Ropień na bliźnie po szczepieniu…

Naszej córeczce po pewnym czasie od wyjścia ze szpitala na rączce zrobiła się blizenka po szczepieniu. I to chyba normalne, bo gdzieś o tym czytałam. Ale dzisiaj zauważyliśmy, ze blizenka ma biały czubek. Okazało się, ze zrobił się ropień z całkiem pokaźną zawartością. Czy ktoś z Was spotkał się z takim zjawiskiem? Czy nic nic nie będzie naszej maleńkiej? Jesteśmy szczerze mówiąc dość zaniepokojeni tym odkryciem…

4 odpowiedzi na pytanie: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

 1. Re: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

  Okład z sody (pół łyżeczki na szklankę wody) powinien pomóc. Zamocz w tym roztworze jałowy gazik i pozwól temu opatrunkowi wyschnąć na rączce Maleńkiej (nie używaj ceratki). I tak parę razy. Powinna pomóc. Taki ropień się zdarza! Moja Mariana (obecnie rok i prawie dwa miesiące) przez to przechodziła dość boleśnie i okłady z sody pomogły!

  Pozdrawiam bardzo gorąco! I gratuluję córeczki!

  ~AGA
  #10 Adam/Helena 2.10.03

  • Re: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

   JEZELI TO SZCZEPIENIE PRZECIWKO GRUZLICY- z tylu lewego ramienia to wszystko ok-tak ma byc, bardzo dobra reakcja organizmu Zejdzie samo, bron boze nie wyciskajcie!!!

   • Re: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

    u nas tez sie ropka pojawiła


    Ala i Filipek
    ur.29.07.2003

    • Re: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

     To normalne, jesli chodzi o szczepienie przeciewko gruźlicy… Zrobi się z tego strupek i sam odpadnie. Staraj sie tego nie moczyć za bardzo podczas kąpieli.

     Asia i Ola (7 miesięcy!)

     Znasz odpowiedź na pytanie: Ropień na bliźnie po szczepieniu…

     Dodaj komentarz

     Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
     Logo