnej spać i wreszcie zaczął jeść zgodnie z jakimś założonym planem. Tylko, że moja radość nie trwała długo bo znowu nastąpiło pogorszenie na skórze. Po jakiś 10 dniach na nutramigenie. Teraz jest cały wysypany i znowu się ciagle drapie. Kupek troszkę mniej.
Dziś dzwoniłam do poradni laktacyjnej i juz wiem, ze chętnie mi pomogą przywrócić laktację. Muszę tylko bardzo chcieć i mieć nadzieję, że Krzyś też będzie chciał. Wiem, że decyzję powinnam podjąć sama lub z mężem korzystając z rad lekarza prowadzącego. Tylko, ze lekarz na urlopie, a mąż sie wacha. Czy lepiej za wszelką cenę karmić synka piersią, czy korzystać z tego, że on bardzo ładnie przeszedł na butlę. Czy to moje mleko jest nadal tak ważne jak w pierwszym półroczu? Bo ja bardzo bym chciała go nadal karmic ale nie wiem czy mam mu wprowadzać taki mętlik – pierś – butla – pierś. Może juz nie będzie chciał…?

madzia i styczniowy wędrowniczek

1 odpowiedzi na pytanie: Relaktacja – próbować?

biancia Dodane ponad rok temu,

Re: Relaktacja – próbować?

Ja co prawda nie miałamtakich problemów, bo mój syn alergikiem nie jest, ale odstawiłam go niedawno od cycusia. Powodem była moja alergia i przymus brania sterydów, które dla malca są nie najlepsze. Jak tylko uporałam się z napływaniem mleka i piersi mam normalne a malce przyzwyczaił się do butli to moja alergia ustała. Też zastanawiałam się, czy czasem nie powrócic do karmienia, ale nie chcę mu mieszać w głowie. Potem znów był by problem z odstawianiem. Poza tym nie wiem jak u Ciebie, ale mój synek po trzech tyg. od odstawienia nie potrafił ssać piersi.
Było to bardzo miłe i uwielbiałam karmić, ale nie będę już wracać do tego, ba mały też troszkę przeżył rozstanie z cycusiem.
Pozdrawiam

bianka i Bartuś (05.12.2003)

Znasz odpowiedź na pytanie: Relaktacja – próbować?

Dodaj komentarz

Polecam
Opinia o szpitalu Ujastek
Czy ktoras z Was korzystala z uslug prywatnego szpitala w Krakowie (nowa Huta) na ul ujastek. Byabym wdzieczna za Wasze oinie na temat personelu i atmosfery. To bedzie moje
Czytaj dalej
Dla starających się
ciężko mi...pco
Witajcie kochane! Jakos tak ostatnio mało mam czasu a odwiedzanie forum... ale za to postawilam na ostre leczenie... Zmienilam lekarza, zrobilam badania hormonalne... i jak powiedzial moj doktor... przez to wstertne
Czytaj dalej